Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 16
    Banned
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Default UPC-Astral prezintă mari noutati : TriPlay :)

UPC-Astral prezintă în cadrul târgului CERF care are loc între 3-7 mai 2006 la Complexul Expoziţional ROMEXPO, casa digitală, în sectorul comunicaţiilor, pavilionul 17, unde vizitatori sunt întâmpinaţi de membrii unei familii care le prezintă cum va arăta televiziunea prin cablu, internetul de mare viteză şi telefonia digitală.

UPC-Astral prezintă la standul său şi o sală de conferinţe, unde pot fi testate soluţiile dedicate mediului de afaceri dar şi o zonă de testare, unde vizitatorii pot încerca serviciile şi pot obţine mai multe informaţii despre oferta companiei.

„UPC-Astral prezintă în acest an, la CERF, conceptul Triple Play: televiziune prin cablu, internet de mare viteză şi telefonie digitală, reunite într-un singur pachet. Triple Play înseamnă trei servicii de calitate printr-o singură conexiune, oferite de un singur furnizor, cu o singură factură şi un singur dispecerat de relaţii cu clienţii. În plus, clienţii care aleg cele trei servicii primesc o reducere de 4 euro lunar din valoarea totală a abonamentului", a declarat Andreea Ionescu, Marketing Communication Manager în cadrul UPC-Astral.
    Zilnic, la standul companiei, 10 noi clienţi care achiziţionează în cadrul CERF serviciile de telefonie UPC-Astral vor primi cadou un telefon digital Dect Philips.
    Pentru companii, UPC-Astral prezintă soluţii de conectivitate diverse, cum ar fi cablul, fibra optică (soluţii de Metro Ethernet, Fiber to the Building - FTTB), radio (3,5 GHz WiMax Ready), ADSL.

UPC-Astral propune companiilor şi servicii cu valoare adăugată: VPN, video conferinţă, găzduirea domeniului de poştă electronică, soluţii de birou pentru acces la Internet (echipamente client care permit accesul mai multor calculatoare la Internet), soluţii de securitate (antivirus, antispam,
    firewall etc.).
    „Oferta de telefonie pentru mediul de afaceri se diferenţiază prin flexibilitatea cu care este dimensionat numărul de linii telefonice, care pot fi în număr de 2, 4, 8, 24 şi 30, în cazul soluţiilor ISDN, care pot agrega şi multipli de 30 de linii. Îi aşteptăm pe oamenii de afaceri la standul nostru pentru a le prezenta demonstraţii live ale serviciilor de business pe care le oferim", a declarat Călin Geru, B2B Marketing Manager în cadrul UPC-Astral.

Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Re: UPC-Astral prezintă mari noutati : TriPlay :)

Astea au fost si anul trecut ...
    Oricum nu s-au schimbat multe lucruri de atunci ...

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Astral..un jeg de firma..n-au fost in stare sa traga 500 m de fibra pina la blocul nostru...
    DIGI TV(3kituri cu HSS 1160,DIGI+,DIGI II+), FOCUS SAT, DM 500, Echostar 3600 IP, Echosmart 770 cu cardreader,3XEchosmart 790,Echosmart 791 2XKAON KSF100, Optibox CXPVR, 1x offset 1,20, 4 LNB INVERTO 0.2 dB, 5xoffset 0.90x6lnb inverto 0.2 db, 1X offset 0.80X1 lnb Smart Titanium 0.2 db

I'm the truble man! Expert

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by liviusky
    Astral..un jeg de firma..n-au fost in stare sa traga 500 m de fibra pina la blocul nostru...

idem. Bine ca exista DTH ,

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by ady18

nota, Astral NU TRAGE MAGISTRALA (F.O.) la comunitati de tigani (poate aveti pe acolo), stiu ei de ce

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by dtkcomputer
    Quote Originally Posted by ady18

nota, Astral NU TRAGE MAGISTRALA (F.O.) la comunitati de tigani (poate aveti pe acolo), stiu ei de ce
    dtkcomputer

. . Nu stiu de ce sustii ca astralul si upc-ul sunt cele mai bune din tara asta. Omule am si eu o singura intrebare. Tu nu vrei programe mai bune?. Chiar iti place sa te uiti numai la Teleshop 24, Money ect... .

Posts Thanks / Likes

Si inca un lucru . Cu siguranta o sa ma intrebi DE CE SUSTIN EU RCS?. Pai raspunsul este simplu. La ora acutala sunt cei mai buni .

Silver Member Expert

Posts Thanks / Likes

Te rog frumos sa ma lamurasti si pe mine de ce sunt cei mai buni? Daca sunt asa de buni de ce nu ma pot bucura si eu de canalele lor avand in vedere ca trece cablul lor de net pe stalpul din fata casei mele. Dupa mine RCS-RDS sunt cei mai slabi daca reteaua lor de net nu le permite sa bage si canalele tv pe acelasi cablu(*). Inca o chestie: SUNT CEI MAI SLABI pentru faptul ca desi cablul lor trece pe stalpul aflat la 2 metrii de peretele casei mele , RDS-RCS nu vor sa-mi bage net pentru ca politica firmei lor nu include casele. SUNT CEI MAI SLABI pentru ca am cunoscut foarte multa lume care a renuntat la ei datorita faptului ca netul le pica foarte des. De exemplu seful meu nu a avut acces la net exact in perioada 23 decembrie- 5 ianuarie+ alte nenumarate perioade(desigur ca a renuntat).
    Si atunci cum as putea eu sa spun ca sunt cei mai buni cand nu pot beneficia de serviciile lor care sunt la 2 metrii de mine. Desigur daca as primii si eu de la ei ceva gratis as fi aici cu gura cat casa si i-as ridica in slavi.
    Asa ca pentru mine RDS-RCS sunt asa de slabi incat sunt inexistenti.
    * PS: stiu ca intre UPC si RDS exist o intelegere nescrisa sa nu-si incalce teritoriile.

