Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 14 of 14
    Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Default Revenire la DTH-urile noastre

Observ ca nu poate omul sa plece cateva zile departe de casa si gata va faceti de cap .

Chiar daca nu am reusit sa citesc chiar tot ce s-a scris zilele astea ma simt nevoit sa punctez anumite aspecte :

1. Pe acest site sunt strict interzise orice fel de discutii legate de decodarea pachetelor DTH din Romania.Nu se accepta discutii legate de vizioarea in cardsharing a celor 4 platforme digitale si nici postarea linkurilor catre websituri ce fac trimitere la acest subiect.

2.Nu-mi cereti parerea legata de BOOM TV prin PM sau alte detalii deorece am hotorat ca o luna de zile dupa lansare sa nu critic/laud acest operator.Dupa trecerea perioadei de gratie vedem pe ce ton purtam discutiile.

3.Indiferent daca deranjeaza sau nu opinia mea este ca Digi TV este cel mai bun operator DTH din Romania si drept urmare va rog sa respectati opinia mea.

4.Incercarile unora de a folosi acest site ca rampa de promovare pe segmanetul net a unor platforme digitale in Romania vor esua ca de obicei din doua motive : acest site ramane independent si in al doilea rand nu prea cred ca au bani sa ma plateasca

5.Revin cu aceasi rugaminte veche de peste cinci ani : respectati partenerii de discuti de pe acest forum pentru ca dumneavoastra sa va bucurati de respectul acestei colectivitati.
    Tin sa precizez ca cei ce nu pot pastra o limita a decentei in interventiile lor de pe acest board sunt liberi sa se retraga sau sa nu participe activ in acest board.

Fanta
    RDI Team
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
    Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

Multi Banned User Expert
    Posts Thanks / Likes

am inteles da n-am priceput punctul 3. sa-ntelegem ca daca tu sari in fintina...

Gold Member Expert
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Eu nu pricep punctul 4 ... ... banerele de la DK cu MAX TV la ce faceau reclama ...

ovex

somnambul Mentor

Posts Thanks / Likes

Eu nu pricep punctul 1 - care 4 provideri, ca deocamdata sunt doar 3 Boom e inca bulletproof

O fi Digi cel mai bun - Max cel mai flexibil - Focus cel mai discret , partea interesanta e ca Boom pare a ridica standardul a ceea ce inseamna DTH, si a face diferentierea clara intre un operator DTH si unul de cablu, fie el si pe satelit. Fara intentia de a ofensa ceilalti 3 provideri, abia astept sa vad si la acestia programe premium, proprii sau nu, pachete mai flexibile, etc. La urma urmei, e in interesul nostru.
    Numai bine!

Jucarii pentru copii:
    DM500s, DM7025s, DM800HD, Strong SRT4400, Conserva Boom, HH Strong 2100, Offset 1.2 AL (Strong), Sharp 0.5 db, TH50PV70. Abo Boom + Focus (pre-pay).

Gold Member Expert

Posts Thanks / Likes

@Merlin

Sa-mi fie cu scuzare ... dar UPC are un canal premium, care nu-l vezi pe la ceilalti cablisti din Romania ... acesta este CLUB ..

ovex

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Deocamdata doar Boom se anunta a fi un DTH adevarat. Restul sunt un fel de surogate... Totusi astept data de 4 mai cand se anunta adevarata lansare Boom. Deocamdata am Digi si nu dau cioara din mana pe vrabia de pe gard :P ... Dar sper sa mi se dea o pusca pe 4 mai... (ca sa fac BOOM ! si sa o dau draq de cioara )

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by ovex
    Eu nu pricep punctul 4 ... ... banerele de la DK cu MAX TV la ce faceau reclama ...

ovex
    Pentru spatiul respectiv a platit firma DK care are dreptul sa afiseze ce doreste pe acel banner.
    Trimite-mi in cont 10.000 de Euro (pret special pt tine) si ai sa ai banner 365 zile pe prima pagina platit de sigma_sat in care o sa ruleze numai mesaje referitoare la Focus_SAT.

Sa-ti trimit contul ?

Fanta
    RDI Team
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by nirolf
    am inteles da n-am priceput punctul 3. sa-ntelegem ca daca tu sari in fintina...
    Am spus respectati nu sa procedati la fel ca mine.E numai decizia dumneavostra.

Fanta
    RDI Team

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by Fanta
    Trimite-mi in cont 10.000 de Euro (pret special pt tine) si ai sa ai banner 365
    No Comment

Gold Member Expert

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by ovex

ovex
    Pentru spatiul respectiv a platit firma DK care are dreptul sa afiseze ce doreste pe acel banner.
    Trimite-mi in cont 10.000 de Euro (pret special pt tine) si ai sa ai banner 365 zile pe prima pagina platit de sigma_sat in care o sa ruleze numai mesaje referitoare la Focus_SAT.

Sa-ti trimit contul ?

Fanta
    RDI Team

Fi serios ... ... dar nu stiu ce ai deviat de la subiect:

4.Incercarile unora de a folosi acest site ca rampa de promovare pe segmanetul net a unor platforme digitale in Romania vor esua ca de obicei din doua motive : acest site ramane independent si in al doilea rand nu prea cred ca au bani sa ma plateasca
    Deci DK au incercat sa foloseasca RDI ca rampa de lansare pentru MAX TV si au asuat ca nu au avut bani sa te plateasca?

ovex

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

@ovex

Nici de gluma nu stii si nici nu ai inteles ca am vrut sa spun

Fanta

Gold Member Expert

Posts Thanks / Likes

@Fanta

Am inceput sa incarutzahsc si sa fac bad_sectors pe creier ... . Chiar ma gandeam sa practic niste sporturi mai naturiste ca internetul ... de exemplu pescuitul ...

ovex

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

bad sectors? va arat eu ceva azi seara sa mai si radeti ... am facut bad sectors eu pe un HDD :P

- Teacher

Posts Thanks / Likes

firefox si adblock! e solutia pt cei pe care-i deranjeaza bannerele.....Pt un internet fara bannere.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)