Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 17
    Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default vreu sa imi cumpar focus si...

vreau sa imi cumpar cartela de focus . e cineva pe aici care vinde si poate sa imi dea ceva detalii
    am vazut ca se cumpara cartela se razuieste si apoi se comunica codul cuiva .
    cartela care o bag in rec cat costa
    vreau mai multe detalii.
    mentionez ca vreau sa am libertate, daca nu vreau sa platesc luna asta nu platesc, nu vreau abo pe perioadadeterminata .
    astept
    REC FTA ECHOLITE 790 0.9

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Da un PM lui Ovex
    Salut Prieteni!

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Apropo:daca cumparati receptorul focus nu sunteti obligati sa platiti abonamentul in fiecare luna cum fac toate celelalte dth-uri!
    PLATESTI DOAR IN LUNILE IN CARE VREI SA TE UITI LA GRILA FOCUS!

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Tocmai de-aia,ca modalitate de plata a abonamentelor,Focussat-ul are cel mai bun sistem...nu stiu de ce nu fac si celelalte DTH-uri la fel ?
    HSS1120;HSS1160;Humax Digi+;Maxtv;Focussat;ant.off.1,2mAl;Twin Lnb Titanium;ant.off.1,6mAl 62E-30V;Invacom;act.18'';poz.SRT V50;SRT 6355;WF-5lnb;SATLOOK Digital NIT;DM7020-S;SS2;DVB-T

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Intreb si eu ca unul ce nu are abonament la acest pachet si nici nu cred ca voi avea prea curand aceasta placere

-cardul trebuie inapoiat catre Focus SAT ok ?
    -pot plati doar cand am chef sa am acces la un anumit pachet ? ok ?
    -cine imi poate cere vreodata cardul inapoi daca eu inca nu am nevoie de acest serviciu...voi spune "nu va dau cardul pentru ca in 2009 voi cumpara o luna baza" merge ?

Scrie ceva referitor la acest aspect in contractul incheiat intre Focus SAT si client ?

Fanta
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
    Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

@Fanta
    Dar oare vor mai fi pana in 2009?
    HSS1120;HSS1160;Humax Digi+;Maxtv;Focussat;ant.off.1,2mAl;Twin Lnb Titanium;ant.off.1,6mAl 62E-30V;Invacom;act.18'';poz.SRT V50;SRT 6355;WF-5lnb;SATLOOK Digital NIT;DM7020-S;SS2;DVB-T

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Si vezi ca astia nu au baza,au :rosii,verzi,albastre,portocalii,lila...

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Desi au acele culori hulite de toti alb/rosu , albastra este culoare ce caracterizeaza perfect situatia actuala a acestui operator

Fanta
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
    Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Da,ai dreptate,dar vezi ca au luat-o si astia care dau cu petarde

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

@fanta
    tocmai asta vreau sa stiu si eu . vreau sa stiu daca voi fi obligat sa inapiez ceva , cat costa activarea si alte chestii .
    in privanta ideii cu prepay e o treaba care sa fim seriosi depaseste la momentul actula toate DTH-rom. pentru cauza asta as opta pentru focus , vreau 3 luni, platesc doar 3 luni, nu un an .
    asta e parerea mea .
    REC FTA ECHOLITE 790 0.9

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

am luat focus acu o saptamana cu o cartela razuibila de la un flamingo...

e o luna gratis, vizionare toate programele... am intrebat daca tre adus ceva inapoi si au zis ca nu...
    razuiesti si abonament nu platesti, pur si simplu iei alta cartela. Io zic ca e cel mai ok.

semnal excelent, receptor neblocabil :P ... pacat ca sunt putine posturi... oricum am intrebat si au zis ca au cumparat un tp de 2 luni si ca se lucreaza pt. marire grila...

a... cartela merge in dream deci receptoru o sa-l duc la tzara la ala batran :P

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by stailus
    vezi ca parca receptoru nu mergea pe FTA daca nu avea cartela.. nu stiu daca iti trebuie cartela focus sau orice alta cartela dar parca asa se vorbea o data pe aici.
    Din cate stiu eu sunt 2 receptoare focus Sat KAON KSF100 si KAON KSC570 - care ar merge fara cartela ba chiar cu alte cartele si CAM-uri.

aleksutz
    Guest

M-ma cam saturat de DIGI. Priveam meciu duminica pe B1TV si exact la un gol, se intrerupe si imi apare nu stiu ce dracu pe ecran. Pana aici. Tin abonamentele pana se incheie contracutul, dar pana atunci vreau si eu Focus. Daca spuneti ca are caliate buna, receptoru nu se blocheaza, la 320 de mii de lei vad 3 pachete, iar pt aceleasi canale la Digi platesc 300 de mii+ Receptor in custodie. Marfa.

Problemele care apar:
    1.nu vreau sa imi iau antena de la ei, am deja o antena offset de 1.15 pe Astra. Exista posibilitatea sa mai pun un LNB pe Thor 3 ca sa receptionez in acelasi timp si posturile Focussat si cele de pe Astra.

2. Cum se descurca receptoru cu celelalte posturi FTA , de pe AStra? Se blocheaza ca ala de la DIGI? Sau merge destul de bine?

Rog pe cei care au Focus si au testat sa-mi posteze un raspuns.

Merci anticipat!

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by aleksutz
    2. Cum se descurca receptoru cu celelalte posturi FTA , de pe AStra? Se blocheaza ca ala de la DIGI? Sau merge destul de bine?

Rog pe cei care au Focus si au testat sa-mi posteze un raspuns.

Merci anticipat!

Cu receptorul oficial de la Focus - Kaon, lucrurile stau cam asa:

- Primul upgrade de soft din 2006 a restrictionat accesul la canalele FTA tuturor celor care nu si-au prelugit subscriptia, indiferent ca aveau receptoarele cumparate sau luate in custodie.
    - La al doilea upgrade s-a permis vizionarea canalelor FTA si in cazul in care abonatul nu si-a prelungit subscriptia, prin incarcarea contului cu carduri razuibile.
    Salut Prieteni!

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Kaon-ul de la Focus Sat functioneaza impecabil pe instalatii de receptie multifeed. La mine am combinatia Thor-Amos-Atlantic Bird3, focar central pe Thor si toate canalele FTA sunt receptionate fara probleme. Nu am incercat combinatia Thor-Astra.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)