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by Vasilis
    Te rog frumos sa ma lamurasti si pe mine de ce sunt cei mai buni? Daca sunt asa de buni de ce nu ma pot bucura si eu de canalele lor avand in vedere ca trece cablul lor de net pe stalpul din fata casei mele. Dupa mine RCS-RDS sunt cei mai slabi daca reteaua lor de net nu le permite sa bage si canalele tv pe acelasi cablu(*). Inca o chestie: SUNT CEI MAI SLABI pentru faptul ca desi cablul lor trece pe stalpul aflat la 2 metrii de peretele casei mele , RDS-RCS nu vor sa-mi bage net pentru ca politica firmei lor nu include casele. SUNT CEI MAI SLABI pentru ca am cunoscut foarte multa lume care a renuntat la ei datorita faptului ca netul le pica foarte des. De exemplu seful meu nu a avut acces la net exact in perioada 23 decembrie- 5 ianuarie+ alte nenumarate perioade(desigur ca a renuntat).
    Si atunci cum as putea eu sa spun ca sunt cei mai buni cand nu pot beneficia de serviciile lor care sunt la 2 metrii de mine. Desigur daca as primii si eu de la ei ceva gratis as fi aici cu gura cat casa si i-as ridica in slavi.
    Asa ca pentru mine RDS-RCS sunt asa de slabi incat sunt inexistenti.
    * PS: stiu ca intre UPC si RDS exist o intelegere nescrisa sa nu-si incalce teritoriile.
    man .

Cand am scris ca sunt cei mai buni am vrut sa zic ca nu exista pe piata niciun competitor. Si problemele pe care le-ai scris sus se regasesc si la astral . Blana a dat un exemplu foarte bun cand a postat convorbirea aceea

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Confirm ceea ce a spus Vasilis. Un coleg de scoala sta fix langa sediul RCS Bucuresti / Forum 2000 (vila). Bineinteles, ca nu s-a putut instala Net, decat pt. un abonament lunar scos din burta ca si pentru persoane juridice de 100 eur + TVA, pentru viteza care o am eu de la Astral de 512 kb/s si asta cu limitare la 192 kb/s (la Astral ab. este de 12.5 eur + TVA).
    Astral este mai bun, pentru ca in Digital apar canalele care exista si in analog. La fel si pe Focus.

RCS nu are in mare aceeasi grila in analog ca si DigiTV. De ce oare?
    Pe RCS nu ii intereseaza decat banii, am vazut la unii oameni ce semnal de CATV au (si am testat si pe propria piele cu DigiTV).

Recunosc faptul ca asemenea chestii exista si pe Astral, dar nu vor mai fi pt. mult timp. Modificarile de Digital sunt aproape de finalizare, si tot ce a fost analog va fi exclusiv Digital, si un singur abonament indiferent de nr. de TV-uri.

Arata-mi alte puncte pt. care e RCS mai bun. Abonamente cu pret de dumping, viitor proces cu TV2 pentru preluare ilegala de semnal TV, neemitere facturi, si angajati f. competenti.
    Plata in avans a semnalului, cu toate ca daca abonatul renunta din N motive nu va primi banii inapoi.

La Cerf 2006 nu au avut asa mare succes, dat fiind faptul ca anul trecut erau farfurii peste tot DigiTV. Au stiut ei de ce le-au scos. Intr-adevar era pe jumate urna plina cu posibili castigatori de Digi si alte minuni.
    Astralul in schimb era plin abonati care doreau telefonie incepand cu preturi de la 4 eur + TVA.
    Situatia se va acutiza pentru RCS, atunci cand Max va trece sub tutela UPC. A aparut si Boom, care sincer sunt mult mai buni decat DigiTV. Tare mi-e frica, ca lumea cu bani (care a inceput sa mai creasca) sa vrea ceva mult mai bun calitativ. Se va vedea in viitor acest lucru, nu in prima luna.

Banned

Posts Thanks / Likes

dtk nu vorbi in necunostinta de cauza si orbit de ceva ce nu cunosti in totalitate . Si termina cu visele vis-a-vis referitoare la preluarea Max de catre UPC . Risti sa devii mai antipatizat decat bismotti . (Cel putin ala e cateodata hazos.)

Scuza-mi intrebarea : cati ani ai ?

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Believe me, stiu ce vorbesc. Are importanta ce varsta am? Sa prespunem ca MAX nu va fi preluat ce UPC. De restul celor scrise ce ai de zis

Banned

Posts Thanks / Likes

Pai daca nici tu nu crezi ce scrii , de ce mai scrii ?

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Am presupus varianta domniei voastre cu nepreluarea (deci cred ceea ce spun) a mea este cea cu preluarea, din pacate pentru Digi gluma se ingroasa. Adevarul este ca Digi va pierde terenul incet cu incet din cauza aparaturii proaste, si a dezinteresului total pe care il manifesta. Asta e, si-au facut-o cu mana lor. Sa lasam varsta deoparte.
    Mai lipsesc inca 10 operatori cu aparatura CE si preturile de dumping promovate de RCS.

Banned

Posts Thanks / Likes

Aici in acest thread era vorba despre UPC Astral . Ce tot o dai inainte cu Digi ? Pastreaza subiectul topicului .
    O seara linistita.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)