Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 8 of 8
    Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Default TV1000 pareri...

TV1000...ce cuvant frumos acum cativa ani...Sirius-Viasat-TV1000...Via1...

Celebrul canal de filme, concura de la egal la egal cu HBO. Personal, imi placea mai mult decat HBO. Acum a ajuns si in Romania...

TV1000 - un surogat al celebrului Viasat TV1000, cu filme slabe si vechi... Parca suntem blestemati sa primim gunoaie: parfumuri proaste(facute in Austria si Turcia), alimente expirate, haine SH...si filme difuzate de TV1000 care la cel original au fost acum cativa ani... Nu ca la HBO ar fi altfel...

Pentru mine, TV1000 este o dezamagire...
    Salut Prieteni!

IEU Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Bistritza,fost oras linistit , actual ufff... Romanica
    Posts Thanks / Likes

Mult...Mult .... sub asteptari

FLEX-IBIL Expert
    Posts Thanks / Likes

Default Tv1000

...Poate ne ajută Mirosatu'...
    Please DO NOT post Keys for Romanian Providers
    (DigiTV, BoomTV, MaxTV, Focussat)
    LABOR OMNIA VINCIT IMPROBUS (lat.) munca stăruitoare învinge totul – Vergiliu, „Georgica”
    NON OMNIA POSSUMUS OMNES (lat.) nu toți putem toate – Vergiliu, „Bucolica”, VIII, 63.

Pentru prost, umorul e o formă indivizibilă de insultă, e ceva care-l vizează personal. Umorul mușcă, înțeapă, provoacă, sfidează, și face toate astea involuntar, uitîndu-și mereu foloasele, așa cum procedează electricitatea. Bușcu dixit.

Hockey Fan Teacher

Posts Thanks / Likes

Am un amic, care acu cativa ani buni a avut un rec Philips D2-MAC. Din cand in cand imi imprumuta cate un viikend. Imi amintesc cu nostalgie, cum intrebam pe omu` in ianuarie, cand a programat concediul, ca io faceam programul de vara in functie de concediul lui. Daca el pleca la mare in august, stiam ca in timpul respectiv io zi si noapte ma pot uita pe TV 1000 si TV 1000 Cinema, si la alte programe de pe Sirius. Iar cand Viasat a trecut la MPEG am plans, ca astia au codat totul Cand am auzit, ca TV 1000 intra pe piata romana, eram cel mai fericit om in casa, insa cand am vazut ce da, am si sters din lista de programe al conservei. Nici nu ma intereseaza...

PS: am o cheie.... de dacie, pot sa postez undeva?
    3 X DIGI TV in chirie (2X1120 + 1X1160), două receptoare analogice (Teletronic Kopernikus şi Fuba) nefolosite, tuner KWORLD-DVBS-300U.

Senior Member Expert

Posts Thanks / Likes

Tv tuesen. Canal legendar. Din pacate numai asta a mai ramas ,...
    Acolo am vazut cele mai importante gale de box de peste ocean. Nici macar calitatea transmisiei nu este la acelasi nivel cu cea pentru nordici.

FAbian23

somnambul Mentor

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by fabian23
    Tv tuesen. Canal legendar. Din pacate numai asta a mai ramas ,...
    Acolo am vazut cele mai importante gale de box de peste ocean. Nici macar calitatea transmisiei nu este la acelasi nivel cu cea pentru nordici.
    Din pacate numai asta a mai ramas... pentru noi . Nordicii au si acum acelasi TV1000 beton, ba chiar diversificat pe canale tematice.

Quote Originally Posted by A Viszkis
    Iar cand Viasat a trecut la MPEG am plans, ca astia au codat totul
    Am fost la fel de atins de fascinatia acestui canal TV. Si am avut un gol imens in stomac cand au trecut in digital, mai ales ca Viaccess era atunci (inca) un sistem puternic. Dar speranta nu a murit, si mi-am luat Strongul 4400 doar pentru ca avea Via incorporat, sperand ca intr-o zi va merge Viasat pe el. Si a mers, mai repede decat ma asteptam.
    In orice caz, providerii nostri DTH ar avea multe de invatat de la nordici. In ziua in care un pachet autohton va avea aceeasi calitate (atat a imaginii cat si a continutului) ma voi abona la el, renuntand la toti ceilalti.

Legat de TV1000 Balkan, doar numele e de el, dar, oricum, pe la noi nu mai e de mult nimic original, sau cat de cat apropiat de original.

Numai bine!
    Numai bine!

Jucarii pentru copii:
    DM500s, DM7025s, DM800HD, Strong SRT4400, Conserva Boom, HH Strong 2100, Offset 1.2 AL (Strong), Sharp 0.5 db, TH50PV70. Abo Boom + Focus (pre-pay).

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Imi place TV1000. transmite foarte multe filme europene in ultimul timp, niste filme pe care consider chiar reusite, si foarte diferite de blockbusterele hollywoodiene, fara un story real. Si incet incet incep sa transmite si filme mai actuale, produse dupa anul 2001. TV1000 va fii o concurenta serioasa peste cateva luni pentru HBO. si aici nu vb. din burta ...

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

sa nu dramatizam... comparand mereu
    ..in definitiv pt 1 RON pe luna...
    nici cu hbo nu mi-e rushine

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)