Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 31
    Senior Member Expert
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default DIGI TV,FOCUS SAT,MAX TV,UPC DIRECT,TOTAL TV niste MIZERII!!

DIGI TV,FOCUS SAT,MAX TV,UPC DIRECT,TOTAL TV niste MIZERII de pachete, sunt pur si simplu CATV by DTH .

Nu stiu ce dracu va certati voi pentru niste mizerii de pachete cand fiecare dintre noi ne uitam la maxim 10-15 canale fiecare care se regasesc in fiecare dintre cele 3 pachete: TVR 1, TVR 2, ANTENA 1, PRO TV, ACASA, PRO CINEMA, AXN , HBO, CINEMAX, TV SPORT , TELESPORT, ANTENA 3 si REALITATEA TV, poate si PRIMA TV .

Cele mai bune pachete din aceasta zona a Europei sunt DIGITALB din Albania si NTV din Rusia, datorita contentului canalelor proprii premium ale acestor pachete, sa nu ne mai dam dupa cires, toate sunt o apa si un pamant, lasati-o dracu de jmekerie ca mi s-a luat cu cearta asta surda.

Va da de mancare DIGI TV sau MAX TV sau FOCUS SAT sau BOOM TV ?

Eu zic ca nu, daca nu am fi noi prostii sa ne abonam la ei sau all ti ca noi ei ar da faliment . Pentru tara asta la ce bani platim asta avem, vad ca voi nu intelegeti o chestie, CALITATEA ADEVARATA inseamna BANI in PLUS pe care romanul nu este dispus sa-l dea, nu e de ajuns ca e imaginea CRISTAL in comparatie cu mizeria de CATV la care ne uitam pana ca nu aveam de unde alege ? Acum ca aveti de unde alege vi s-a urcat la cap . Chiar a ajuns sa-mi fie scarba de forumul asta, ma jur. De handicapati si pupincuristi . In locul lui Fanta si a echipei ********(cinste lor ca fac o treaba super OK) as inchide forumul, sa ajungeti sa chitaniti ca sobolanii dupa aia.

Toate cele bune, un Paste Fericit si Sarbatori Fericite pentru toata echipa RDI si toti membrii forumului din partea mea!

DIGI TV+FOCUS SAT+SHOWTIME ARABIA+DM 500S... urmeaza MULTICHOICE AFRICA, CANAL DIGITAL SCANDINAVIA si BOOM TV!
    @Serpiko

Anunturi AUTO site de anunturi auto gratuite

Burtos Expert
    Posts Thanks / Likes

90% ai dreptate prietene restul de 10% nu din pacate

Toata stima
    Modified Original Smart Cards N3!Pentru clone,pentru piraterie,orice fara bani

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Eu as mai umbla la procentele alea
    @serpiko: ai si nu ai dreptate. In primul rind uita-te pe pagina la Digi sa vezi cui se adreseaza: "Chiar daca stai intr-un cartier sau intr-o localitate in care retelele de cablu intarzie sa ajunga. Chiar daca ai o casa de vacanta intr-un varf de munte in care nu prinzi decat purici si sonorul de la radio." Intr-adevar e CATV by DTH pina acum. Dar nici spune ca ar fi altceva. In al doilea rind toti abonatii la cele trei pachete stiu oferta de progrme... Daca se aboneaza inseamna ca sint de acord, nu? Si se pare ca o sa apara si canalele premium, nu?
    SHALOM

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Default Re: DIGI TV,FOCUS SAT,MAX TV,UPC DIRECT,TOTAL TV niste MIZER

Quote Originally Posted by serpiko
    ......Va da de mancare DIGI TV sau MAX TV sau FOCUS SAT sau BOOM TV ?
    Ai fi uimit sa afli ca multi isi castiga painea de pe aceste pachete? Sunt de acord ca sunt pachete de rahat atat prin continut cat si prin calitatea tehnica si de asemenea ca sunt unii pupincuristi pe-aici. Asta este. Dar tine minte vorba batraneasca: "Apa trece, pietrele raman". Odata si odata o sa se decanteze apele si pe aici. In rest, toate bune si treci mai des pe la Offtopic, se pare ca a ajuns rubrica premium a acestui forum.

Sarbatori fericite !

PS. Nu va urez sa pasteti ca doar nu sunteti rumegatoare.

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

Daca toti sunt niste mizerii tu cine esti ?
    Ori esti de la Premier ori esti un gunoi.

