Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 8 of 8
    Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Default Din nou(aceleasi) probleme cu AltDvb

Postam in trecut ca am probleme cu memorarea unor feeduri in AltDvb.Nu am gasit nici un raspuns concret si m-am decis ca feedurile sa le memorez in ProgDvb.Problema insa a revenit odata cu introducerea programului "OK" pe Intelsat 902.Sub nici o forma nu pot sa memorez(facind abstractie de Teleshop) celelalte 3(Prima,Tv Klumea si OK).La scanare le vede corect dar imi memoreaza doar doua.Daca scanez pe cel care nu mi l-a bagat in lista il vede dar "taie" pe altul din cele 2 ramase.Deci la al treilea in loc sa il vada ca pe un "New channel" la scanare il vede "Update channel" si in consecinta tot doua ramin in lista.
    Ceva sfaturi daca aveti ar fi binevenite... Daca nu am explicat corespunzator revin cu alte amanunte.

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Vad ca ajutor=0...Revin cu o intrebare retorica si totodata reversibila:Are cineva in lista la AltDvb toate cele 4 programe romanesti de pe Intelsat 902Daca da, poate uploada channel list-ul pe undeva?Merci!

Banned
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Canalele de 2 lei nu se memoreaza

Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

@Major:
    Cred ca nu ai primit raspunsuri din cauza ca probabil putini s-au ostenit sa prinda satelitul 62E unde e prima tv.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Default confirm

Am incercat si ai dreptate, pot memora numai 2 canale, cred ca e un bug in altdvb legat de s/r (sunt foarte mici toate, 2221, 3333 etc)

numai bine

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

@KB,nu ca m-ar interesa respectivele programe...(tie cind nu-ti merge ceva stai linistit?pina la urma e chestie de hobby!).
    In plus acest bug la AltDvb l-am intilnit si la alte programe de pe sateliti mai accesibili,cum am mai spus,in special la feeduri si nu numai(as putea exemplifica dar nu este momentul).
    Oricum m-am mai linistit,daca @nick61 spune ca e o problema generala si ca nu e de la mine.
    Va multumesc la toti pt raspunsuri.

altxro
    Guest

@Major: Problema descrisa de tine cred ca e din cauza duplicarii identificatorilor Transponder_ID/Service_ID pentru canalele/feed-urile scanate.
    In mod normal fiecare transponder de pe un sat. trebuie sa aiba TID-ul unic, la fel si fiecare canal de pe tp. sa aiba SID unic !AltDVB-ul foloseste pentru fiecare canal un identificator compus din TID+SID..d'aia la update/save suprascrie unul dintre canale.O sa verific si procedura de update .. poate mi-a scapat vreun bug !

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Daca seful s-a autosesizat atunci sunt ferm convins ca se va rezolva problema.Treaba cu duplicarea identificatorilor ma cam depaseste cei drept.Multam oricum de raspuns si sper intr-o preafrumoasa rezolvare.Daca te poate ajuta in vreun fel ti-as mai putea spune pe ce satelit si pe ce canal se mai intimpla acest fenomen.Sa auzim de bine

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)