Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 9 of 9
    Gold Member Expert
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Am testat pentru voi - noul receiver HUMAX DIGI

Am fost intre primii critici ai receptorului Hyundai de la DIGI dar iata ca acesta vine si inchide definitiv gura carcotasilor ! si eu printre ei !
    Noul receptor de la DIGI este nici mai mult nici mai putin un HUMAX !
    Un HUMAX compact , perfect adaptat functionalitatii sale de receptor DTH , robust ... in buna traditie a marcii, cu un tunner excelent si cu o conectica minimala ...SCART si RCA.
    Meniurile complete , ca la un receptor universal, pe un fond albastru placut , sint clare si logice permitind chiar si utilizatorului neavizat sa instaleze rapid pachetul DTH DIGI. Utilizatorul avizat va descoperi ca in afara de CA NAGRA specific lui DIGI , receptorul poate fi utilizat ca un excelent FTA intrucat receptorul are functii DiseqC switch si posibilitatea definirii unui satelit alternativ , oricare din cei vizibili, definit cu lista completa de transpoderi. In testele pe care le-am facut am instalat cele patri transpondere DIGI de pe Thor , manevra aproape instantanee , si am declarat ca satelit alternat Hotbird , scanarea completa a durat cam 7 minute dupa care salvarea a consumat in mod surprinzator 3 minute !
    Imaginea excelenta ... ca la orice Humax, o telecomanda ergonomica .... per total la impresia tehnica si artistica ... excelent !

GOLD Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Port serial RS232 are?

Have Fun

Gold Member Expert

Posts Thanks / Likes

Default Port serial

DA ! evident are ... RS232 dar cu o mufa mai ciudata ! arata ca un miniDIN .

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Are Liste de canale pe fiecare satelit in parte sau tot comuna ca Hyundai-ul?
    Ofset-uri 1,6Al/1.6Fe/1,4Fe, 2&HH , SkyStar2;
    Optibox Spider HD
    HSS-7160NA (DigiTV)
    90E - 34,5V

Gold Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Hi mihaip,

Pentru utilizatorii de la tara e important ca receptorul sa aiba si modulator RF;are asa ceva?Ce anume lipseste acestui receptor care limiteaza folosirea lui in diferite conditii?Aceste aspecte trebuie scoase in evidenta,pentru ca receptorul e adresat abonatilor Digi TV,majoritatea de la tara.Nu poti intra in amanunte cu descrierea fiecarei functii?

cu multumiri,satelescu

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by mihaip View Post
    Am fost intre primii critici ai receptorului Hyundai de la DIGI dar iata ca acesta vine si inchide definitiv gura carcotasilor ! si eu printre ei !
    Noul receptor de la DIGI este nici mai mult nici mai putin un HUMAX !
    Un HUMAX compact , perfect adaptat functionalitatii sale de receptor DTH , robust ... in buna traditie a marcii, cu un tunner excelent si cu o conectica minimala ...SCART si RCA.
    Meniurile complete , ca la un receptor universal, pe un fond albastru placut , sint clare si logice permitind chiar si utilizatorului neavizat sa instaleze rapid pachetul DTH DIGI. Utilizatorul avizat va descoperi ca in afara de CA NAGRA specific lui DIGI , receptorul poate fi utilizat ca un excelent FTA intrucat receptorul are functii DiseqC switch si posibilitatea definirii unui satelit alternativ , oricare din cei vizibili, definit cu lista completa de transpoderi. In testele pe care le-am facut am instalat cele patri transpondere DIGI de pe Thor , manevra aproape instantanee , si am declarat ca satelit alternat Hotbird , scanarea completa a durat cam 7 minute dupa care salvarea a consumat in mod surprinzator 3 minute !
    Imaginea excelenta ... ca la orice Humax, o telecomanda ergonomica .... per total la impresia tehnica si artistica ... excelent !
    vreau sa stiu daca functioneaza cu alte cartele originale nagravision din lume ,deoarece vreau sa imi fac abonament la pachetul spaniol D+ . multumesc pt raspuns
    Last edited by semaca69; 28th March 2007 at 16:08.
    t-rex,humax 5600ftv dual cam,humax digi+,humax 4500,pioneer 1530 allcam, dish 120cm,programator CAS 3,pheonix, expert system NAGRA2 GIGI-TV

Gold Member Expert

Posts Thanks / Likes

Default D+

La aceasta intrebare cred ca poate raspunde doar @Fanta ...
    Prin simpla impresie eu cred ca NU !

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

de fapt humax digi+II este un common interface nagravision2 facut pentru DIGI TV ......si ar trebui sa functioneze cu alte cartele ****** 2 .unde pot gasi manualul acestui decodor pt ca pe site-ul oficial de la humax nu exista acest model... sau pe forumul asta nu se poate vorbi de nea gigi .practic din experienta mea ,nu am reusit sa vad cartela mea oficiala digi pe un alt decodor nagravision
    t-rex,humax 5600ftv dual cam,humax digi+,humax 4500,pioneer 1530 allcam, dish 120cm,programator CAS 3,pheonix, expert system NAGRA2 GIGI-TV

Gold Member Expert

Posts Thanks / Likes

Se poate vorbi , cum sa nu .
    Cardul este imperechiat ( maritat ) cu receiverul la activare .

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)