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Sorry de post dublu
    offset 1.2Fe ruginit pe alocuri. LNB Sharp 0.5 dB, 2XSS1 + VDR linux standalone( fara monitor etc) cu pozitioner SRT V50 / HSS 1160NA DigiTV / 2xDolce / DM500S

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Cind mi-am luat abonament la digi a fost pentru ca eram satul de puricii de pa HBO pe care-l plateam la cablu. Clar a fost un substitut pentru cablu care costa mai mult si calitatea era de c.....t. Aveam antena de cind ma uitam pe programele sparte cu chei de pe net asa ca am profitat de oferta cu un an free. Are dreptate ca la noi pachetele sunt CaTV by DTH. E foarte corect dar poate e numai o etapa. Trecem si noi prin diverse etape de evolutie. Poate ca o sa evolueze si pachetele DTH de la noi. Poate o sa apara altele noi sa grabeasca evolutia. Ginditi-va cit speram acu citiva ani cind vedeam unul sau doua programe sa ajunga cu cablul si pe strada noastra sa vedem zarzavaturi nemtesti sau italiene transmise free pa analogic. Am invatat italiana de pe programele lui Berlusconi.

Eu astept sa vad evolutia, nu acuz faza actuala. Cred ca Digi are suprematia pentru ca a prins o anumita conjuctura comerciala si a stiut sa-si faca marketingul. Piata va impune o directie de evolutie sa speram ca va fi cea din care noi consumatorii vom avea de cistigat
    offset 1.2Fe ruginit pe alocuri. LNB Sharp 0.5 dB, 2XSS1 + VDR linux standalone( fara monitor etc) cu pozitioner SRT V50 / HSS 1160NA DigiTV / 2xDolce / DM500S

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by ratoiu
    Tu cu cine vorbesti?

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

u serpiko

Senior Member Expert

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by nrares
    Quote Originally Posted by ratoiu
    Tu cu cine vorbesti?
    probabil se simte omu.cred ca si viseaza noaptea cu a lui satlook sub cap.
    boy2good

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by Paul_L
    ...Eu astept sa vad evolutia, nu acuz faza actuala. .... Piata va impune o directie de evolutie sa speram ca va fi cea din care noi consumatorii vom avea de cistigat
    Eu acuz faza actuala in speranta ca voi grabi evolutia. De ce trebuie noi sa reinventam roata daca ea a fost deja scoasa pe piata? Ai sa-mi spui ca un pachet strain costa in comparatie cu unul romanesc. Pai daca e asa, atunci hai sa ne limitam la cat putem plati si sa terminam odata cu cantitatea in detrimentul calitatii. Stii cum se spune, suntem prea saraci ca sa ne cumparam lucruri proaste. Atata tot, sper ca m-am facut inteles in ceea ce priveste atitudinea mea fata de DTH-ul autohton.

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Atata tot, sper ca m-am facut inteles in ceea ce priveste atitudinea mea fata de DTH-ul autohton.
    Ai dreptul sa ai orice atitudine doresti. Poti spera sa grabesti evolutia, si poate ca nu e rau ca mai multe voci sa se faca auzite dareu cred ca ne e menit sa trecem prin toate etapele pentru ca altfel nu vom realiza evolutia.

Trebuie sa stii exact ce vrei pentru a vrea sa platesti ce vrei.

Senior Member Expert

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by Paul_L
    Atata tot, sper ca m-am facut inteles in ceea ce priveste atitudinea mea fata de DTH-ul autohton.
    Ai dreptul sa ai orice atitudine doresti. Poti spera sa grabesti evolutia, si poate ca nu e rau ca mai multe voci sa se faca auzite dareu cred ca ne e menit sa trecem prin toate etapele pentru ca altfel nu vom realiza evolutia.
    noi ne pricepem de minune sa trecem peste etape.cazul telefoniei mobile
    boy2good

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

1. Cele 3 platforme DTH ( in afara de Boom care nu emite inca in mod oficial ) se concureaza pe aproximativ aceiasi grila de programe departajarea facandu-se doar prin pretul practicat si aici Digi a castigat piata. Nu conteaza calitatea transmisiei.

2. Romanul s-a obisnuit sa aiba la televizor 50-60 canale TV cu care sa se laude ca le are sub nas chiar daca nu se va uita la mai mult de 10 programe niciodata.

3. Romanii nu sant obisnuiti ca serviciul de receptie TV trebuie platit si au impresia ca poate fi la infinit gratis. Daca v-a aparea o alta alternativa mai ieftina vor migra fara sa clipeasca fie de la cablu sau DTH.

4. Vinovate pentru aceasta "educatie" sunt firmele de cablu care au oferit un serviciu de doi bani la un pret pe masura si au format poporul pentru consum de nechezol. Iar DTH-ul nu a fost decat o prelungire a acestui inceput.

5. Pretul final va fi platit tot de catre acest popor prostit.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

speram ca urmatorul operator va oferi mai mult si va castiga o parte din piata.
    eu am ramas uimit cau vre-un an jumate cand am trecut de la catv direct la sat digital . l avreme respectiva ramaneam blocat de calitatea anumitor canale. si azi anumite canale uimesc prin calitate(imagine + ceea ce difuzeaza ) :P
    REC FTA ECHOLITE 790 0.9

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)