Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 13 of 13
    Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Default Sa nu spuna cineva ca numai BoomTv....

Se pare ca si alti provideri DTH cu criptare NDS-videoguard se tin de prostii cu receptorul.
    In Italia, cei care intrerup contractul cu SKYsunt obligati sa plateasca 150 Euro daca nu au dat receptorul inapoi...

"Sky, la tv satellitare, sta richiedendo 150 euro a molti suoi ex abbonati, che in seguito al recesso dal contratto non hanno restituito il decoder. La penale e' prevista dal contratto, ma il consumatore e' impossibilitato a rispettare le previsioni contrattuali perche' Sky stessa non fornisce l'indirizzo dove spedire o consegnare il materiale."

Translate in english:
    Sky Italy is demanding 150 euro to many of its former ones subscriber, than as a result of the recess from the contract has not given back the decoder. The previewed penitentiary is from the contract, but the consumer is disabled to respect the contractual forecasts because same Sky does not supply the address where to send or to deliver the equipment...

P.S. La ei se poate gratis receptorul..la Boom...
    Salut Prieteni!

Banned
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

La ei se poate pentru un simplu fapt : proprietarii lor vin din cu totul alta tara si mentalitate decat tara din care vin proprietarii boom . Si cu asta am spus tot.

Sunt 3 natii zgarcite : scotienii , evreii si armenii .

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

+ olandezii. De unde crezi, ca vine vorba: Let's go dutch!
    Outdoor: Gibertini 125 66E - 30W, Triax Unique multifocus 23E - 1W, 6 x LNB Inverto quad
    Indoor: Dr. HD D15, Amiko X-Finder, TBS-6925, TBS-6985, TechnoTrend S2-4100, Nexus-S VDR user
    QTH: Harghita, 4614'N 2511'E.

Gold Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Au facut si un afis:

Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by *********
    La ei se poate pentru un simplu fapt : proprietarii lor vin din cu totul alta tara si mentalitate decat tara din care vin proprietarii boom . Si cu asta am spus tot.

Sunt 3 natii zgarcite : scotienii , evreii si armenii .
    Ca idee macar si tot va trebui sa va reamintesc urmatoarele:

1. Proprietarii Boom sunt cam aceiasi proprietari ca si la Yes Israel.
    2. Yes monteaza o antena si abonatul nu plateste nici macar un receiver ! Toate sunt primite in custodie si poate alege pentru fiecare in parte ce pachet de programe vrea.
    3. Toate receiverele sunt conectate la linia telefonica, astfel verificandu-se daca au ramas la aceeasi adresa.
    4. Daca ai casa vin si iti monteaza o antena (oricum nu te lasa sa ti-o montezi tu) dar nu manjesc suruburile si nici nu fac poze.

De ce nu fac si la noi acelasi lucru ? Hai sa va explic:
    Eu ma duc acolo cam de 2 ori pe an si stau de fiecare data aproximativ 2 saptamani. De fiecare data sunt primit cu aceleasi intrebari: "Chiar asa a ajuns Romania ?! Se fura la tot pasul ? Se omoara la tot pasul ? Se violeaza la tot pasul ? Se arunca de la etaj si isi dau foc in fiecare zi alti nebuni ?". De unde intrebarile astea ? De la cele mai cretine stiri care au existat vreodata: Stirile PROTV transmise prin PROTV International (mai ales cele de la ora 5). PROTV Int este transmis de absolut toti operatorii DTH si cablu din Israel (mai nou a intrat si TVR Int).
    10 % din populatia Israelului (daca nu mai mult) sunt romani sau de origine romana. Tot Israelul stie de latura intunecata a romanului, tocmai pentru ca este atat de intens mediatizata si nu in ultimul rand multumita vajnicilor muncitori romani care stiu doar sa bea si sa se uite chioras.
    Atunci cum mama draq sa ne dea aia receivere in custodie ? Cum sa nu marcheze antenele de frica sa nu le furam si sa fugim cu ele care incotro ? Sunt roman si imi iubesc tara si nu as pleca de aici nici mort. Dar nici nu sunt mandru de imaginea de hoti, criminali, violatori, tigani si "tarani cocliti" pe care singuri ne-am facut-o si pe care ne-o promovam ca pe o dovada a naturii noastre boeme...
    Mai scutiti-ma cu vaicarelile astea ca vai ce isi bat astia joc de noi cu masurile de siguranta si cu nu mai stiu ce.
    Mentalitatea de kkt nu este la ei ci la noi. Noi romanii vrem si ieftin si bun, ba daca se poate gratis ar fi chiar perfect. Cine nu are bani sa nu isi ia.
    Oricum, daca Boom nu va fi televiziunea pe care o astept (in Israel e super tare: http://www.yes.co.il/ care stie ebraica sa ne spuna preturile si pachetele, eu nu cunosc limba) inseamna ca va fi tv de kkt pt oameni de kkt.
    Imaginea asta ne-am facut-o, cu asta defilam...

Sanatate si nu fiti mai romani decat romanii ca nu va sade bine.

