Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 23
    Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Default AJUTOR PT DIGITV SAU ..

DE CITVA TIMP AM ACHIZITIONAT SI EU UN PACHET DE LA MIROSAT DAR DE 3ZILE DE CIND E AJUNS PACHETUL NU AU ACTIVAT CARTELA INTRE TIMP EU AM FACUT VREO 5 TELEFOANE DAR FARA SUCCES.BINE CA PLATESC ABONAMENTUL SAU AM UITAT CA LUCREZ CU ROMANII....
    MA GINDEAM CEI DE FACUT SE ZICE CA ...CU RABDAREA TRECI MAREA...
    PINA UNA ALTA PE ECRANUL TV SCRIE : NOTE 9 CA ALARM SMARTCARD EXPIRED........

Silver Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Default Re: AJUTOR PT DIGITV SAU ..

Quote Originally Posted by bradu
    ... BINE CA PLATESC ABONAMENTUL SAU AM UITAT CA LUCREZ CU ROMANII...
    ... parca era gratuit pina la sfirshitul lunii martie !

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

GRATUIT NEGRATUIT EU NU VAD NIMIC....

Silver Member Expert
    Posts Thanks / Likes

GRATUIT NEGRATUIT EU NU VAD NIMIC....
    ... mai insista !

Departament activari : 031.400.4001 ( [email protected] )

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
    Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

alx
    Guest
    RDI - Board Default Avatar

tu faci ca ala cu drobul de sare?

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

e si pina la urma cu ajutoare si emailuri a ajuns the signal.....dar ce se vede asa de prost ,Calitate video 0. Nu stiu cum ,dar prin casa mai am alte 3 decodere dar nici unul nu vede asa de prost ca hunday 1120na......ce mai afacere romaneasca..........fine

cu state vechi in meserie Expert
    Posts Thanks / Likes

@bradu

daca nu iti convine io zic sa il vinzi ce naiba... asta e si o sa se rezolve... stiu din sursa sigura ca deocamdata nu sau facut reglaje pentru sunet si imagine. Sa mai dam un pic de timp. Daca RCS facea ca focus toata lumea sare in sus ca de ce nu apar, daca apar ba nu e bun receiveru, ba imaginea nu e buna, ba mai stiu io ce. Daca locuiesti unde ai scris adica in Italia fa frate abo la sky si ai calitate si diversitate si tot ce vrei tu nu mai cumpara receiver de la amarasteni astia de romani.
    2XRCS DigiTV (2xrec+2xsmasrtcard(extra1)+antena+LNB), DK-1102 Offset 1,2 DM800

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

da de acord dar din moment ce au cerut un pret ,nu conteaza care, trebuie sa aiba si o calitate ... abo la sky am facut acum 4 ani dar nu putem vorbi de calitate sau alte probleme pt ca nu sint....am facut abo la gigitv pt ca sint ro si ma bucur ca am putut sa platesc si la ro un serviciu ,era si cazul....puteau sa ceara 10 sau 20 € in+ si sa ofere si macar o mufa scart daca nu ceva mai mult.
    de mai mult timp am luat si mrev si alte cam cu tot tachimul ce trebuie pt .... dar am avut placerea de a plati la romani un abo..

cu state vechi in meserie Expert
    Posts Thanks / Likes

@bradu

parerea mea e ca cei de la RCS au facut un compromis intre calitate si pret, si niciodata pret mic nu o sa insemne calitate mare. Asa ca ei se adreseaza unui segment de piata neacoperit de CATV unde cred ca nu multi isi dau seama de calitatea imaginii care hai sa fim realisti nu e chiar asa proasta sau 0 cum ai spus tu. De la un film divx filmat in sala la orice post transmis prin gigtv e diferenta de la cer la pamant. Asa ca sa ne bucuram de ce avem si sa nu mai criticam ca io zic ca se vor rezolva toate intrun timp destul de scurt (cred eu).

