Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 11 of 11
    viasatborox Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default de ce ramineti in urma

nu inteleg de ce nu vreti sa lasati si la alti ocazia sa ajute
    adica de exemplu:
    matrix files todeauna ramine in urma
    kaon files la fel.
    Daca pe voi nu va intereseaza lasati pa alti care vor sa ajute.
    sandu72

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Exceptind unele versiuni de HW care nu se pot proba ( din lipsa de aparate). Tot ce e nou aparut pe net pt Kaon shi se probeaza se regaseste pe "Kaon Files" (nu reusesti performanta de a-ti bushi receptorul cu un soft fake).
    Dar daca doresti softuri care nu sunt probate si-ti asumi riscul ,se poate rezolva in cateva minute
    Kaon 570,MRv,Echolite DSB-790,Pioneer Goldbox, SS2 ,DM 500s ,offset 0.90 , 30v--75e

Trelalela Expert
    Posts Thanks / Likes

Default De ce nu faci...........?

Dece nu faci shi tu cum se facea odata sau se mai face shi acum dar intr-un mod mai tacit ? Cand nu gaseshti la ai tai mergi la straini numai din simplul motiv ca daca ceri ceva de la ai tai(cazul tau) primeshti raspunsuri de genul celui care l-ai vazut.
    Asta este problema RDI-ului de la infiintzare,nu ai cu cine sa lucrezi sau sa cooperezi,majoritatea vin sa ceara sau sa faca posturi(puncte-exemple slava Domnului),putzini sint cei care ajuta sau fac ceva impreuna-softishtii(avem shi din ashtia destui) nu au timp ca beta testeri ar fi destui dar asta e ca de obicei shi aici ca de altfel in toata situatzia romaneasca,din pacate.Sint putzini care te ajuta,de obicei la cine nu te ashteptzi(uni te ajuta chiar daca eshti certat cu ei virtual(Luky-salutari,etc)),dar primii sint cei care dau replici-la asta sintem campioni mondiali.
    Pe aceasta cale dau din nou un semn de viatza tuturor membrilor RDI dar mai ales celor vechi(care se pare ca s-au retras shi privesc).
    Baietzi cand incepem treaba ca noi am cam inceput sa imbatrinim?

Prospector/PapaDan

member Expert
    Posts Thanks / Likes

Default re...

@papadan.... Salutari de la poalele Tampei Toate cele bune

Gold Member Expert

Posts Thanks / Likes

Default De-a gata ...

Pai este extrem de simplu sa vii la de-a gata ... si sa mai si fii revoltat ... cica nu-s destul de moi posmagii !
    La Matrix files ... in lipsa de REBORN practic nu exista nimic nou ! exista acolo programele necesare actualizarii codurilor via Softcam ( de la Match1 pe RDI ) si CAS2 ... daca am face efortul de a mesteca posmagii ...

The Master of the Beasts Mentor
    Posts Thanks / Likes

@sandu72
    Cam ce lipseste la kaon files ? Sau ce ai vrea tu si nu gasesti acolo ?
    Eu zic sa-ti spui doleanta si daca te putem ajuta , cu cea mai mare placere . Din cate stiu eu comunicarea nu a facut rau nimanui , cu atat mai mult, eu cred ca cine a avut nevoie de ceva i s-a raspuns sau i s-a dat in functie de posibilitati , si am si eu aceeasi parere , nu poti pune acolo ceva neprobat.... de ex : cand s-a deschis c**o prima data primul soft de kaon din ziua aia sau de la ora aia mergea greoi , programele aveau mici opriri , la scimbare dura ceva , asa ceva vroiai pe kaon files ? sa fim seriosi , merg pe premiza ca tot ce-i probat este bun , asta daca nu posteaza cineva de dragul palmaresului care sa-ti spun eu nu este nici un palmares decat in mintea bolnava a cuiva , ca sa postezi mult si aiurea nu inseamna popularitate , dar avem un forum liber , dati bice tata....

S'altare si s'ucces !

