Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 27
    Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default O mica victorie in razboiul cu Digi

Acum trei saptamani am facut o reclamatie la ANPC in care am semnalat lipsa facturilor la Digi! Azi de dimineata am avut o mare surpriza cand am fost sunat de catre un domn de la RCS Bucuresti care mi-a spus ca a fost contactat de ANPC si a fost desemnat sa rezolve problema cat mai curand! Dupa ce mi-a cerut mai multe date, a revenit cu un alt telefon in care si-a cerut scuze in numele firmei si m-a asigurat ca situatia se va remedia de luna viitoare! De asemenea, am fost rugat ca, daca situatia nu se schimba, sa il contactez personal la un nr. de telefon fara sa mai apelez la ANPC!
    Deci iata ca se poate fratilor! Indrazniti si faceti reclamatii...poate asa le mai scoatem fumurile din cap la arogantii astia de la Digi!
    Cipy

Banned
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Daca sunai direct la acel numar nu pierdeai timp .

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

In acest forum s-a scris despre stornarea/anularea anumitor facturi.Daca citea si dadea un telefon/fax era aceasi rezolvare.

Cat mai multe victorii va doresc !

Fanta
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
    Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

Very Iritant Person Expert
    Posts Thanks / Likes

mentalitatea se schimba si respectul se obtine prin metode coercitive, in cazul de fata amenzi aplicate celor care inca nu stiu ce inseamna civilizatia si serviciile de calitate...
    asa a fost in vest, de aceea societatile tarilor respective au ajuns acolo unde sunt acum...

dar stati linistiti, la noi nu exista nici un pericol in acest sens...

Burtos Expert
    Posts Thanks / Likes

Unde spuneai ca trebuie sa ne adresam
    Modified Original Smart Cards N3!Pentru clone,pentru piraterie,orice fara bani

Multi Banned User Expert
    Posts Thanks / Likes

@k(g)b:
    intrebarea fireasca,care es pune,este:de ce nu se rezolva problemele de catre primitivii care se gasesc in spatele casieriilor si care culmea sint si platiti ca sa fie primitivi! apropo,cum o cheama pe savanta aia de la kolosvar care este deja cunoscuta in toata europa?
    sint adeptul criticii constructive

Silver Member Expert
    Posts Thanks / Likes

@Fanta
    In acest forum s-a scris despre stornarea/anularea anumitor facturi.Daca citea si dadea un telefon/fax era aceasi rezolvare.
    Cat mai multe victorii va doresc !
    Nu se rezolva nimic la caseriile RCS.
    Am trimis persoana care mi-a facut abonament sa spuna ca a aflat ca s-au anulat facturile.
    Au spus ca e bancul anului si nici nu au stat de vorba!
    Asa s-a rezolvat.

Banned
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by nirolf
    @k(g)b:
    intrebarea fireasca,care es pune,este:de ce nu se rezolva problemele de catre primitivii care se gasesc in spatele casieriilor si care culmea sint si platiti ca sa fie primitivi! apropo,cum o cheama pe savanta aia de la kolosvar care este deja cunoscuta in toata europa?
    sint adeptul criticii constructive
    Eu din start nu as fi sunat la casierii , ci direct mai sus putin . Totul se poate rezolva pe lumea asta cu un telefon : )

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Sa fim seriosi ! Eu n-am rezolvat nimic prin telefon sau fax. Trebuie sa incerc ultima varianta -OPC-ul !

Burtos Expert
    Posts Thanks / Likes

Cata frauda fiscala produce RCS-ul cu aceste facturi neeliberate

Din cei 200.000 de abonati oare la cati elibereaza facturi
    Modified Original Smart Cards N3!Pentru clone,pentru piraterie,orice fara bani

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Nu se elibereaza nici una, deoarece apare scris mik, o chestie pe chitanta de plata cum ca e si factura, daca ati mai pomenit asa ceva (in toata contabilitatea pe care am citit-o nu am intalnit). ANPC, este situl pt protectia consumatorului. In sfarsit este cineva care chiar face ceva pt. abonatul furat si prostit in toate felurile.

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Eu am digi tv din mai 2005 pina acum nu am primit decat o factura, luna trecuta, in rest nimic, tipa de la caseria din bz m-ia spus ca primesc factura numai daca nu platesc la timp.

Lenes din nastere Teacher
    Posts Thanks / Likes

Nu cred sa nu se elibereze facturi atata timp cat se face o plata.Nu e baba Leana de la piata ca iti vinde ceapa!

Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Toate platile catre RCS se fac in baza unei facturi, degeaba vorbesc unii ca nu stiu ce si nu stiu cum si ca nu se elibereaza facturi, pe toate chitantele se specifica plata facturii xyz, iar la platile in avans se elibereaza factura+chitanta, poate de aia unii nu primesc factura acasa pt ca s-a facut o plata in avans.......just facts
    Unii fac scandal ca nu au primit facturile, se poate astepta primirea lor, mai ales ca nu s-a facut deconectarea. Astept ziua cand se for emite facturi lunar si la 2 luni restante...pac deconectare....alt scandal....

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Eu am patit o kestie si mai dragutza: am fost sa rezolv problema cu plata retroactiv pe 3 luni la un abo la care aveam si o restanta de o luna, fiind hotarit sa platesc si aceea restanta si sa le restitui cardul pentru a renunta la serviciile Digi si doamna de la caserie nu a fost de acord. Ca nu se poate cica... Am spus atunci ca nu au decit sa ma deconecteze ca eu nu mai platesc nika la care doamna a spus ca pot face ce vreau dar factura o voi plati, cu alte cuvinte vor sa ma oblige sa ramin clientul lor. Specific ca am receiverul cu card luat in decembrie 2004 printre primi clienti digi deci nu am semnat contract pe 1 an cu ei ca sa benefeciez de promotie. Si credeti-ma nici acum nu m-au deconectat. Cred ca pina la urma o sa ajung si eu sa fac o plingere la OPC ca asa ceva nu am mai pomenit: sa te oblige sa ramii clientul lor . Problema lor este ca eu am avut si 2 martori cind am vrut sa predau Cardul asa ca in instanta nu prea au sanse. Iar din partea mea nu au decit sa ma lase conectat ca eu nu le platesc nika... Cine pierde oare, ca sa nu mai vorbim de imagine: marele No. 1 digi care tine clientii fortat. Rusinos, nu

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)