Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 6 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 84

Thread: @ovex

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Default @ovex

Te stiu cat de cat implicat in fenomenul Focus SAT si de aceea imi permit sa te intreb daca ai ceva vesti despre redresarea acestui pachet dupa preluarea integrala de catre UPC.
    Azi am primit date noi despre numarul de abonati care au subscriptia platita dar crede-ma imi este jena sa public aceste date , practic dupa 31.04.2006 numarul de abonati s-a injumatatit.
    Daca este nevoie voi incepe o campanie pe acest forum pentru a determina cati mai multi useri sa se aboneze la pachetul minimal pentru a incerca o redresare de ultim moment.Este o datorie a noastra , a tuturor celor interesati de receptia tv prin satelit.
    Cu ocazia acestor sarbatori am vb la telefon cu mai multi dealeri ai lui Focus SAT care s-au plans ca au investit foarte multi bani in cartelele reincarcabile si cererea pentru aceste este extrem de redusa , ovex nu poti sa spui ca nu este adevarat , daca nu ma crezi iti spun pe pm mai multe.

@catre toti userii RDI
    Ce solutii vedeti voi pentru redresarea de ultim moment al acestui pachet?
    Astept raspunsurile dumneavostra dar va rog fara ironii ieftine la adresa acestui operator care nu trece prin cea mai fasta perioada.

Propunerea mea :
    Cine cumpara receiverul lor sa aiba pachetele Rosu+Albastru gratis un an de zile.

Fanta
    RDI Team
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
    Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Re: @ovex

Nu stiu ce stii tu, eu personal am fost la Focussat, si situatia este cu totul alta. Momentan nu este in lista de prioritati a UPC Focussat, ci DVB-C de la Astral, modernizari, fibra optica. Nr. de abonati este f. bun. Se lucreaza de zor la plati cu cardul pe situl firmei, ceea ce la DigiTV lipseste. Bine ca ar trebui integrat ceva in genul My Account de pe situl Connex, sa se stie exact abonatul ce plateste.

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Propunerea mea: un singur pachet de baza. Chiar daca cumulat pretul pt. rosu si albastru nu e exagerat - cu promotia in vigoare - totusi inchipuiti-va ca in magazin vinzatorul - care se pricepe mai mult sau mai putin (de obicei nu in lanturile de magazine de electrocasnice) - incepe sa explice pretul pachetelor. Clientul se simte aburit, nu mai sta sa socoteasca. Si apoi e vorba de promotie, da? Cit o sa tina? Dupa aia pachetele de baza vor costa 320.000? Eu zic ca asta a fost ideea "falimentara" - cine a clocit-o asta a vrut.
    SHALOM

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Propunerea mea: - nu am nici o propunere

De ce?

Studiile de marketing se platesc pe bani grei si nu are rost sa dam noi mura in gura pentru X sau Y.

Regards
    Taranul de oras, e cel mai prost animal. (Parazitii)

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by dtkcomputer
    Nu stiu ce stii tu, eu personal am fost la Focussat, si situatia este cu totul alta.
    Da' cine esti, nene, sa stim si noi?... Ca asa poci si eu sa zic ca am fost ieri la NASA.
    SHALOM

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Man, nu e prob ta cine sunt. Forumul e un spatiu virtual destinat tuturor. Pot spune ca am ajuns pana sus (scara ierarhica). Believe me, no sa vezi niciodata asa ceva la RCS / DigiTV.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

@isr, ceea ce nu stii tu, este ca exista doar un singur pachet de baza si ca omul plateste 1 si vede 2, pe toata perioada promotiei (la plata pachetului rosu, automat se activeaza si cel verde. A vor fi amandoua lipite sub alta forma la acelasi pret si cu mai multe canale asta da). Se va da drumul si la extra basic, Discovery .... si celelalte, in cel mai scurt timp. Oricum DigiTV, nu are net prin Receiver (din receiver vine modemul care se conteaza la PC) si nici semnal de telefon (poate in noile Humexuri, nu se spune pe www.digitv.ro, ce aparatura folositi).

Quote Originally Posted by isr2002
    Propunerea mea: un singur pachet de baza. Chiar daca cumulat pretul pt. rosu si albastru nu e exagerat - cu promotia in vigoare - totusi inchipuiti-va ca in magazin vinzatorul - care se pricepe mai mult sau mai putin (de obicei nu in lanturile de magazine de electrocasnice) - incepe sa explice pretul pachetelor. Clientul se simte aburit, nu mai sta sa socoteasca. Si apoi e vorba de promotie, da? Cit o sa tina? Dupa aia pachetele de baza vor costa 320.000? Eu zic ca asta a fost ideea "falimentara" - cine a clocit-o asta a vrut.

