Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 12 of 12
    Senior Member Expert
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default BOOM DTH in Estul Europei

oare nu mai bine se orienteaza BOOM spre toata piata est-europeana si sa inceapa cu tarile mai dezvoltate unde pot sa ceara bani mai multi... pina nu intra DIGI cu oferta lor ucigatoare?

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Cum vezi tu posibila acesta extindere ? Parerea mea este sa asteptam lansarea in Romania si apoi in functie de succesul avut aici o se se poata discuta de o lansare si in afara tari.

Acum ar fi culmea sa se propuna ca Focus SAT sa ofere servicii in afara Romaniei Stiu , stiu , stiu...o sa spuneti de UPC Direct ...dar asta e cu totul altceva.

Fanta
    RDI Team
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
    Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

Gold Member Expert

Posts Thanks / Likes

@Fanta

Acum ar fi culmea sa se propuna ca Focus SAT sa ofere servicii in afara Romaniei Stiu , stiu , stiu...o sa spuneti de UPC Direct ...dar asta e cu totul altceva.
    Corect ... Spune-i asta cu legaturile UPC-FOCUS si lu @KB ... inca si acum crede ca si FOCUS ii devina si de kakat, ca vede el prost ASTRALUL pe cablu in Cluj ...

ovex

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Dupa prietenul meu KB aceasi greseala o face si prietenul meu Onyx care crede ca problemele cu RDS_ul sunt cauzate de Digi TV.

Fanta
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
    Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

Gold Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Pai si eu cred acelasi lucru... aia cu antenele de satelit mananca toata banda domne'

Dar sa revenim la topic... spuneam si pe softpedia: ce pacat ca nu se poate profita de spotul american al satelitul Amos 4W... macar pentru o retransmisie a 10-15 canale spre coasta de est a SUA

http://www.amos-spacecom.com/UserFil...s-2_US_big.gif

RO (BV), 2.2M (Ku&C), 1.2M (Ku, HH), 95'E - 45'V, Deviser S-30 Sat Meter, Amiko X-Finder DVB-S/S2 & T/T2, LG DVB-S/S2 4K,
    Onkyo T-4711, Technics G-70, Grundig Satellit 500, Tecsun PL-660, Sangean ATS 909X, FM Yagi 5 el., TV Yagi ATX & Angel.

Banned
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Focus ? Mai emite ? Pentru cine ? La perete ?

Senior Member Expert

Posts Thanks / Likes

eu ma gandeam ca oferta BOOM cu canale propri se poate adresa unei zone mai intinse si s-ar face abonati mai multi...in tarile veine poate ar fi mai multi oameni dispusi sa plateasca sume mai mari pentru astfel de servicii...

Senior Member Expert

Posts Thanks / Likes

www.realitatea.net

BOOM TV
    Plăteşti doar ce vizionezi /

MATERIAL:
    [ Dacă nu mai vreţi să plătiţi distribuitorului de programe prin cablu şi pentru posturile de televiziune care nu vă interesează, de la 1 mai aveţi o alternativă. Pe piaţă a apărut BOOM, marcă a DTH Televison Group, care preia posturi de televiziune pe care vi le oferă īntr-o structură total inedită. Pachetul EASY - include posturile de televiziune generaliste din Romānia, iar News cuprinde numai posturi de ştiri. Pachetul LIFE şi Adventure sunt destinate celor care preferă documentarele. La acestea se adaugă pachetele MOVIE, KIDZONE; SPORT şi īn curānd HUNGARIAN, adresat vorbitorilor de limbă maghiară. BOOM mai oferă clienţilor săi şi programe specializate Dealerii BOOM pot fi găsiţi īn cele mai cunoscute magazine de electrocasnice şi GSM. Costul de instalare este de 180 de euro, iar preţul maxim pe pachet este de 7 euro. Sincron ISAAC WALDMAN, preşedinte 23.10 vă aducem divertismentul acasă ]

arata asta a oferta pentru ROMANIA?

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by cableguy
    www.realitatea.net

BOOM TV
    Plăteşti doar ce vizionezi /

MATERIAL:
    [ Dacă nu mai vreţi să plătiţi distribuitorului de programe prin cablu şi pentru posturile de televiziune care nu vă interesează, de la 1 mai aveţi o alternativă. Pe piaţă a apărut BOOM, marcă a DTH Televison Group, care preia posturi de televiziune pe care vi le oferă īntr-o structură total inedită. Pachetul EASY - include posturile de televiziune generaliste din Romānia, iar News cuprinde numai posturi de ştiri. Pachetul LIFE şi Adventure sunt destinate celor care preferă documentarele. La acestea se adaugă pachetele MOVIE, KIDZONE; SPORT şi īn curānd HUNGARIAN, adresat vorbitorilor de limbă maghiară. BOOM mai oferă clienţilor săi şi programe specializate Dealerii BOOM pot fi găsiţi īn cele mai cunoscute magazine de electrocasnice şi GSM. Costul de instalare este de 180 de euro, iar preţul maxim pe pachet este de 7 euro. Sincron ISAAC WALDMAN, preşedinte 23.10 vă aducem divertismentul acasă ]

arata asta a oferta pentru ROMANIA?

Daca pana acum speram intr-o concurenta adevarata cu Digi, acum spun: BoomTV lasa-ne, lasa-ne...du-te in Vest cu preturile tale
    Salut Prieteni!

Banned

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by cableguy
    ...Sincron ISAAC WALDMAN, preşedinte 23.10 vă aducem divertismentul acasă
    Cautand pe Google "ISAAC WALDMAN" am gasit :

Senior Member Expert

Posts Thanks / Likes

cred ca de la falimentul tele7 s-au inspirat in denumirea BOOM

puteau sa foloseasca mira asta ca sigla...mai scriau jos BOOM si era reclama facuta

p.s. vezi @ing ca sunt 2 texte pe media express care fac BOOM...lumineaza-ne si pe noi cu textele "sfinte"

Banned

Posts Thanks / Likes

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)