Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 7 of 7
    Member Mentor
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Lamuriri ss3 ... imi da cineva ?

As dori sa stiu si eu ce versiuni de skystar 3 exista. Am primit niste recomandari din partea unui membru de pe forum vis-a-vis de aceasta placa, intr-un topic deschis de mine (placa pt. download), si am devenit confuz, dupa cateva cautari cu Google. Am gasit mai multe versiuni, diverse referiri la nume precum Technotrend, Hauppage asociate denumirii de ss3, si o gramada de pagini in rusa, din care nu inteleg nimic.
    Deci rugamintea mea la voi este sa ma lamuriti cine fabrica aceasta placa, ce denumiri comerciale, altele decat ss3, au aceste versiuni si eventual, cum as putea recunoaste una din versiunile TT1100, TT1102, TT1400, TT1500, recomandate in topicul amintit.
    Am gasit pe o pagina in rusa versiuni precum 1.4 sau 1.7 pt. ss3, iar pe alte pagini S TT1100, S TT1102, S TT1400, S TT1500, si va spun sincer ca nu stiu ce sa cer la magazin. Mie teama ca vanzatorul are placa care o caut eu, dar nu stie ca ii zice ss3 ci altfel (Tehnotrend, etc.).
    Poate ma luminati ce e cu toate versiunile astea de ss3 ! Multumesc !

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

In Romania nu gasesti decat Sky Srar 2. Placi de genul Technotrend sau Hauppauge nu sunt.
    Poate esti din alta tara.

Gold Member Expert

Posts Thanks / Likes

Parere strict personala :
    Numai SS2 are unic proiectant / fabricant
    SS1 are unic proiectant ( sau ma rog , ceva pe aproape )
    SS3 este o denumire improprie , mai degraba o categorie

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Intra pe situl acesta si o sa gasesti ceva informatie in engleza daca nu stii rusa http://www.dvbshop.net/index.php/cat...5e206c46a06df0

TT1100 si TT1102 acuma parca nu se mai produc si e greu da gasit, dar TT1500 si TT1400 sunt destul de raspindite. Apropo, daca nu stii TT inseamna Techotrend.

Aici http://www.dvbshop.net/index.php/cat/c9_Budget-PCI.html este pretul la 1500 si 1401, dar am spus ca pentru 1401 inca nu s-a scris un streamreader normal si trebuie de instalat nistre drivere ca sa lucreze grabingul prin BDA streamreader, insa are un neajuns acest driver si anume - daca instalezi acest driver nu poti sa lucrezi in Internet ci numai sa faci grabbing. Deci ori lucrezi prin Inet ori faci download offline. Dar cred ca este temporar fiindca cartela este eftina si se vinde peste tot si eu cred ca o sa fie ca o alternativa la SS2 si atunci si cu softul pentru ea o sa se rezolve. Oricum ca skynet.module sub ProgDVB lucreaza bine.

Cam asta este.
    SS3(TT Buget S1102)=1.2m (4W+5E+13E)

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

OK !
    Ma intorc la ss2 rev 2.3. Am mai facut cumparaturi din Germania (dreambox, cas3, etc.) dar cred ca pentru placa nu are rost sa ma mai complic, daca nu gasesc in Ro Technotrend.
    Multumesc tuturor ca ati raspuns asa repede !

Gold Member Expert

Posts Thanks / Likes

Ai in semnatura DM 7000 ; nu stie download ? ?

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Stie numai Skynet si nu merg bine toate versiunile. Eu nu l-am mai folosit skynet-ul de ceva vreme si in februarie mi-am facut alt comp. si dupa ce l-am facut, cand sa dau un test la skynet, aproape nimic in OK, si discontinuity are valori mari si crescande. Versiunea care mergea destul de bine pe dream nu o mai am, s-a pierdut odata cu schimbarea comp-ului (era ceva cu poweralfa).
    Manna nu are suport nici pentru unele placi, darmite pt. dream, iar alte programe nu merg nici ele. Mai merge porcaria de Casablanca, si merge chiar bine.
    Si mai e ceva. Daca ceva nu merge in combinatia skynet + dream, nu am cu cine conversa, nu raspunde nimeni la topicuri deschise, nici aici si nici in alte parti, pt. ca pe cei cu dream cam au si net ca lumea - rezulta ca ii preocupa sharing-ul si nu download-ul offline. Eu am dial-up si in zona altceva nu se poate, decat DSL, tot de la Rom****com, dar eu nu dau 800 si ceva de mii pe luna.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)