Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 61

Thread: RTL Klub codat

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Default RTL Klub codat

TVR 1 a intervenit pe langa conducerea RCS si a obligat codarea programului RTL KLUB pe durata partidelor de la Campionatului Mondial de Fotbal pentru a nu intra in conflict cu televiziunea nationala.
    Aceasi situatie va fi si in Slovacia.

Fanta
    RDI Team
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
    Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

@fanta

RTL KLUB este deja un program codat... este codat in nagra 2.. nu emite FTA.. o noua codare.. hm... ce ar insemna?
    2.3m Paraclipse Hydro C & Ku,1,5m Gibertini, 1.15m Offset +Inverto KA+KU, Tbs6983, Vu solo 2,Tehnomate TM 5403HD M3

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Ai dreptate Nu m-am exprimat eu foarte corect
    Reformulez : Abonatii la Extra 2 din Romania nu vor avea acces la RTL Klub pe durata desfasurarii meciurilor de la CM.

Fanta
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

Hockey Fan Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Pachetul EXTRA II (12 programe) = 2,1 RON
    2,1 : 11 = 0,175 RON
    Io platesc pt acest pachet 2,1 RON, si daca nu o sa am acces la acest program, indiferent de ce, rog frumos pe cei de la RCS sa scada valoarea facturii de la 09.06.06 pana la 09.07.06 cu 0,175 RON. Nu pentru bani, ci pentru principii.
    Tevereul de ce nu cere aceeasi lucru cand e transmis LOST, Nevestele disperate, F1, etc? De ce tocmai la CM de fotbal?

PS: nu-mi place deloc fotbalul, si promit, nu o sa ma uit la CM nici daca lasa liber la RTL Klub. E vorba de principii, nu de fotbal.
    Bila neagra pt Digi TV
    3 X DIGI TV in chirie (2X1120 + 1X1160), două receptoare analogice (Teletronic Kopernikus şi Fuba) nefolosite, tuner KWORLD-DVBS-300U.

Maul, Darth Maul Teacher
    Posts Thanks / Likes

Relativ la chestiile comparative: TVR1 nu se vinde deloc in .hu, deci nu are de ce sa taie LOST sau altele.
    Dupa parerea mea aici a calcat in strachini RTL Klub pentru ca au cumparat content exclusiv de Ungaria, cand stiau foarte bine ca dau canalul si prin alte parti.

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

@A Viszkis
    1.Doar meciurile vor fi criptate
    2.Dar de cate ori nu a introdus Digi Tv canale noi in E2 fara sa ceara taxa suplimentara ?
    3.Ce ne facem cu Sport Club ca-i bat astia de la Steaua de le zboara crosele ? Mai aduceti si voi ceva slovaci de calitate

Fanta

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Multumim TVR...de fapt nu e nici o pierdere...RTL Klub pe Digi se vede la fel de cetos cum se vede si TVR1 tot de pe Digi...cine se respecta va cauta un program strain desigur unde va putea urmari la o calitate impecabila meciurile si nu va trebui sa asculte nici comentariile aberante de la TVR1...

Keep believin` Expert
    Posts Thanks / Likes

Poi nici n-ar fi TVR daca nu s-ar caca in gura oamenilor cu tot felul de aberatii comuniste! Oricum nu ma voi uita la TVR nici daca ar fi singurul post care transmite CM. Si pana una alta mai sunt zeci de posturi TV care se "Vad" si transmit CM. Ce crede TVR? Ca , de stat fiind, pot face ce vor ei? Eu in locul RCS-ului le aratam dosu` la faza asta.
    Aberanti comunisti, personal i-as inchide. Oricum, la ce emisiuni vad ca au in program (epg) nu-i de atins telecomanda....
    1.6 Offset Al, Invacom 0.3dB, VBOX 2 Moteck, DVB: Pinnacle PCTV-Sat, act. 18'' , 75°E <> 30°W , DM500s / Focus KSF100 / 2x DigiTV 1160NA / 1x Humax Digi-plus / 0.3dB Gold+0.8m Offset / BOOM TV

Bagator de seama Expert
    Posts Thanks / Likes

Ceva asemanator s-a petrecut acum vreo 4 (sau 8 ani) tot la un CM de fotbal. A intrat Eurosportul in l. romana, si transmiteau si ei meciurile. Si atunci TVR-ul a facut garagata, dar Eurosport-ul si-a vazut in continuare, nestingherit de transmisii... Acum nu stiu care mai e situatia...