Pazea ca tocmai am gasit canalele: http://www.yes.co.il/sales/sy_channels.asp (vreo 120 de programe)

I'm the truble man! Expert

Posts Thanks / Likes

Poti sa te uiti aici . http://www.lyngsat.com/packages/yes.html . Este mult mai simplu

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by ady18
    Poti sa te uiti aici . http://www.lyngsat.com/packages/yes.html . Este mult mai simplu
    Ai dreptate. Ce cretin sunt (in general nu, dar la ora asta sunt varza... Maine imi naste sotia si sunt disperat... incep sa intru in panica )

Dar preturile ? Na ca pe astea nu le mai gasesti !

I'm the truble man! Expert

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by ABJazzy
    Ai dreptate. Ce cretin sunt (in general nu, dar la ora asta sunt varza... Maine imi naste sotia si sunt disperat... incep sa intru in panica )

offtopc
    Looooooooool . TOTI DEVENITI TATICI?! Maine poimaine numai vad Fanta Jr. .
    Multa bafta

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

.........Atunci cum mama draq sa ne dea aia receivere in custodie ? Cum sa nu marcheze antenele de frica sa nu le furam si sa fugim cu ele care incotro ? ..........
    1. In oferta nici nu era vorba de receivere sau instalatie in custodie
    2. Pai daca le platesc inclusiv receiveru ala de rahat pot sa fug cu oala MEA si receiveru MEU unde vreau.
    3. Daca vor poze sa merga sa faca la Adrian Nastase, la mine e deranj, nu mi-am facut patul de dimineatza si gagica sta cracanata asteptandu-ma sa vin acasa cu "malaies in calcaies, drob de sare in spinare"

Hai sa le dam dreaq de DTH-uri si SA NE TRAIASCA COPIII !

FELICITARI SI LA MAI MARE

boom_bastik
    Guest

offtopc
    Looooooooool . TOTI DEVENITI TATICI?! Maine poimaine numai vad Fanta Jr. .
    Multa bafta
    Apare si clona reala (un bebe) al lui boom_bastik. Atunci sa va vad cu 2 boom bastici cum va descurcati....

Apropo, au inceput instalarile in magazine .... parca piciul am vazut ca a anuntat deja ......
    Miine si poimiine vor fi montate cam peste tot kituri si standuri BOOM TV ....... nu stiu daca kituri vor fi doar de expozitie sau si la vanzare .........

Băiat de gaşcă Expert
    Posts Thanks / Likes

@ABJazzy

Să-ţi trăiscă fiul/fiica şi să fie ntr-un ceas bun. Şi eu stau afară de multişor şi ştiu despre ce vorbeşti. Dar n cazul Boom faci o greşeală. Target-ul lor nu sunt nenorociţii care-i vezi tu la ProTv la 5. Au spus că urmăresc cu totul un alt public, nu cei care se fugăresc pe ulţia satului cu topoarele pentru un sfert de votcă.
    De cnd umblu bleambura prin lume am nvăţat un lucru, uscături sunt peste tot, nu trebuie să-ţi fie ruşine de ale tale.

@all

Receiverul Sky poate fi predat la orice distribuitor autorizat. Sunt cazuri n care unii au "uitat" de receiver şi cu o scrisoare, Sky le aminteşte respectiva clauză din contract, pentru a şi recupera aparatul. N-am auzit să fi plătit nimeni banii ăştia.

ss/indescifrabil

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by iordache
    @ABJazzy

Să-ţi trăiscă fiul/fiica şi să fie ntr-un ceas bun. Şi eu stau afară de multişor şi ştiu despre ce vorbeşti. Dar n cazul Boom faci o greşeală. Target-ul lor nu sunt nenorociţii care-i vezi tu la ProTv la 5. Au spus că urmăresc cu totul un alt public, nu cei care se fugăresc pe ulţia satului cu topoarele pentru un sfert de votcă.
    De cnd umblu bleambura prin lume am nvăţat un lucru, uscături sunt peste tot, nu trebuie să-ţi fie ruşine de ale tale.
    Ai dreptate, dar, din nefericire astia se adreseaza celor cu venituri peste medie si nu celor cu un grad de cultura si civilizatie peste medie. La noi 70% din cei cu posibilitati financiare peste medie nu sunt cei care se fugaresc pe ulita cu toporul, dar nici usa de biserica nu sunt... mai ales cei de etnie rroma (sau cum isi mai spun ei) si smecherasii care fac bani din toate tampeniile.

Si va multumesc tuturor pentru urari. Am o fetita si chiar dupa ce trimit mesaul acesta dau o fuga la spital sa o mai vad putin. Cat despre faptul ca majoritatea am devenit tatici in aceasta perioada arata cam care este generatia DTH si cam care este sectorul de varsta interesat la noi de aceasta tehnologie (25-35 ani). Sa le traiasca frumosi si sanatosi si celorlalti tatici de pe forum copilasii, ca fericire mai mare nu cred sa existe.

Ghost Man Expert
    Posts Thanks / Likes

Mult'am pentru urare omule , sa-ti traiasca fetita si sa ai numai bucurii de pe urma ei

Am si eu un baiat care face 3 ani si pe care il iubesc tare mult, cat despre nevasta-mea "saraca" pot spune ca s-a prapadit .......DE DRAGUL ALTUIA BEAch

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)