Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 19
    Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Comparatie DTH cu Cablutv

Cred ca putem deja sa facem o comparatie intre DTH si Cablutv. In afara de Mediapro care inca nu este in pachetul DTH si care dupa parerea mea o sa fie in curand a fi abonat la DTH iti da deja mai multe avantaje decat daca esti abonat la cablu tv si sa nu uitam de pret care este egal intre cele doua servicii

cu state vechi in meserie Expert
    Posts Thanks / Likes

comparatii intre cablu si dth... hmmm buna treaba. Inca nu dar pe viitor cred ca dth va castiga competitia.... singurul inconvenient este ca nu poti vedea pe mai multe televizoare decat acelasi program. Cu o politica buna sar putea rezolva si asta.
    2XRCS DigiTV (2xrec+2xsmasrtcard(extra1)+antena+LNB), DK-1102 Offset 1,2 DM800

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Eu am deschis topicul gandindu-ma si la cablistii de la sate care au decat cateva programe si incaseaza acelasi pret ca cei de la Digitv. Maine plec in Romania si primul lucru care il fac este sa il fac pe bunica-miu sa se aboneze la Digi si sa renunte la firma lui de cablu care pe 200k pe luna ii ofera doar 18 programe.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Pe mine singurul lucru care ma face sa nu renunt inca la cablu este internetul.Daca as avea o alternativa convenabila ca pret si viteza as renunta acum la el.

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

Prin DTH cum as reusi sa fac eu sa vad un film,nevastamea sa vada o telenovela,fata sa se uite pe Atomic si baiatul la desene animate?Toti in acelasi timp.Sa fac 4 abonamente?4x5,25$+4receptoare=

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Simplu, iei cutitul in mana si te uiti la film! Sa vezi atunci daca mai are cineva nevoie de telenovele, muzica sau desene animate...
    Serios vorbind, deocamdata nu se poate. Dar ar putea cel putin sa ia exemplu de la englezi, unde poti sa mai iei un card pe acelasi nume, dar la o fractiune din pretul abonamentului!

Senior Member Expert

Posts Thanks / Likes

@florynus
    vezi sa o instruieste pe bunica ta cum sa se da jos zapada de pe antena, cum se fac un rescan cind apare Note10 , pe cine sa sune cind nu apare titrarea pe reality, si vezi sa-i pui in ordine pe butoane programele, tvr1, tvr2, antena1, etc., ca asa este obisnuita pe cablu , si alte giumbuslucruri specifice dth

Banned
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Cableguy care e problema ?

Eu as renunta la ASStral chiar maine daca nu as fi legat de netul de la ei ....

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by *********
    Cableguy care e problema ?

Eu as renunta la ASStral chiar maine daca nu as fi legat de netul de la ei ....
    Treaba e ca si daca ai cablu pentru 5 euro pe luna poti sa iti pui digitv si sa profiti de avanantajele DTH iar in timp cand vei avea si alte oferte de net care sa nu te lege la cablu sa renunti la cablu. Dar chiar nu exista o alta oferta buna in tara la net decat cel prin cablu DSL cumva?

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

"Surpriza" celor de la cablu e ca in curand HBO nu va mai fi disponibil oriunde si oricum(vezi legea drepturilor de autor),iar ponderea transmisiilor va fi ...chiar asa,DTH!

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Nu stiu cum mai sta treaba dar inainte era de rasul lumii treaba cu decodoarele de HBO cumparate din piata pe 100k . Cei de la HBO pierd enorm de mult cu pirateria in Romania. Adevarul ca DTH ar mai putea sa opreasca din piraterie.

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by florynus
    Nu stiu cum mai sta treaba dar inainte era de rasul lumii treaba cu decodoarele de HBO cumparate din piata pe 100k . Cei de la HBO pierd enorm de mult cu pirateria in Romania. Adevarul ca DTH ar mai putea sa opreasca din piraterie.

Nu pierd nimic............dar nici nu castiga!

Senior Member Expert

Posts Thanks / Likes

de abia astept luni sa-mi spuneti cite filme bune ati vazut pe hbo

piratarea hbo face parte din reclama la acest canal de filme...
    sunt putine locuri unde se mai folosesc filtre de canal, in majoritatea locurilor este codat pentru set top box sau cu filtre de banda...

@ciprian_73
    n-am inteles ce vrei sa spui

@all
    renuntatul la cablu este o decizie cam greu de luat...implica toata familia...toate gusturile si genurile favorite ale membrilor familiei...

citi vor renunta la romtelecom pentru alte servicii de telefonie nu foarte multi cred eu...unii din conservatorism, altii din neincredere in altii...

Banned
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

cableguy .. slaba reclama faci serviciului de cablu .

Sunteti panicati ca lumea afla de DTH si pierdeti abonati ?

Am glumit .

Daca n`as avea net cam gratis de la Asstral , as renunta urgent la serviciile lor de 2 lei 50 .

Mi-ar fi ciuda daca ar trebui sa scot din buzunar 35 $ pe luna pt net si catv...

Cat despre romtelecom .... am uitat ce numar am la fix acasa > urmatorul pas e rezilierea contractului ...

Senior Member Expert

Posts Thanks / Likes

nu este vorba de panica...este vorba doar de conditii egale oferite pentru distributia programelor...daca se ofera un program si cablistilor si dth, normal ar fi sa aiba conditii similare...este absurd sa fie hbo in dth baza si pe cablu sa fie paytv la greu...

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)