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Default Re: de ce ramineti in urma

Quote Originally Posted by sandu72
    nu inteleg de ce nu vreti sa lasati si la alti ocazia sa ajute
    adica de exemplu:
    matrix files todeauna ramine in urma
    kaon files la fel.
    Daca pe voi nu va intereseaza lasati pa alti care vor sa ajute.
    sandu72
    Ne pare rau ca nu ne putem ridica de fiecare data la cerintele celor care viziteaza acest board dar va asigur ca atat eu cat si colaboratorii nostri incercam sa actualizam cat mai des sectiunile de key and files

Dea semenea suntem receptivi la orice idee/propunere venita din partea celor ce viziteaza acest board.

Fanta
    RDI Team
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
    Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Default Re: De ce nu faci...........?

Quote Originally Posted by Prospector
    Dece nu faci shi tu cum se facea odata sau se mai face shi acum dar intr-un mod mai tacit ? Cand nu gaseshti la ai tai mergi la straini numai din simplul motiv ca daca ceri ceva de la ai tai(cazul tau) primeshti raspunsuri de genul celui care l-ai vazut.
    Asta este problema RDI-ului de la infiintzare,nu ai cu cine sa lucrezi sau sa cooperezi,majoritatea vin sa ceara sau sa faca posturi(puncte-exemple slava Domnului),putzini sint cei care ajuta sau fac ceva impreuna-softishtii(avem shi din ashtia destui) nu au timp ca beta testeri ar fi destui dar asta e ca de obicei shi aici ca de altfel in toata situatzia romaneasca,din pacate.Sint putzini care te ajuta,de obicei la cine nu te ashteptzi(uni te ajuta chiar daca eshti certat cu ei virtual(Luky-salutari,etc)),dar primii sint cei care dau replici-la asta sintem campioni mondiali.
    Pe aceasta cale dau din nou un semn de viatza tuturor membrilor RDI dar mai ales celor vechi(care se pare ca s-au retras shi privesc).
    Baietzi cand incepem treaba ca noi am cam inceput sa imbatrinim?

Prospector/PapaDan
    @Prospector
    Salut revenirea ta pe board si te astept sa bem o bere cat mai curand
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
    Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Daca tot ne consideram o mare familie de ce nu incercati sa aduceti noul acolo unde e necesar (daca ai un soft probat :da un PM responsabililor de sectiune , un e-mail sau pune un post la sectiunea respectiva)

Nu se poate face totul de unul singur pt o colectivitate imensa (precum RDI)
    E nevoie de sprijinul celor care-l pot da!
    Kaon 570,MRv,Echolite DSB-790,Pioneer Goldbox, SS2 ,DM 500s ,offset 0.90 , 30v--75e

viasatborox Teacher

Posts Thanks / Likes

nu vreau sa ma inteleaga nimeni gresit dar de exemplu eu pot verifica citeva ver de h/w de kaon ,boston, mrb,mrv,etc.
    ai persoane care se mai deranjeaza cind incerci sa ii contactezi.
    cred ca nimeni nu are interes sa puna acolo porcari sa rupa receptoarele la alti.
    eu am invatat multe de pe rdi si eu la rindul meu am invatat pe alti.

Digitally Remastered Expert
    Posts Thanks / Likes

După ce secţiunea Kaon Files a stat aproape un an fără să fie actualizată, acum, cnd s-au adus oarece mbunătăţiri, facem gălăgie nejustificat. Nu pot să nu recunosc faptul că sectiunea respectivă este loc de mai bine, dar la capitolul firmware, de la momentul actualizării nu a apărut ceva notabil. n momentul n care se vor produce schimbări, cu siguranţă vor apărea şi acolo. (n acest moment nu ştiu dacă este un posesor de Kaon & Co. ce nu are softul potrivit. n plus, spaţiul pe server este limitat, aşa nct trebuie utilizat ct mai eficient.)
    Contibuţiile userilor sunt binevenite, atta vreme ct ele sunt testate. E de la sine nţeles că cei ce se ocupă de secţiunea Kaon Files nu pot testa toate versiunile software existente.
    S-auzim de bine!

PS: Aveţi acolo undiţele. Peştele...
    [LEFT]Signature not found... Try again!

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)