Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 8 of 8
    Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Default Echostar 770 FTA.

Hello,

Am un rec. Echostar 770 FTA al unui prieten. Mi l-a dat sa incerc sa-i fac un upgrade sa mai vada ceva cu el. Am gasit niste fisiere cu care, cica, ar merge D+. Imi poate spune cineva care este modalitatea de incarcare a softului, key-lor, etc. si cu ce cablu se conecteaza la calculator?

Multumesc anticipat!

Bye!
    Miracle can happen!

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Default Re: Echostar 770 FTA.

Quote Originally Posted by icntf
    Hello,

Am un rec. Echostar 770 FTA al unui prieten. Mi l-a dat sa incerc sa-i fac un upgrade sa mai vada ceva cu el. Am gasit niste fisiere cu care, cica, ar merge D+. Imi poate spune cineva care este modalitatea de incarcare a softului, key-lor, etc. si cu ce cablu se conecteaza la calculator?

Multumesc anticipat!

Bye!
    Draga prietene! Daca ai ochi, deschide-le! Raspunsurile la intrebarile puse de tine se gasesc deja pa acest forum, asa ca documenteza-te inainte sa deschizi topicuri aiurea! Si eu am facut la fel.

Cu stima!
    dante2
    "The Truth Is Out There"

Junior Member Master
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by dante2
    Quote Originally Posted by icntf
    Hello,

Multumesc anticipat!

Bye!
    Draga prietene! Daca ai ochi, deschide-le! Raspunsurile la intrebarile puse de tine se gasesc deja pa acest forum, asa ca documenteza-te inainte sa deschizi topicuri aiurea! Si eu am facut la fel.

Cu stima!

Draga dante,

In primul rand substantivul "ochi" nu e de genul feminin, deci atentie la acorduri; apoi, nu toata lumea e asa luminata ca tine ca sa se poata descurca fara putin ajutor. Cred ca cei noi pe acest forum ar merita putin mai multa intelegere.
    Parerea mea...
    dante2

Safe User Expert
    Posts Thanks / Likes

De ce sunteti rai omul a cerut ajutor si voi asa il ajutati [email protected] ce e cu tine omule n-ai dormit bine sau ce in loc sa-i dai un raspuns concret il faci prost pe la spate si scrii aiurea doar de dragul de a te baga in seama ....cata rautate

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by dante2
    Draga prietene! Daca ai ochi, deschide-le!
    In primul rand, mai bine stateai in banca ta, ca numa' te-ai facut de ras.

In al doilea rand puteai sa-mi pui un link ... ceva, daca tot ai vrut sa ma ajuti. Dar, la cum stii sa scrii ...

Tnx anyway!
    Miracle can happen!

Safe User Expert
    Posts Thanks / Likes

@icntf

vezi pe croteam www.croteam-sat.org la upload center receivers litera E ai sa gasesti acolo soft (si probabil si instructiuni)

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Hello,

Multumesc pentru informatii. A, si inca ceva: nu sunt chiar asa de nou pe acest forum.

Bye!
    Miracle can happen!

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

@SAFETRON1:
    Scuze daca te-am suparat. Nu a fost ceva intentionat. Probabil nu am dormit bine si dupa ce am citit acele intrebari, am raspuns din primul impuls ... dar nu l-am facut prost pe nimeni. Rautate? Nici vorba de asa ceva! Iar daca vreau sa fiu bagat in seama, atunci scriu ceva, ce nu s-a mai scris pe acest forum.
    @zmeura:
    Nu am incurcat lucrurile. Problemele legate de Echostar 770 (la fel si cele legate de Echolite 770) au fost discutate pe larg in acest forum.
    @icntf:
    Legat de greselile ortografice: nu sunt roman, dar clasele 9-12 le-am facut cu predare in lb. romana si cred ca scriu/vorbesc destul de bine ... se mai intampla sa gresesc si nu ma supar, daca cineva ma corecteaza.
    Si ca sa-ti raspund la intrebarea formulata la deschiderea topicului: softurile (firmware emu, program de incarcare, chei) folosite la Echostar 770 sunt identice cu cele folosite la Strong 6xxx.

Cu stima,
    dante2
    "The Truth Is Out There"

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)