Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 5 of 5

Thread: MTV TURCIA

Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default MTV TURCIA

PINA IN SEPTEMBRIE A.C VIACOM VA LANSA MTV TURCIA,IAR IN URMATOARELE 12 LUNI VA MAI LANSA ALTE 7 CANALE.IN VIITORUL APROPIAT SE VA LANSA SI NICKELODEON CHINA.CRED CA DIN ACELE NOI 7 CANALE 2 VOR FI VH1 ROMANIA SI MTv 2 ROMANIA.DECI INTR-un AN se ALEGE PRAFUL!
    TOP MAN IS THE BEST MAN!

Banned
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Incearca sa scrii inca o data mai mic . Si nu inteleg de ce se alage praful ? Te obliga cineva sa te uiti la ele?

MuSic & So mucH MoRe! Expert
    Posts Thanks / Likes

Default Re: MTV TURCIA

Quote Originally Posted by top man
    PINA IN SEPTEMBRIE A.C VIACOM VA LANSA MTV TURCIA,IAR IN URMATOARELE 12 LUNI VA MAI LANSA ALTE 7 CANALE.IN VIITORUL APROPIAT SE VA LANSA SI NICKELODEON CHINA.CRED CA DIN ACELE NOI 7 CANALE 2 VOR FI VH1 ROMANIA SI MTv 2 ROMANIA.DECI INTR-un AN se ALEGE PRAFUL!
    Tu ai o problema cu Viacomu'...se pare ca nu poti intelege ca mai toate brand-urile lui se vor localiza cat mai mult posibil...pe bune acum, de ce nu te uiti numai la MTV UK.?
    Si in primul rand aceasta stire este foarte veche am spus-o eu in septembrie anul trecut despre MTV Turkey, tarile baltice si MTV Ukraina, etc...nu inteleg cum poti fi atat de superficial? Mai si dezinformezi cu MTV 2 Romania...de unde stii tu "Mane"?
    DVB-S:
    Offset Emme Esse (Alu.) 1.25
    Offset Emme Esse (Alu.) 1.15
    Prime focus (Alu) 1.50m, 1.90m
    Offset 1.50m Fe, Triax TDS 1.10m, Visiosat BIG-BISAT, TechniSat SATMAN 85cm, Gibertini OP100L, etc
    Offset 35.cm (Camping), Triax BSKYB (72x58 cm), etc
    DM 800 HD V2, DM 500 V2, DM 800 HD, Amiko X-Finder, GigaBlue 800 HD, Sab Sky 4800 Mini Hd,
    Abo: Focussat, Dolce, HD+, TivuSat, Freesat, etc.
    DVB-T:
    TechniSat MultyMedia TS 1, Televes DAT HD, DIGIALITY OUTDOOR ANTENNA, etc

Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

NU DEZINFORMEZ.MTV2 ROMANIA ESTE IN INTENTIA VIACOM si am mai postat aceasta informatie nu din capul meu,ci preluata de pe www.worldscreen.com.PUTETI consulta arhiva acestui site.IN CEEA CE PRIVESTE MTV UK,doar o parte infima dintre romani receptioneaza acest canal si eu nu ma numar printre ei.IN conditiile in care MTV ROMANIA este un kitch monstruos,singurul canal muzical care mai putea fi vazut cu placere de o masa mare de telespectatori din ROMANIA este VH1 EUROPE.IN conditiile aparitiei lui VH1 ROMANIA,pe cablu nu prea ai la ce sa te mai uiti,pentru ca probabil va fi si acesta un kitch.STIU ca aceasta e politica MTV-ului,dar nu sunt de acord cu ea si mai ales nu inteleg de ce sa nu fim noi ultimii in EUROPA care face variante locale de MTV SI VH1!NU vrea nimeni,sau aproape nimeni VH1 ROMANIA!DE ce trebuie sa ni se bage cu de-a sila pe git si sa avem posibilitatea de alegere?DE pilda MTV sa comercializeze la un pret accesibil si in EUROPA pachetul MTV UK,fara sa fie necesar sa te abonezi la tot pachetul SKY!
    TOP MAN IS THE BEST MAN!

MuSic & So mucH MoRe! Expert
    Posts Thanks / Likes

Tati,
    Este o chestiune simpla de bussiness...Londra & New York plateste mai putin si castiga dublu daca are versiuni locale....
    Asa cum KFC ori Mac. are reprezentanta in Romania, asa si Viacomu face filiale in Ro. Cat despre cablu, este problema ta ca depinzi de un cablist in anul digital 2006!
    Calitatea in acceptiunea ta este una si in opinia majoritaii telespectatorilor (manelisti) este alta...
    Te acuz ca dupa ce scrii cu litere mari niste stiri oarecum traduse de pe acest site (care se cam grabeste cu citatul afirmatiilor unor capete din companii media) mai iti dai si cu parerea...cum ca "se alege prafu"... nu esti multumit, foarte bine plateste triplu si uita-te la englezi pana la urma este o piata libera.
    ps. Eu asa fac!
    DVB-S:
    Offset Emme Esse (Alu.) 1.25
    Offset Emme Esse (Alu.) 1.15
    Prime focus (Alu) 1.50m, 1.90m
    Offset 1.50m Fe, Triax TDS 1.10m, Visiosat BIG-BISAT, TechniSat SATMAN 85cm, Gibertini OP100L, etc
    Offset 35.cm (Camping), Triax BSKYB (72x58 cm), etc
    DM 800 HD V2, DM 500 V2, DM 800 HD, Amiko X-Finder, GigaBlue 800 HD, Sab Sky 4800 Mini Hd,
    Abo: Focussat, Dolce, HD+, TivuSat, Freesat, etc.
    DVB-T:
    TechniSat MultyMedia TS 1, Televes DAT HD, DIGIALITY OUTDOOR ANTENNA, etc

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)