Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 17
    Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Default Inca o "bomba" dezamorsata de RDI Team

Azi am discutat cu o persoana importanta din Ungaria ce reprezinta HBO in Europa de EST.
    Continutul programelor AXN SciFi si AXN Crime

AXN SciFi va reluat DOAR serialele SF de pe AXN actual iar AXN Crime va fi un program bazat pe interviuri cu actori si comentari despre filme,emisiune preluate in totalitate de pe actualul canal AXN.
    Lansarea oficiala a acestor doua programe este prevazuta in 30-60 de zile iar schimbarea grilei pentru cele doua programe la mijlocul lui 2007 , inceputul lui 2008 , pana atunci cele doua programe vor fi pe piata doar pentru o prezentare/promovare.

Cele doua canale vor fi disponibile pe satelitul Amos cryptate in Power VU si sunt destinate tuturor platformelor DTH si CATV din Romania.

Mai stiu cateva faze adevarate despre grila celor de la Boom dar nu uitati ca sunt in silenzo stampa pe acest subiect timp de 30 de zile.

Fanta
    RDI Team
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
    Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

Member Mentor
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Sa intelegem din asta ca nici aceste doua programe NU vor fi introduse in grila Digi cit de curind?

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

confirm ceea ce a zis Fanta, cu o micuta schimbare: eu am aflat ca de la 1 ianuarie 2007 vor venii cu grila proprie si nu de la mijlocul 2007, si ca in 2006 vor fii reluari 100% de pa AXN. Iar trecerea catre o grila proprie nu se va face de la o zii la alta, ci treptat. cel putin asa s-a planuit in decembrie 2005.

Ghost Man Expert
    Posts Thanks / Likes

Atunci nu e mare lucru de capul lor si daca lucrurile stau asa nu cred ca ne trebuie programe de umplutura

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

mie imi trebuie AXN Sci-Fi pentru simplul fapt ca sunt nebun dupa Sci-Fi. Stiu ca sunt numai reluari, dar sa fim seriosi: nici noi nu am vazut toate episoadele din serialele noastre preferate (in afara de LOST ) si este un lucru bun de stiu ca oricand vreau Sci-Fi am un canal pentru asta. Nu va fii o umplutura mai mare decat minim 20 de canale existente in oferta DTH-urilor si cablistilor din RO.

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

...si daca lucrurile stau asa nu cred ca ne trebuie programe de umplutura''
    -nici o problema abonatii Digi se multumesc si cu un singur AXN atita timp cit este transmis cu un sunet superb stereo asa cum avem sonorul in limba slovaca...

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

ati uitat un mic amanunt: de cateva luni de zile si Digi este distribuitor autoizat pentru programele AXN in Romania pentru firmele de cablu ... eu cred ca intra la Digi.

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Default Re: Inca o "bomba" dezamorsata de RDI Team

Quote Originally Posted by Fanta
    Azi am discutat cu o persoana importanta din Ungaria ce reprezinta HBO in Europa de EST.
    Continutul programelor AXN SciFi si AXN Crime

AXN SciFi va relua DOARserialele SF de pe AXN actual iar AXN Crime va fi un program bazat pe interviuri cu actori si comentari despre filme,emisiune preluate in totalitate de pe actualul canal AXN.
    Lansarea oficiala a acestor doua programe este prevazuta in 30-60 de zile iar schimbarea grilei pentru cele doua programe la mijlocul lui 2007 , inceputul lui 2008 , pana atunci cele doua programe vor fi pe piata doar pentru o prezentare/promovare.
    Sci-Fi, un cuvant care atrage ca un magnet mii de clienti pentru un DTH...
    Pun pariu ca peste 75% din cei care "comenteaza" acum Focus sau Digi, s-ar abona urgent la ele daca aceste DTH-uri ar baga in grila Sci-Fi Channel....

Poate ca AXN Sci-Fi nu va avea la inceput seriale inedite, dar in 2007, peste cateva luni, va avea propriile seriale si filme....fapt care va aduce foarte multi fani = viitori clienti ai BoomTV...

Faptul ca Digi a pierdut un tren prin lipsa canalelor proprii, este un lucru dovedit, dar daca NU va introduce in grila canalul cu nume de Sci-Fi, ar fi o greseala la fel de mare...

Ca sa inchei, dupa filmele XXX, filmele si serialele Sci-Fi atrag cei mai multi fani. Vrem, nu vrem, asta-i adevarul

P.S. Ce zici de "Lost" Cui nu-i place Lost, Andromeda, Star-Trek, X-Files?
    Salut Prieteni!

Senior Member Expert

Posts Thanks / Likes

mie imi plac filmele sf...cu serialele nu prea ma impac,nu am rabdare...

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

mie imi place mai mult serialele, tocmai ca nu avem numai o singura poveste ci actiune complexa. Cu serialele nu prea raman cu intrebari gen: dar ce a fost inainte si ce va fii dupa. Eu sunt un fan mai mare a serialelor decat a filmelor.

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Filme noi, vechi , seriale, reluate sau nu as vrea un program pe care oricind dau sa fie un SF. Vazind grila oferta a lui BOOM recunosc ca m-a interesat DOAR AXN SciFi. dar chestia cu 9 euro minim si restul "bunatatilor" mi-au taiat elanul.
    offset 1.2Fe ruginit pe alocuri. LNB Sharp 0.5 dB, 2XSS1 + VDR linux standalone( fara monitor etc) cu pozitioner SRT V50 / HSS 1160NA DigiTV / 2xDolce / DM500S

Senior Member Expert

Posts Thanks / Likes

stati linistiti ca vine digi si cu axn-urile ... si cu pay tv-uri...

Very Iritant Person Expert
    Posts Thanks / Likes

da? cand?!? dupa ce deschide si filiala digi transnistria?!?

Senior Member Expert

Posts Thanks / Likes

nu se grabesc daca nu au concurenta...isi investesc banii mai cu folos...normal ca este mai rentabil sa se extinda regional daca au liniste...

Ghost Man Expert
    Posts Thanks / Likes

M-as fi bucurat mai mult ptr canalul <consacrat> , asa mai am ceva rezerve

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)