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Believe me, no sa vezi niciodata asa ceva la RCS / DigiTV.
    Sunt total de acord cu tine pentru ca niciodata unul ca tine nu va putea vizita DigiTV.

Special pentru dtkcomputer sa vad daca poate sa-mi ofere un raspuns pertinent :
    De ce Focus SAT nu are nici 3% din abonatii lui Digi TV daca tot e asa de bun precum il laudati ?

Incearca sa fi coerent daca ai o anumita varianta de raspuns si evita raspunsuri marca ovex " in 2009 ...in viitor ...peste un an.."

Fanta
    RDI Team
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
    Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

@isr, ceea ce nu stii tu, este ca exista doar un singur pachet de baza si ca omul plateste 1 si vede 2, pe toata perioada promotiei (la plata pachetului rosu, automat se activeaza si cel verde. A vor fi amandoua lipite sub alta forma la acelasi pret si cu mai multe canale asta da). Se va da drumul si la extra basic, Discovery .... si celelalte, in cel mai scurt timp. Oricum DigiTV, nu are net prin Receiver (din receiver vine modemul care se conteaza la PC) si nici semnal de telefon (poate in noile Humexuri, nu se spune pe www.digitv.ro, ce aparatura folositi).
    Stiam, chiar am spus, daca citesti cu atentie. Problema e ca ma indoiesc ca vinzatorul de la Domo - Titan stie sa explice asta.
    Dar ...pe toata perioada promotiei... Adica? O luna ? Doua? 10 ani?. "Vor fi amindoua...", "Se va da drumul...", "in cel mai scurt timp"... Am mai auzit asta. Sa vedem.
    SHALOM

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

nici angajatii digi nu stiu foarte bine ceea ce vand, asa ca lasa-*i pe altii in pace

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Man, subiectul e altul... S-a pus o intrebare si am raspuns. Daca te deranjeaza...
    SHALOM

Bagator de seama Expert
    Posts Thanks / Likes

Moo, iar ati dezgropat securea Parca subiectul topicului se vroia a fi unul constructiv. Sau nu...

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

@ Fanta - un produs Coca-Cola Company
    De unde stii tu ca Focussat nu are nici 3% din nr de abonati ai lui GigiTV.
    Focussat a fost lansat parca mai tarziu decat GigiTV, dar asta nu e un motiv sa nu recupereze abonatii de la alti operatori .
    Citez dintr-un curs de marketing pe care l-am urmat recent si care ar trebui sa dea de gandit celor de la gigitv:
    -95% din clientii nemultumiti nu revin sa reclame motivul nemultumirii lor acolo unde le-a fost provocat
    -toti vor povesti cel putin altor 5 persoane despre nemultumirea pe care ei considera ca le-a fost cauzata
    -peste 10 din ei se vor plange despre firma si la alti 20 de cunoscuti
    -90% dintre toti acesti nemultumiti nu vor mai apela niciodata la serviciile firmei care le-a provocat nemultumirea
    -costa de 5 ori mai mult sa atragi un nou client decat sa pierzi unul existent

-vezi de aici cei 3-5 % care au plecat de la GigiTV, catre alti operatori DTH

Sper ca te-am lamurit, si sper ca poate DigiTv va reveni cu picioarele pe pamant si va trata abonatul asa cum merita. Este loc pentru toata lumea, nu inteleg de ce au loc astfel de atacuri.

Quote Originally Posted by Fanta
    Believe me, no sa vezi niciodata asa ceva la RCS / DigiTV.
    Sunt total de acord cu tine pentru ca niciodata unul ca tine nu va putea vizita DigiTV.

Special pentru dtkcomputer sa vad daca poate sa-mi ofere un raspuns pertinent :
    De ce Focus SAT nu are nici 3% din abonatii lui Digi TV daca tot e asa de bun precum il laudati ?

Incearca sa fi coerent daca ai o anumita varianta de raspuns si evita raspunsuri marca ovex " in 2009 ...in viitor ...peste un an.."

Fanta
    RDI Team

Banned
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

dtkcomputer , incearca sa nu deturnezi subiectul threadului ....

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Deturnarea a inceput cu @isr2002, dupa care eu am continuat. In concluzie se platesc 19 roni (TVA inclus) pt ROSU si ALBASTRU. Sper ca s-a priceput intr-un final.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)