Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 10 of 10
    ER' MEJO Moderator - Expert
    Posts Thanks / Likes

Default kitul digi poate fi restituit si in alta parte?

salut acum exact un an am incheiat in focsani la casieria digitv un contract pe un an cu receptorul in chirie si cu plata integrala a bonamentului in avans pt toata durata contractului.acum dupa un an eu nu ma pot intoarce acasa ca sa restituesc kitul de unde l-am luat as putea vb cu un prieten de al meu care sta in alt oras si ar trebui sa vina in romania in vacantza sa restituie kitul meu la o casierie din orasul sau?
    ar fi posibil asa ceva?sau trebuie sa al restituesc de unde l-am luat.
    spre exemplu aici in it daca termini cu sky si tre sa le dai ceva inapoi te poti duce la orice centru sky sa restitui cardul si receptorul.

e posibil asa ceva?sau nu?

In The Matrix Expert
    Posts Thanks / Likes

Nu trebuie neaparat sa restitui kitul , poti sa ceri sa ramii abonat in continuare si platesti abonamentul luna de luna , adica iti prelungesti contractul ( bineinteles pe adresa din Romania ) . Pentru asta poti suna la 031.400.4000 pt. informatii detaliate .

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by raks67
    Nu trebuie neaparat sa restitui kitul , poti sa ceri sa ramii abonat in continuare si platesti abonamentul luna de luna , adica iti prelungesti contractul ( bineinteles pe adresa din Romania ) . Pentru asta poti suna la 031.400.4000 pt. informatii detaliate .
    pai eu nu mai vreau digi ca nu imi place.vreau a optez pt max care imi da posibilitatea sa folosesc cardul lor in orice alt receptor ales de mine

Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Poti preda kit-ul la orice casierie RCS din tara.Sa ai si contractul cu tine sa poti face rezilierea acestuia,abonamentul trebuie platit la zi,sa n-ai restante.Vezi ca la max ai mai multe patratele
    HSS1120;HSS1160;Humax Digi+;Maxtv;Focussat;ant.off.1,2mAl;Twin Lnb Titanium;ant.off.1,6mAl 62E-30V;Invacom;act.18'';poz.SRT V50;SRT 6355;WF-5lnb;SATLOOK Digital NIT;DM7020-S;SS2;DVB-T

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by digitech
    Poti preda kit-ul la orice casierie RCS din tara.Sa ai si contractul cu tine sa poti face rezilierea acestuia,abonamentul trebuie platit la zi,sa n-ai restante.Vezi ca la max ai mai multe patratele
    stiu
    mersi un patratzel in plus sau unul in minus nu strica

-nomad- Mentor
    Posts Thanks / Likes

vezi ca pe luna in care dai inapoi cartela trebuie sa fie abonamentul platit .
    Eu am fost sa reziliez contactul in aprilie i-am anuntzat ca renuntz la serviciile lor pentru ultimile doua cartele ...binteles ca pe 1 mai a fost inchis ..si pe 2 cand am predat cartelele mi-au spus ca am restanta pe mai ...
    nu-i nimic am sa le platesc si pe mai pentru ca abonamentele nu au fost pe numele meu ..alfel le dadeam prin gura (sa se duca sa ma reclame la Partid )
    Daca vrei sa schimbi contractul (sa-l predai altcuiva) NU SE POATE :trebuie sa predai cartela si sa faci un contract nou ..
    Binentzeles ca e voba de alt contract si ALTA conserva!
    ps: de aici se scot adevarratii bani

#N#

„…acest delir, această lume nebună a gadgeturilor, a fetişurilor care încearcă fiecare să imprime eternităţii o valoare şi să facă dovada unei mîntuiri prin lucruri şi a lipsei mîntuirii prin har.“ - JEAN BAUDRILLARD ¶Root is a state of mind¶

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by Nanok
    vezi ca pe luna in care dai inapoi cartela trebuie sa fie abonamentul platit .
    Eu am fost sa reziliez contactul in aprilie i-am anuntzat ca renuntz la serviciile lor pentru ultimile doua cartele ...binteles ca pe 1 mai a fost inchis ..si pe 2 cand am predat cartelele mi-au spus ca am restanta pe mai ...
    nu-i nimic am sa le platesc si pe mai pentru ca abonamentele nu au fost pe numele meu ..alfel le dadeam prin gura (sa se duca sa ma reclame la Partid )
    Daca vrei sa schimbi contractul (sa-l predai altcuiva) NU SE POATE :trebuie sa predai cartela si sa faci un contract nou ..
    Binentzeles ca e voba de alt contract si ALTA conserva!
    ps: de aici se scot adevarratii bani

#N#
    oare imi fac probleme daca conserva este putzin zgariata pe carcasa.in partea de sus.
    am pus-o dedesubtul dreamboxului si s-a zgariat putin.
    sau conserva trebuie sa fi noua asa cum am primito.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Si daca se poate sa nu fie nici uzata...

-nomad- Mentor
    Posts Thanks / Likes

mie oricum nu-mi loa conserva inapoi ca eu am operat-o si i-am dat laba jos plus ca am legat jtag-ul de ea si inca se mai vad urmele lipiturilor

ideea erea ca trebuie sa le dai la nehaliti abonamentul pe o luna si ca nu poti sa schimbi numele de pe contract

#N#

„…acest delir, această lume nebună a gadgeturilor, a fetişurilor care încearcă fiecare să imprime eternităţii o valoare şi să facă dovada unei mîntuiri prin lucruri şi a lipsei mîntuirii prin har.“ - JEAN BAUDRILLARD ¶Root is a state of mind¶

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Nu se uita nimeni la ele,daca sunt zgariate sau daca au fost desfacute suruburile,poti sa duci si carcasa goala,dar sa le dai abo pe luna aia
    HSS1120;HSS1160;Humax Digi+;Maxtv;Focussat;ant.off.1,2mAl;Twin Lnb Titanium;ant.off.1,6mAl 62E-30V;Invacom;act.18'';poz.SRT V50;SRT 6355;WF-5lnb;SATLOOK Digital NIT;DM7020-S;SS2;DVB-T

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)