Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 14 of 14
    Adi Ilie
    Guest
    RDI - Board Default Avatar

Default Dinamo RUSINE NATIONALA !!!!!!!

3-0 pentru Spartak in min 65.
    Dinamo nu a jucat nimic.
    Dupa Rapid alta echipa romaneasca se face de rahat in Europa.
    Ramanem doar cu eterna Steaua !

Daca juca Steaua cu chiauni astia de rusi scorul cred ca fara exagerare era 3-0 pentru galacticii din Ghencea.Asa insa....

Hai Steaua !
    Sunt constient ca englezii nu pot fi depasiti dar macar sa nu ne facem de ras ca rromi de sub Grand sau javrele rosii din Stefan cel Mare.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

HAI STEAUAAAAAA !

Adi, esti mare...

admin (Steaua's fan)

Senior Member Expert

Posts Thanks / Likes

Si chiar am vrut sa intreb daca stie cineva vre-un canal sau feed pt. meciul lui Dinamo dar acum nu mai am nevoie
    Oricum tin cu Steaua si cu Poli de mic copil
    Salutari si HAI STEAUA!
    Nokia 9800S*Magic*Matrix*CasInterface2*MasterCRD2*Season *Ant. Kathrein 1.20+LNB Kathrein*Motor 36V 45est-43vest

------------
    M&M

Adi Ilie
    Guest

4-0 ! min 75
    Usor,usor cainii o sa manance bataie mai rau decat Romania in Australia la Cupa Mondiala de rugby.

RUSINE NATIONALA ! Avionul Tarom sa nu mai vina cu ametiti astia de fotbalisti in Romania...sa faca o escala definitiva in SIBERIA.

Rusine,rusine,rusine dinamo !

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Fara suparare dar din pacate acesta este nivelul fotbalul in RO.
    La Steua se joaca polo pentru a nu stiu a cata oara
    In concluzie:
    ori nu stim
    ori nu putem
    sau nu vrem(mai mult)
    f11

Senior Member Expert

Posts Thanks / Likes

@f11
    Terenurile din RO sunt sub orice critica exceptand pe cel de la Rapid care l-au facut recent.Cum vrei sa joci fotbal pe un asemenea teren...Parerea mea este ca si nationala tot din cauza asta a pierdut calificarea la europene.Te costa maxim 200.000 € pt. a repara un drenaj sau a-l face din nou.Oare chiar nu sunt bani pt. asa ceva, sau birocratia este inca prea mare.Pacat de acei fotbalisti care isi dau sufletul pe asemenea terenuri.Efortul pe un asemenea teren este cel putin dublu fata de un teren normal.
    Va salut
    Nokia 9800S*Magic*Matrix*CasInterface2*MasterCRD2*Season *Ant. Kathrein 1.20+LNB Kathrein*Motor 36V 45est-43vest

------------
    M&M

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

@ Adi Ilie,

Felicitari pentru "succesul" STELEI "galactice" dar SA-TI FIE RUSINE pentru maniera lipsita de eleganta cu care te exprimi la adresa lui DINAMO si RAPID! Tu chiar esti convins ca DINAMO nu a vrut sa faca un rezultat mai bun?! Chiar crezi ca STEAUA ar fi castigat la MOSCOVA sau la BUCURESTI pe un gazon decent? Eu nu sunt chiar convins! Si pana una alta mai este returul...!
    CE PACAT CA NOI ROMANII NU NE PUTEM BUCURA DE CEEA CE REALIZAM FARA SA IMPROSCAM CU NOROI PE SEMENII NOSTRI !

@ admin,
    Adi Ilie este nu numai mare, dar si "alb", tare, cooool, finutz, de cartier...
    TRAIASCA TOLERANTA DE PE RDI!

JAR,

P.S. Cu toate ca ma dezgusta lipsa de toleranta si eleganta a amicului Adi Ilie, HAI STEAUA!
    JAR DIN MAYOTTE

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

Cu toate ca sint suporter al Craiovei, tr sa recunosc ca Steaua a jucat foarte bine. Bravo ei!
    Nu putem sa nu remarcam, pentru a cita oara, mocirla pe care au jucat si pe care fotbalistii s-au zbatut efectiv ca niste pesti pe uscat. Azi am citit ca Nationala Romaniei a pierdut, pe linga calificare, o prima de 4,8 milioane de dolari.

@mircea: Ar fi insemnat o asa de mare pierdere 200.000 $ fata de cele 4 milioane? Mari conducatori avem!
    Sus palaria!

