Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 19

Thread: Propunere

Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Propunere

De ce nu se face o campanie promotionala pentru abonatii care au avut DigiTV, au renuntat la contract din cauza aparaturii de proasta calitate, si alte motive, pentru ai recupera. Ma refer la receptor in custodie, si pachetul de baza gratuit un an. Mi se par cam umflate sutele de mii de abonati DigiTV.

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Din cate stiu eu in acest moment la Digi Tv sunt peste 40.000 de persoane pe listele de asteptare , deci cererea este uriasa. In acest caz ar fi recomandat ca alti operatori ce fac abonati noi lunari de ordinul sutelor sa apeleze la astfel de campanii promotionale.
    Cred ca multora este indiferent daca cifra abonatilor Digi Tv ti se pare umflata.

Fanta
    RDI Team
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
    Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

Gold Member Expert

Posts Thanks / Likes

@fanta

stiu ca nu imi mai raspunzi pe aceasta arie - imi poti raspunde la OFFTOPIC. Ai informatii despre cind aceasta firma va avea chef sa-si plateasca darile la stat? Pt ca la ora actuala din cite am aflat nici macar are un statut oficial..adica este firma pirat.

Si apopo, mie imi vin facturi de la ei desi nu am contract - nu mi se pare normal ca o firma inexistenta cu care nu am incheiat nici un contract sa imi trimita facturi. Poate scrie pe aici vreun angajat de la DIGI si ma lamureste si pe mine - sint debusolat total.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Anyway se deviaza de la propunerea facuta. Am sunat la Rel Clienti si nu se va face nik in acest sens. E ceva in genul unii vin, altii pleaca.

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Observ cu reala satisfactie ca retragerea ta a fost de 4 zile , retragerile pentru cateva zile fiind un adevarat virus pe acest board

Te sfatuiesc sa dai un mail la [email protected] si poti adresa acolo toate intrebarile tale.

Fanta
    RDI Team
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
    Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

Gold Member Expert

Posts Thanks / Likes

mail? pai nu aici e siteul lor de suport?. M-am retras si nu mai scriu nimic, aceasta fiind pt mine o problema foarte urgenta astept raspuns - asta ca sa nu mai imi fac un user si sa nu mai caut proxyuri - nu mai am timp te prostiile astea.

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by Fanta
    Din cate stiu eu in acest moment la Digi Tv sunt peste 40.000 de persoane pe listele de asteptare , deci cererea este uriasa. In acest caz ar fi recomandat ca alti operatori ce fac abonati noi lunari de ordinul sutelor sa apeleze la astfel de campanii promotionale.
    Cred ca multora este indiferent daca cifra abonatilor Digi Tv ti se pare umflata.

Fanta
    RDI Team
    Si nr. de receptoare defecte cat e?
    Tot atit de mare (e ceva normal)

Junior Member Junior

Posts Thanks / Likes

Default vremuri mai bune!

dragilor..!
    • [
      focussat are deja echipamentul pentru tp 3...
      sunt pe drum si cardurile care lipsesc de cateva luni...
      decodoare kaon sunt...la greu...
      sa nu uitam ca upc-ul e acum actionar 100%...si...de ce sa nu recunoastem...nu le place sa fie la coada!...cat despre puterea financiara...?!...cred ca stau mult mai bine decat digi tv sau max tv...
      ...parerea mea este ca in viitorul apropiat vom asista la un concurs de oferte....care este bun...pentru potentialul abonat dth...
      nimeni nu investeste in dth-ul din romania in ideea unui profit imediat!
      daca tragem cu okiu la catv-ul din romania....se vad 2 colosi care domina piata...rcs si upc....
      ...credeti ca va fi altfel si cu dth-ul?.....eu nu!
      ...si max tv ...si boom tv....vor fi cumparati sau ingropati in timp.....
      pana intr-un final batalia se va da intre digi tv si upc...ca sa nu zic focussat....in acest moment cea mai buna oferta ramane pretul mic sau gratuitatea!...dar in 2-3 ani se va pune accent si pe calitate!...va salut!
    [/list]

somnambul Mentor

Posts Thanks / Likes

Boom cumparat de Digi! Poate asa vor ajunge si ei sa aiba servicii de calitate, mai stii?
    Numai bine!

Jucarii pentru copii:
    DM500s, DM7025s, DM800HD, Strong SRT4400, Conserva Boom, HH Strong 2100, Offset 1.2 AL (Strong), Sharp 0.5 db, TH50PV70. Abo Boom + Focus (pre-pay).

Keep believin` Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by Merlin
    Boom cumparat de Digi! Poate asa vor ajunge si ei sa aiba servicii de calitate, mai stii?

Din ciclul:
    Daca n-avem ce face, hai sa postam!
    1.6 Offset Al, Invacom 0.3dB, VBOX 2 Moteck, DVB: Pinnacle PCTV-Sat, act. 18'' , 75°E <> 30°W , DM500s / Focus KSF100 / 2x DigiTV 1160NA / 1x Humax Digi-plus / 0.3dB Gold+0.8m Offset / BOOM TV

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Fanta, daca e asa de lunga lista de asteptare la Digi, cauta si mie un client la conserva 1160 care va ramine un *bun* FTA dupa ce vor binevoi vei de la caseria sa-mi ia innapoi cardul... Daca nu binevoiesc, asta e...Cit credeti ca pot primi pe un 1160 folosit ca FTA, fara cartela ?

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by barghy
    Cit credeti ca pot primi pe un 1160 folosit ca FTA, fara cartela ?
    Poate daca mai dai ceva te scapi de ea

Very Iritant Person Expert
    Posts Thanks / Likes

draga barghy daca vrei s-o folosesti fta cu super softul bagat de digi poti sa te in ea ca nu face 2 lei....
    asa ca, incearca sa renunti la ideea de a o mai folosi la ceva dupa aia ...

Gold Member Expert

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by barghy
    Fanta, daca e asa de lunga lista de asteptare la Digi, cauta si mie un client la conserva 1160 care va ramine un *bun* FTA dupa ce vor binevoi vei de la caseria sa-mi ia innapoi cardul... Daca nu binevoiesc, asta e...Cit credeti ca pot primi pe un 1160 folosit ca FTA, fara cartela ?
    man, nu mai exista liste de asteptare, acuma cozile sint la deconectare. la TM poti sa iei conserva sau Humax direct, nu e nici un client la ei.

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Ciudat, la Ploiesti e lista si n-au echipamente. N-au adus pina acum humax

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)