Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 24

Thread: MEZZO LA DIGI?

Junior Member Friend
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default MEZZO LA DIGI?

Ce parere aveti,nu ar fi frumos daca pe TP7,pe langa 'canalul de top' Taraf Tv,s-ar introduce si Mezzo?Pana la urma ce conteaza ca se va introduce in grila Taraf Tv,atata timp cat il putem bloca sau sterge din lista?Nu am nici o problema cu acest canal dar cred ca ar fi bine venite in oferta Digi si programe de genul Mezzo,Boomerang care,cu siguranta vor fi bine primite si in Ungaria sau Slovacia!Ce parere aveti?Chiar nu se poate face nimic in aceasta privinta?Eventual sa se faca un pachet separat,care la un pret de 1-1,5 euro ar aduce cativa bani in plus la Digi si mici bucurii celor care au cerut insistent pe acest forum aceste programe.Nu ar fi frumos?

Junior Member Junior

Posts Thanks / Likes

i-am rugat si eu acu ceva vreme, si nimic deocamdata. se pare ca balcanicii de la digi sunt spalati pe creier. au bagat toate aberatiile de programe de doi lei, asa sa iasa la numar, dar cand aud de Mezzo ii apuca damblaua, cred ca o sa renunt la abonament si imi iau boom sau max.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Ca acolo e Mezzo.

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Si pe mine ma apuca damblaua cand aud de Mezzo Ce naiba numai de pian si de Mozart nu sunt eu interesat.
    Cred ca ai vrut sa spui ca iti iei un funcard cu file de via 1 ca numai asa merge Mezzo ..... da-le ideea celor de la Max sa faca simultcrypt cu varianta de pe HB.

Ce idee am : Digi vreau Adjara TV ca are filme furate din cinema !

Ar fi bine ca uneori sa rationam inainte de a cere cate in luna si in stele.

Fanta
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
    Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by Fanta
    Ce idee am : Digi vreau Adjara TV ca are filme furate din cinema !
    Fanta

Daca nu dublau in rusa, mai ca eram si eu de acord cu Adjara TV

Dar, trebuie sa recunoastem, sunt si multe canale de...nisa(OTV, DDTV, Favorit TV, Prateh TV, U)...si numai cultura nu poti spune ca prezinta...
    Salut Prieteni!

Very Iritant Person Expert
    Posts Thanks / Likes

fanta
    Ce naiba numai de pian si de Mozart nu sunt eu interesat
    e de inteles, de vreme ce maneaua nu au inventat-o romanii adevarati ci miticii....astia nu prea le au cu pianul ei s-or nascut cu tzambalu in poala....si acordeonu pe umar....

fanta
    Ar fi bine ca uneori sa rationam inainte de a cere cate in luna si in stele
    oare ce o fost irational in cererea programelor boomerang, mezzo, axn sci-fi?!? cred ca irationali sunteti voi cu jumate grila de umplutura de programe de cacat....

good work digi!

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Mezzo
    ID: 00 74 00
    HOTBIRD 13E Freq: 12245H 27500 3/4
    Key08 : 2F B6 02 39 D4 D8 C4 D6
    Remote : 1150 3810 4721 1302 4213 6524 6135 5526 6727

Cat despre manele nu are rost sa ma contrazic cu voi mai ales cu cei de pe "ignore list"

Fanta
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

Very Iritant Person Expert
    Posts Thanks / Likes

cine poa' sa-mi dea si mie id-urile si key-le de la OTV, DDTV, Favorit TV, Prateh TV, U.
    le-am pierdut si le declar nule.....

PS: sunt mandru ca sunt pe ignore list, asta este o dovada in plus ca deranjez.....

Gold Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Mezzo
    ID: 00 74 00
    HOTBIRD 13E Freq: 12245H 27500 3/4
    Key08 : 2F B6 02 39 D4 D8 C4 D6
    Remote : 1150 3810 4721 1302 4213 6524 6135 5526 6727

Cat despre manele nu are rost sa ma contrazic cu voi mai ales cu cei de pe "ignore list"

Fanta
    Unde poate fi consultata "ignore list"?

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by gepeto
    Dar, trebuie sa recunoastem, sunt si multe canale de...nisa(OTV, DDTV, Favorit TV, Prateh TV, U)
    Come on, dintr-un apartament intreg le-ai inghesuit intr-o nisa acuma ?

Băiat de gaşcă Expert
    Posts Thanks / Likes

@Fanta

Mezzo nu e o aberaţie şi dacă te uiţi la DTH-urile care se respectă o să-l vezi n marea majoritate a grilelor, n pachetul bază. Nu-ţi da cu stngul n dreptul şi njura lucrurile pe care nu le nţelegi sau (sper să fie aşa!) nu ţi plac. Vezi aici, eu am numărat şi mi-au ieşit 11 DTH-uri europene care l au n grilă.
    Eu ştiu că suntem un popor de iubitori de ţigani şi o să avem nti cultură de cort şi abia după Mozart (că tot l-ai numit), dar putem spera că o să ne vină mintea la cap, nu?
    Dacă eu cer extraodinarul, mirificul, mirobololantul şi mult urmăritul Practech (face parte din grila Digi e musai aşa) la Max, ce răspuns ar trebui să primesc?
    Hai Nineleeee....

ss/indescifrabil

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Discut cu voi subiectul Mezzo doar ca aveti idee care este procentul de penetrabilitate in retele CATV din Romania si daca stiti care este nivelul audientelor pentru acest canal TV in luna Martie 2006.

Nu spun ca ar fi un canal prost , doamne fereste , ci doar ca este extrem de putin cerut pe piata romaneasca.

Fanta
    RDI Team

Banned
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Poti sa ne spui si o cota de audienta/piata a lui Pratech si DDTV ?

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Aceste masuratori sunt private si se transmit pe bani grei catre anumite institutii.
    Ce pot sa-ti spun e ca atat DDTV cat si Pratech sunt peste Mezzo.

Inca ceva,toate canalele MTV (exceptie varianta in limba romana) au audienta sub DDTV ! Doar VH1 este peste Pratech in rest tot ce insemana MTV este in coada listei.Canalul promo a lui Astral este la distanta uriasa de aceste canale.
    Asta ca sa stiti ce se cauta pe piata romaneasca.

Fanta

Băiat de gaşcă Expert
    Posts Thanks / Likes

Discut cu voi subiectul Mezzo doar ca aveti idee care este procentul de penetrabilitate in retele CATV din Romania si daca stiti care este nivelul audientelor pentru acest canal TV in luna Martie 2006.

Fanta
    RDI Team
    Uite sincer n-am habar. Dar un lucru trebuie punctat. Este foarte posibil să faci 100 de abonamente la nivelul ţării pentru Mezzo. 100 de abonaţi care vor plăti abonamentul ntreg, pentru că sunt interesaţi de muzica clasică. Apoi mai faci impresie bună altor 10 000. De ce nu vrei să nţelegi că nu tot ce pui pe tarabă aduce profit?
    Cifrele sunt aleatorii.

Şi bine ntreba KB, ce cote de piaţă au DDTV şi Practechaeun... cum i zice?

ss/indescifrabil

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)