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

E incorect masurile astea draconice, de exemplu eu vreau sa vad filmele transmise de mediaset (Italia 1, Canale 5 & Rete 4) cand e un film pac intuneric, si se codeaza seriale de genul Hunter Starsky & Hutch care oricum sunt expirate dar mie imi plac. Toate drepturile astea de difuzare intr-o tara a anumitor programe ne fac sa fim tembeli, noi suntem tembelizati de televiziunile din Romania cu programele lor proaste si cu manele sui cand vrem sa ne uitam la ceva bun chiar daca baga reclama din belsug din nou intuneric.

Hockey Fan Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by luky
    Quote Originally Posted by A Viszkis
    Pachetul EXTRA II (12 programe) = 2,1 RON
    2,1 : 11 = 0,175 RON
    Io platesc pt acest pachet 2,1 RON, si daca nu o sa am acces la acest program, indiferent de ce, rog frumos pe cei de la RCS sa scada valoarea facturii de la 09.06.06 pana la 09.07.06 cu 0,175 RON. Nu pentru bani, ci pentru principii.
    Quote Originally Posted by Fanta
    @A Viszkis
    1.Doar meciurile vor fi criptate
    Fanta
    nah, mai fa si acum un calcul daca poti
    30 zile = 0,175 RON
    30 zile = 72.000 ore = 0,175 RON
    1 ora = 0,00000243055 RON
    64 meciuri cu 2 ore = 128 ore
    128 X 0,00000243055 = 0,0003111104 RON, adica 3,11 ROL
    Nu am luat in calcul prelungirile.
    Deci sa scada la cele 3 abo detinuta de mine cu 3,11, in total cu 9,33 lei vechi. Insist pt asta! Daca platesc un serviciu, oriunde ar fi, sa si primesc! Conform legilor in vigoare, pot sa cer si despagubiri de la Digi, confirmat de un expert de la OJPC HR

Ce ne facem cu Sport Club ca-i bat astia de la Steaua de le zboara crosele ?
    Stai linistita frate, o sa aducem, dar mai e timp. Apropo, cand vedem noi impreuna un meci Sportklub - Steaua la Ciuc? Sa vezi ce suporterite avem aici in Polul Frigului
    3 X DIGI TV in chirie (2X1120 + 1X1160), două receptoare analogice (Teletronic Kopernikus şi Fuba) nefolosite, tuner KWORLD-DVBS-300U.

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Stai linistita frate, o sa aducem, dar mai e timp. Apropo, cand vedem noi impreuna un meci Sportklub - Steaua la Ciuc? Sa vezi ce suporterite avem aici in Polul Frigului
    Pentru a vedea "coregrafia" galeriei ciucane promit ca vin sa vedem un meci live

Fanta

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Pentru a vedea "coregrafia" galeriei ciucane promit ca vin sa vedem un meci live Fanta

Poate iti pui si un tricou ros-albastru
    Salut Prieteni!

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

si eu sunt de aceeasi parere ca este incorect sa codeze meciurile de pe RTL KLUB odata ce platesc pachetul special Extra II ,comentariile meciurilor este foarte important,si este mult mai bun decat celor de pe TVR 1.Rugam intelegere,multumim.

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

o incercare disperata de a marii audientele, deoarece ei stiu ca cine va avea posibilitatea nu se vor uita pe TVR1 ...

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)