Gold Member Expert

Posts Thanks / Likes

Bine ca indivizi gen Gigi Becali ar avea bani sa cumpere SIF Oltenia (vezi Procesul Etapei de duminica trecuta), dar nu au bani sa ofere un stadion decent echipei pe care cica ar finanta-o ...
    Ca sa nu mai vorbim de ce s-a intimplat cu banii dati de guvern pt. refacera stadionului Lia Manoliu ...

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

NU sunt suporter dinamovist! Dar asta nu inseamna ca nu mi-a parut rau ca a luat bataie. Trebuie sa intelegem ca nu "dinamo" a fost jumulita, ci fotbalul romanesc. Hai sa gandim, macar pentru o secunda, ca occidentalii: Echipa romana de fotbal "dinamo" Bucuresti invinsa categoric cu 4-0.
    ROMANA=ROMANIA=NOI!
    Inca nu v-ati saturat sa moara si capra vecinului?
    Salut Prieteni!

avutza
    Guest

Eu sunt dinamovist de ceva (multi) ani.
    Ca minima observatie, sunt de acord 100% cu titlul topic-ului, mai putin cu colegul nostru Adi Ilie, care numai de eleganta nu da dovada.

Cred ca ar fi mai constructiv sa vorbim cate puncte UEFA am pierdut in astia 12-13 ani, de cand cu grau mai scoatem capul prin Europa.
    Chiar daca s-a facut de rusine, Dinamo a adus anul asta ceva puncte. Bine ar fi fost ca si Rapid sa se califice, Steaua sa continue cat mai mult si anul viitor sa avem 3 echipe in UEFA.

Iar de aruncat vobe de genul 'rromii' sau 'javrele', ne putem balacari in meciurile de campionat.

Alte pareri?

Adi Ilie
    Guest

@oradeajar
    Just,limbajul meu tinde sa semene cu cel al unui personaj aflat pe stadion si mai putin cu cel ce bunul simt il impune pe acest forum.
    Dar de ce m-as exprima eu altfel,care sunt un nimeni,in vreme ce mai mari forbalului nostru incepand cu M.Sandu si terminand cu "Betty cea urata" (rapidistul Rada) folosesc cuvinte mult mai putin elevate decat cele pe care le folosesc eu.

Rapid=rromi
    Banuiesc ca esti din Oradea si nu ai calcat vreodata in cel mai mizer cartier din Bucuresti,Giulesti.Este cartierul tiganimii din Bucuresti.Ai avut vreaodata sansa sa vezi un meci al Rapidului in Giulesti?Acolo 75 % dintre spectatori sunt in razboi declarat cu sapunul.Cum spunea Copos "Rapid este echipa saracilor" si "a nespalatilor la propriu" as complecta nefacand altceva decat sa evidentiez o realitate dura pentru cativa dintre noi.

Dinamo=javre
    Din mistoul galeriei rapidiste,care pe vremea lui impuscatu' ii "alintau" caini rosii a aparut sigla acestui club.Toti dinamovisti se cred caini dar din pacate la Moscova au fost niste maidanezi castrati de varu' Basescu.
    Si in presa de azi jucatori dinamovisti au fost etichetati : maidanezi,caini schiopi,javre ametite si chiar RUSINEA ROMANIEI.

La ora actuala Steaua e lider neinvins in Divizia A si este singura care face cinste Romaniei in competitiile europene.Macar pentru atat e cazul ca suporteri celorlalte echipe sa taca.

FORZZA STEAUA !

RESPECT TUTUROR.
    Adi Ilie
    face bascalie.

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

Fratilor romani, ma doare burta de râs la ceea ce citesc aici ! Multi dintre voi plutesc cand afirma câte ceva, iar putini sunt cei care au habar de un pic de fotbal. Adevarul este ca la fotbal se pricepe toata lumea, oricine are dreptul sa-si dea o parere...si totusi echipele din Romania, deci nu e vorba de NATIONALA, au un nivel de le plangi de mila ! Mai exista si mici exceptii ca Rapid la Anderlecht in prima repriza, Dinamo si Steaua in prima mansa din UEFA, unde cu chiu cu vai ne-am calificat. Dar încet, încet se va vedea valoarea adevarata si a acestor doua echipe care isi fac vise sa joace si in primavara in UEFA. Sincer sa fiu as vrea sa se califice ambele sau macar una mai departe, dar e greu caci suntem fff slabi...
    Doamne-ajuta !

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

@ Adi Ilie - Ai P.M.!
    JAR DIN MAYOTTE

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)