Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 20
    Junior Member Master
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Focus Sat intebare

Salut cine imi poate da mai multe informati despre Focus Sat satelit nu cablu sau lansat pe piata sau nu ?si ce programe sint in pachetul lor .la adresa lor de internet nu se dau informati
    Mersi

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Este o sectiune dedicata operatorilor DTH din Romania, sectiunea numindu-se DTH-Romania. Deoarece Focus este un operator DTH acolo gasesti rapuns la toata intrebarile tale. Poti sa-ti insa de acum ca inca nu se stie nimic despre oferta lor pentru ca pachetul nu a fost lansat inca comercial ...

Gold Member Expert

Posts Thanks / Likes

In Februarie ... 100%

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

domnul sa-ti vada sufletul ovex. in februarie la inceput sau la sfarsit?

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by MrMxyzptlk
    domnul sa-ti vada sufletul ovex. in februarie la inceput sau la sfarsit?
    Mersi de raspuns

Silver Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by ovex
    In Februarie ... 100%
    ... 2005 sau 200X ?

Gold Member Expert

Posts Thanks / Likes

Pe la sfarsit ... poate chiar martie ... o reusit unu de la noi sa vorbeasca la telefon, dar nu cu domana sau domnisoara cu cafelele , cu un domn foarte amabil si respectos. Nu era genul "triunghi de pase" ... dispus la povesti ... Dar vedeti voi ... FOCUS se pregatesc sa le-o coacah lui DIGI TV ... si se pare ca secretul, tinut bine, este cea mai eficienta arma in jungla asta de economie de piata ... Om vedea ...

Senior Member Expert

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by ovex
    Pe la sfarsit ... poate chiar martie ... o reusit unu de la noi sa vorbeasca la telefon, dar nu cu domana sau domnisoara cu cafelele , cu un domn foarte amabil si respectos. Nu era genul "triunghi de pase" ... dispus la povesti ... Dar vedeti voi ... FOCUS se pregatesc sa le-o coacah lui DIGI TV ... si se pare ca secretul, tinut bine, este cea mai eficienta arma in jungla asta de economie de piata ... Om vedea ...

Cu toata intarzierea asta si cu toata acoperirea de kkt pentru Europa,nu cred ca vor face bani si/sau abonamente mai multe decat RCS.

Scuze,tot respectul pentru cei de la FS,dar in timp ce nu esti in stare sa iti faci un update la website cel putin weekly,nu cred ca acel faimos "business plan" mai merge.

Si orice le-ar coace-o la RCS,este cam tarziu...deja "afara" RCS a inceput sa prinda ...cotizanti ,care au platiti cash Rx si abo pe un an si mai mult
    Pentru cei de acasa...si cei $80 pentru RCS Rx li s-a parut mult.FS am inteles ca vor cere mai mult.

Multam...

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Romani vi se pregateste ceva in aproximativ 2 saptamani. Deocamdata receptoarele nu sunt asamblate.
    TM-Ant. Kovosat 1.4M, LNB MTI 0.8dB, Echostar AD-3600-IP VIACCESS, FreeCAM 2-20, Season Interface, Digisat Pro, Satlook Micro+, etc.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

"Surpriza" pe care se bazeaza Focus Sat e ca are exclusivitate de la Pro TV. Nici o alta platforma digiala nu va retransmite, ProTV, Acasa si Pro Cinema.
    In schimb Focus Sat nu are in prezent receptoare si are probleme cu sistemul de codare. Martie ar fi un termen optimist pentru lansarea comerciala.
    Parerea me e ca au pierdut startul. Cine o sa dea 9,5 milioane pentru kitul lor cand RCS-ul il da cu 3,5 milioane si are abonamentul lunar mai mic?

Silver Member Expert

Posts Thanks / Likes

Scuzati-ma dar daca luam ca si descriere -aspect siteul de la Focus este mai "amabil" decat cel de la Gigi,vorbesc de cel oficial nu cel intermediar gen Mirosat care este mai bine pus la punct cu info decat oficialul,care si grafic este down.(parerea mea).
    Este explicat pe site ca din cauza drepturilor de copyright aria de acoperire a fost aleasa aceea probabil ,mai mult sunt sigur ca cu cat aria de acoperire este mai mica descresc si taxele cerute de operatorul satelitului.Ce ar fi sa-i injuram pe cei de la TPS ,C+reunion,sau Sky Italia ca unele traspondere au semnal foarte scazut sau lipseste total.Importanta este doar asigurarea ariei de receptie unde este destinata vizionarea programelor conform contractelor "stufoase" de copyright incheiate.Va spun eu ca daca ipotetic vorbind,deci repet ipotetic,daca s-ar face un control din partea firmelor distribuitoare de filme in Europa si s-ar constata ca de exemplu postul de tv x incalca aceste reguli,precizez,bine stabilite in contracte "stufoase", prin posibilitatea urmaririi lor in alte tari decat pt. care a fost contractat ,in cazul de fata Romania,acel post de tv va primi o amenda frumusica...ei, acel post de tv va da operatorul Dth in judecata pt. facilizarea ori promovarea vanzarii in afara granitelor tarii al cartelei sau al receptorului.
    Altii pot sa sara ca de pe jar cu stupida intrebare atunci de ce Absat poate sa faca acest lucru?Este simplu..plateste drepturile de autor pt. Europa nu doar pentru Franta.

