Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 12 of 12
    Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Default Re: Hai sa postam de dragul de a posta

Quote Originally Posted by zmeura
    Salento nu am nimic cu tine personal,vreau doar sa ma tin de cuvant si as vrea sa stiu daca Boom a atins cifra 1000 la abonati.
    Quote Originally Posted by salento
    Abonatul cu numarul 1000 se va inregistra pana la sfarsitul lunii in curs.
    Ai curaj sa pui pariu?
    Adica Mai.Voi salva acest post si mai vorbim peste o luna.
    Esti rau, Zmeura... Sunt si ei la inceput de drum...si tu le dai cu tigaia in cap...

Ce vrei? Preturi mari la echipamente slabe, LCD-uri...totul ca sa sperie abonatii care nu sunt in target
    Salut Prieteni!

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

si acum putem sa intelegem de ce DIGI nu comunica informatii confidentiale pe forum. de acord cu zmeura: ceea ce a facut un anume "insider", mai ales pe softpedia, informatii care au fost preluate si aici au facut mult mai mult rau decat bine. Ne-a asezat asteptarile pe o inaltime incredibila, si realitatea a dovedit (cel putin pana acum) ca BOOM este mult sub asteptari si chiar sub MAX< cu toate PPV-urile si canale proprii pe care le au ...

Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Gepeto nu am nimic cu cei de la Boom,doar ca se confirma inca o data ce ai spus chiar tu:sunt unii care prin dezinformarile si aberatiile postate pe forumuri fac mai mult rau acestui DTH.Oameni buni,va rog sa postati informatii reale si nu dorintele personale legate de un anumit DTH sau altul.
    Aberatie inseamna sa contesti o afirmatie fara sa o verifici.
    AXN Crime si SciFi sunt Live pe platforma BOOM.Asta se poate verifica in orice magazin in care a fost instalat sistemul.
    Daca tinea-i pariul poate ma straduiam sa aflu si cati clienti au ..dar asa nu merita sa-mi consum munitia degeaba.

@MrMxyzptlk - Realitatea e ca platforma asta evolueaza atat dpdv calitativ cat si dpdv content.
    Doar ca unii nu vor sa recunoasca asta si o "bombardeaza".Scopul e mai mult decat evident. Respectivii sunt deranjati de concurenta pe care aceasta platforma o va face BINECUNOSCUTEI SI MINUNATEI MACROBLOCTVCABLUSATELIT - "impropriu" incadrata la categoria DTH

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

ori programul AXN Sci-Fi nu este inca publicat corect, ori BOOM TV nu stiu ce transmite, ori eu n-am fost atent la program, insa ieri seara sunetul maghiar mergea necodat. E, dupa program teoretic era Andromeda. Insa din sincron acest lucru nu a reiesit. Nici un cuvant in sincron despre Andormeda, Dylan Hunt, Rew Bem, Tyr (sper ca asa se scrie), Trance Gemini sau Beka Valantine, insa era vorba despre ceva flori si asa ceva. Nu prea cred ca era un sincron la Andromeda ... sincer. Si am ascultat cateva minute bune. Strange.

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Gepeto nu am nimic cu cei de la Boom,doar ca se confirma inca o data ce ai spus chiar tu:sunt unii care prin dezinformarile si aberatiile postate pe forumuri fac mai mult rau acestui DTH.Oameni buni,va rog sa postati informatii reale si nu dorintele personale legate de un anumit DTH sau altul.
    Aberatie inseamna sa contesti o afirmatie fara sa o verifici.
    AXN Crime si SciFi sunt Live pe platforma BOOM.Asta se poate verifica in orice magazin in care a fost instalat sistemul.
    Daca tinea-i pariul poate ma straduiam sa aflu si cati clienti au ..dar asa nu merita sa-mi consum munitia degeaba.

@MrMxyzptlk - Realitatea e ca platforma asta evolueaza atat dpdv calitativ cat si dpdv content.
    Doar ca unii nu vor sa recunoasca asta si o "bombardeaza".Scopul e mai mult decat evident. Respectivii sunt deranjati de concurenta pe care aceasta platforma o va face BINECUNOSCUTEI SI MINUNATEI MACROBLOCTVCABLUSATELIT - "impropriu" incadrata la categoria DTH
    Mcroblocuri am inteles ca are si Boom
    Despre Catv prin satelit, cam asa e, au si bulgarii, si mai ales albanezii canale proprii, Digi prefera sa se extinda in loc sa investeassca in asa ceva

Tot despre Boom, am mai spus asta, daca receptorul ar costa cca 70 euro, fara obligativitatea de a achizitiona antena, cu proces verbal semnat de client ca instalarea si-o face pe propria raspundere, azi imi cumpar kitul, preturile (cu tot cu discount-uri) la abonamente mi se par ok, realiste sa spunem, recetorul si montajul antenei e problema

Si ce daca e vant …
    Si ce daca sunt ploi
    Nu ne vom opri din noapte in zori

Ne-ati dat puterea
    Ne-ati dat speranta
    De a fi-mpreuna mereu…..

ETERNA MAXIMA

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Salento, chiar tu ai recunoscut ca se fac greseli...Noi nu facem decat sa le taxam si, prin aceasta, sa-i fortam pe cei de la BoomTv a indrepte lucrurile in favoarea clientilor...
    Inca pot face modificari care sa-i propulseze pe un loc fruntas:
    - Echipamente la preturi decente
    - Disparitia instalarii obligatorii
    - Imbunatatirea calitatii imaginii
    - Schimbarea aberatiei cu pachetul Confort care este gratis, dar trebuie sa dai minim 9 Euro + TVA ca sa-l ai

In plus, desi am semnalat problema cu "meseriasii" care vand BoomTV in magazine, nu s-a facut nimic si uite: HABAR NU AU CE VAND...NU stiu nici macar sa faca preturile in functie de pachetele pe care le alege clientul...

Sti ce ma supara cel mai tare? Aroganta acestor mahari care se cred "atotstiutori", care cred ca "plebea" ar trebui sa faca si sa cumpere asa cum vor ei Lipsa de decenta in relatia cu viitorii clienti, faptul ca un vanzator de servicii are tupeul sa spuna unui client ca nu intra in targetul sau...
    Salut Prieteni!

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by MrMxyzptlk
    si acum putem sa intelegem de ce DIGI nu comunica informatii confidentiale pe forum. de acord cu zmeura: ceea ce a facut un anume "insider", mai ales pe softpedia, informatii care au fost preluate si aici au facut mult mai mult rau decat bine. Ne-a asezat asteptarile pe o inaltime incredibila, si realitatea a dovedit (cel putin pana acum) ca BOOM este mult sub asteptari si chiar sub MAX< cu toate PPV-urile si canale proprii pe care le au ...
    Adica, vorba unui chelios...Boom este un mare FAssss...
    Salut Prieteni!

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

nu e nicio problema ca tre sa dai minim. 9 euro ca sa ai confort gratis. problema este ca nu ai optiunea, ca nu vrei confort gratis, platesti pentru el si mai vrei numai un pachet peste cu 6 euro/luna. deci ok, sa-ti da confort gratis peste 9 euro, insa sa avem posibilitatea de a ne abona si la un pachet mai mic de 9 euro, fara confort gratis.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

na asa ... avem si imagini.

I'm the truble man! Expert

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by MrMxyzptlk
    na asa ... avem si imagini.
    imagini cu dosu in sus costele cu dosu in sus

Târnacopist Expert
    Posts Thanks / Likes

Salento, cum ai reusit sa prinzi suportul TV-ului de perete? M-ar interesa si pe mine sa vad la TV stand culcat

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)