Salutare! Am o problema-poveste. Ideea este ca m-am pricopsit cu un Kaon200 + antena + motorasul diseq si toate cele (cadou) si merge perfect programe garla vreo 890 au ramas ca am scos pe cele arabe ca nu inteleg chiar nimic eeee de aici intervine problema mea: odata cu reciverul am aflat si de bootloadere, key si mai cate. pana acum nimic problema doar ca e al draqului de multa informatie pe forumul acesta si deja nu mai inteleg asa multe . Am citit despre o idee de tutorial ! chiar f. buna ideea ! dar pana atunci va cer ajutor sa ma indrumati si pe mine cat se poate de mult in ale receptoarelor.

Primul pas cred ca este http://sat.us.pn/ de unde sa iau softul nu? si apoi care cum il scriu unde ce fisier *.bin aici e nevoie mare de lamurire.

O intrebare suplimentara (deja o sa credeti ca exagerez) : undeva se afla postul tv SCIFI (www.scifi.com) de care sunt f.f.f. interesat. Intrebarea este unde? pe ce satelit?pachet? si cat de mult tre sa sufar in ae decodariilor pana sa ajung la el (vream sa spun initial cate recivere tre sa stric pana sa reusesc )

Multumesc anticipat.