sa analizam un pic ceea ce a scris Rolion:

cash Rx si abo pe un an si mai mult
    Pentru cei de acasa...si cei $80 pentru RCS Rx li s-a parut mult.FS am inteles ca vor cere mai mult
    aceea categorie de oameni sunt cei care sunt adepti de Strong si nu de Dreambox,cu ei un pay tv ar da doar faliment.

Cu toata intarzierea asta si cu toata acoperirea de kkt pentru Europa,nu cred ca vor face bani si/sau abonamente mai multe decat RCS.
    Rcs nu este un pay-tv doar retransmite programele altor posturi de tv,sa fim sinceri ,ai acoperire in toata Europa practic si ca Digitv info este programul RCS cablu Bucuresti cu audio luat de pe unde medii acest lucru in schimb denota neprofesionalism.Ce ma intereseaza pe mine in Botosani,Elvetia sau Olanda programele caseriilor Rcs din Bucuresti si ce draq. face politia judiciara impreuna cu angajatii RCS pt. furtul semnalului de la cablu.

ca si incheiere vreau sa va spun ca sunt dezamagit deoarece nu sunteti IMPARTIALI ,parca ati lucra la rcs si o faceti cu tot dinadinsul,inca nu sa lansatfocus,dupa ce se va lansa vom putea discuta.Eu cel putin voi accepta remarci pro si contra doar de la cei care au abo facut la ambele platforme ,restul sunt doar vorbe goale aruncate in vant fara suport.
    Ideile exprimate de userul acestui cont reflecta opinia personala si trebuie tratata ca atare.

Senior Member Expert

Posts Thanks / Likes

Imi cer dreptul la replica,te rog:

1.Noi nu prindem Focus Sat unde sunt eu,deci nu ma intereseaza ce oferta au,nici de o "frecventa" !
    2.Stiu ca RCS doar re-transmite FTA,dar noi prindem Special FTA cu "scrambled signals" aici pe un Telev de €3000
    3.Noi nu receptionam Amos,pentru ca unde stau eu,noi nu suntem in "politica lor de interese"
    4.Nu lucru la RCS,ba din contra,am probleme cu ei acum si nu stiu cum le voi rezolva!
    5.Chiar si cu mama "Dboxului",seara cand vin acasa de la munci,cand imi iau "cafeaua de seara" ,TVul este pe ...Realitatea,sa vad ce mai e p-acasa.

Nu in ultimul rand,nu dau un leu "greu" pe preturi ,technologie,Focus,RCS,receiver,card,Nagra,RCA,Eur oscart SAMD atata timp cat urmaresc programele TV de acasa, ca si CEI DIN TARA

Noi,cei d-afara,suntem foarte multumiti
    Poate spune cineva altceva !? Sunt deschis la opinii!

Intr-adevar ,acum aruncam vorbe in vant,dar pentru noi cei d-afara RCS sa traiasca

Sa traim bine

PS
    Aici printre Romani,deja a juns un motiv de "invidie" ca ala are RCS sau nu ! Uita de BMW sau Mertane ! Acum la putere este ...RCSul !
    Toate afirmatiile imi apartin si sunt full responsible pentru ele,de asemena nu reprezinta parerea "celor d-afara",cu toate ca o acopera intr-o majoritate mare.
    Voi,cei din tara,nu ve-ti fi "patrioti" asa cum suntem noi cei de aici

Cu respect...

Silver Member Expert

Posts Thanks / Likes

Hai moo chiar invidie? doar ii televiziune!

man ,n-am cu tine nimica dar sunt "agitatori" pe forum care de multe ori vorbesc dar de dragul sa scrie nu au cumparat nici "saracul " receptor de la Gigitv dar se dau mari in afirmatii.

daca ai probleme tehnice sau orice altceva ceea ce crezi ca putem rezolva noi scrie linistit pe forum sau da-mi un Pm.

Interesele companiilor ,nu le putem schimba doar "inghiti".!
    Ideile exprimate de userul acestui cont reflecta opinia personala si trebuie tratata ca atare.

Senior Member Expert

Posts Thanks / Likes

Foarte multumesc...
    Iti inteleg pozitia ta afisata aici,pe topic !

Tinem legatura !

Toate cele bune....

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by tylk
    Hai moo chiar invidie? doar ii televiziune!
    Sa stii ca e trist ... dar adevarat

Adrian.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)