P.S. Poate FocusSat o sa ofere un receiver mai performant la un pret de 2 ori si ceva mai mare si un abonament care sa vedem cum o sa fie. Eu sunt ferm convins ca nimeni la tara (unde traiesc si eu) nu o sa dea 8.000.000 + TVA pentru focus si toti care vor vrea se duc la RCS unde pretu e jumate si programele deocamdata sunt de 2 ori mai multe. Daca crezi ca Focus o sa iti ofere ceva mai bun esti liber sa te abonezi si la ei
    2XRCS DigiTV (2xrec+2xsmasrtcard(extra1)+antena+LNB), DK-1102 Offset 1,2 DM800

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

da sintde acord cu tine si stiu ca cei de la sat sau ce mai ,vecini mei de acasa ,Timisoara,nu ar plati nici 100€ pt sevici sat dar dupa parerea mea si fara sa intram in polemici se putea merge pe 2oferte cea de acum si alta mai,scumpa si cu posibilitatea dea putea shimba intre ele...zic eu .
    aici ofertele sint gratis adica decoder sat, cartela, si eventual montaj este gratis dar dar abo de la 19€ daca nu gresesc dar marea majoritate platesc ca si mine 30 € prin banca.....de la gigitv la 30€ o mare diferenta.... sper ca in viitor se vor face pasi mari si inportanti....

Senior Member Expert

Posts Thanks / Likes

e si pina la urma cu ajutoare si emailuri a ajuns the signal.....dar ce se vede asa de prost ,Calitate video 0. Nu stiu cum ,dar prin casa mai am alte 3 decodere dar nici unul nu vede asa de prost ca hunday 1120na......ce mai afacere romaneasca..........fine

Salut,

Daca nu iti convine Hyundai-ul iti recomand un nou tip de receiver:

"Este acel special receiver care,atunci cand TVR1 difuzeaza Romania-Olanda,tu ai pe TV un ecran mare negru cu o linie alba la mijloc ..." S C R A M B L E D S I G N A L !"

Ia incetati sa va mai plangeti....scopul unui receiver este de a te uita la un program TV ,nu a te uita la acel program prin Euroscart la TV !

Nu iti place?!
    diaspora:GO BACK TO "SCRAMBLED SIGNALS"

Take it or leave it

Cu respect...

PS

Pana cand o sa mai discutam despre aceasta problema Pana cand vom acuza RCS si Hyundai pentru aceste produse / servicii

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

rolion
    nu ma pling dar am pretenti.....si cei de la sky au facut o treaba buna au dat un decoder amstrad 500i de culoare alba ...Potriveste cu mobila din baie......

Gold Member Expert

Posts Thanks / Likes

da sintde acord cu tine si stiu ca cei de la sat sau ce mai ,vecini mei de acasa ,Timisoara,nu ar plati nici 100€ pt sevici sat dar dupa parerea mea si fara sa intram in polemici se putea merge pe 2oferte cea de acum si alta mai,scumpa si cu posibilitatea dea putea shimba intre ele...zic eu .
    aici ofertele sint gratis adica decoder sat, cartela, si eventual montaj este gratis dar dar abo de la 19€ daca nu gresesc dar marea majoritate platesc ca si mine 30 € prin banca.....de la gigitv la 30€ o mare diferenta.... sper ca in viitor se vor face pasi mari si inportanti....
    Pai da amice ... romanii sunt amatori de instalari cu 10$, bani pentru care vrea: garantie 1 an de zile, consultanta la fata locului sa-ti puna 1.000 de intrebari intr-o ora si tu sa raspunzi ca la Procuratura si apropo vrea si numarul tau de mobil ... ca atunci cand vede ca are pe telefon 100 de minute nevorbite si se gata luna, sa si le descarce pe nervii tai ... si daca-i inchizi ca vezi ca pune intrebari tampite sau legate de lucruri pe care ca instalator nu te priveste, sa te parasca la RCS si sa iei amenda ...

Multi din start cred ca daca cumpara materialele de la tine ... instalatul ii gratis ... ca in Romania cainii umbla cu covrigii in coada. Sunt curios ce-i raspunde unu care vinde Centrale Termice si Calorifere la unu care-l intreaba daca: Montatul Centralei nu-i gratuit? Oare ia o garniturah peste urechi ...?

De ce dracu DACIA PITESTI nu le impune la aia care fac SERVICE AUTO sa repare masinile DACIA cu 300.000 lei?

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

cind am montat antena am facut-o singur si am montat 4 lnb caci la instalatori sat nu te poti uita ca din start incep cu 200€ pt o montura standard 13e ...aici te maninca de viu , daca-i intrebi ceva nici nu te baga in seama,de parca ar fi Dr Dish..cit despre montat antena numai pe casa .daca opuneam pe balcon venea primaria cu un premiu de la 30 la 500€ in 30 de zile....

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)