Am si eu o intrebare, nou fiind in lumea DTH, a forumului RDI etc..

Vreau sa imi incep si eu un abonament de DTH la DigiTV. Cu ideea asta am plecat la inceput, si pentru moment nici unul din ceilalti 3 provideri din .ro nu mi-a schimbat parerea. In schimb urmarind forumul pentru o perioada m-am convins complet

Problema de care m-am lovit e, probabil, usuala si des intalnita. Cum fac sa "ajung" si eu la un Humax. In Cluj, la sediul RDC&RCS mi s-a adus la cunostinta ca nu mai sunt receivere Humax, si nici nu se stie cand o sa mai vina.

Unde gasesc un Humax in Cluj? (daca este cineva care sa ma poate ajuta... il rog sa trimita un pm).

Pe de alta parte, citeam post-ul lui Dominus-®-, din care o sa citez o parte destul de interesanta (cel putin pentru mine):

"In rest asteptam in continuare un receptor pt pretentiosi. Si din cate am inteles s-ar putea sa nu asteptam degeaba."

Ce stiti voi, restul despre "receiverul pentru pretentiosi"? (asta si daca suna ciudat din partea unuia nou intr-ale DTHurilor, dar care probabil merge mai mult pe calitate) Sa mai astept pentru sus-numiul? Sau sa iau un Humax (daca gasesc)? Oricum Hiunday nu vreau, fie el 1120 sau 1160, cu sau fara condensator

Astept parerile voastre, si sper sa ma lamuriti. Daca cumva au mai existat topic-uri de genu, point them out.. search-ul nu merge

Merci