Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 7 of 7

Thread: SRT4120

FLEX-IBIL Expert
    Posts Thanks / Likes

Default SRT4120

Am testat "cartea" si nu-s prea multumit.De exemplu cum fac sa iasa din st/by in afara de al scoate din priza si a-l realimenta?
    De ce curenteaza?
    De ce n-are OSD romanesc, nu musai pentru mine?
    De ce se misca ca un N9800?
    Whatta...

Astept f'un raspunssss...

Gold Member Expert
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Ai testat si patchul din 16.12.2004 ...

CSD CONAX THOR SE MISCA CA AVIONUL ...

ovex

Very Iritant Person Expert
    Posts Thanks / Likes

Default ----

De ce curenteaza?
    De ce n-are OSD romanesc, nu musai pentru mine?
    pai la banii pe care i-ai dat pa el, mai puneai 2-3 sute de mii si-ti luai un 4155 k'lumea....probabil de aia te si curenteaza sa-ti aduca aminte ca ai pus botu' al el......

acuma serios vorbind, priza pe care o folosesti e cu impamantare?
    ca ar fi pacat sa ramai fara receiver....

Gold Member Expert

Posts Thanks / Likes

@garlic_dog

Nu GENERALIZA ... La chestia cu curentatul poate are o defectiune. Este un VICIU DE FABRICATIE. Eu pana acum am pus mana pe 6 bucati si nici unul nu curenteaza. Adreseaza-te comerciantului, in vederea trimiteri acestuia in reparatii sau inlocuirea cu altul.

Eu ma uit pe 4120, cu <<SW 1.6.2>>, la CONAX THOR de 3 zile ... cu un 4155 evo nu poti face lucrul asta ...

Astept urmatorul patch, care cine stie ce va aduce ...

ovex

backup_2k
    Guest

@garlic..s-ar putea sa fie de la impamantare chestia aia..
    sau zi-mi cat de tare curenteaza..(adica..doar ciupeste, sau te zguduie bine) ?

@ovex, vezi ca VICIU DE FABRICATIE este exact invers..atunci cand alternatoarele de pe Cielo erau fabricate in Turcia si picau la greu. Atunci a putut fi considerat VICIU DE FABRICATIE..
    atata timp cat nu sunt multiple sesizari cu aceleeasi descriere..

@garlic
    oricum poti merge la magazinul de unde l-ai luat, daca stii sigur ca nu e de la tine problema, si sa le explici. ar trebui sa ti-l schimbe

Prietenii stiu de ce..

Gold Member Expert

Posts Thanks / Likes

@backup_2k

Tocmai incepi sa ma uimesti ... Ai cumva si o formula cu care se calculeaza VICIUL DE FABRICATIE, ca definitia deja ai dat-o ... Dar i-mi dai o formula clara de calcul, care sa aiba variabile de genul: nr. de subansamble intrate, costrul si intretinerea SDV-urilor si a masinilor unelete, nr. de rebuturi, viteza liniei de asamblare, etc ... Nu asa ... .... dar, nu mai continui ca ma si pufneste rasu de ce o spus amicul nostru.

VICIU DE FABRICATIE = eroare, defectiune de fabricatie, care apare in timpul functionarii unui aparat electrocasnic, nedepistata initial nici de linia de asamblare, nici de CTC, nici de importator, nici de distribuitor, nici de micul vanzator ... si culmea dupa 3 luni o simte chiar clientul. Nu are nimeni nici o vina in cazul asta ... se repara sau se schimba. VICIUL DE FABRICATIE nu are nici o legatura cu CANTITATEA. Daca dintr-un lot de 100 numai una este descoperita in timp defecta, aia cum se numeste?

VICIU ASCUNS = cand vanzatorul stie ca produsul are o defectiune, profita de naivitatea cumparatorului si il baga pe gat conform comporatamentului balcanic de roman: "la' cah mere si asa si prostu' nu-si da seama ...", numai sa se scape de el.

Vin' la tata sa te invete ...

ovex

FLEX-IBIL Expert
    Posts Thanks / Likes

Default SRT 4120

Apai am testat dupa aia inca opt buc. si inca doua curentau.Dar curenta mai precis ansamblul stalp antena -montura H-H si eventual cand puneam sau scoteam sat finderu'.Plus ca a trebuit sa resetez de fo' doo ori HH-u'!

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)