Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

View Poll Results: ai plati pt. s2emu/yanksee ?

Voters
33. You may not vote on this poll
  • da desigur !

13 39.39%
  • nu in nici un caz !

20 60.61%
Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 21
    Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default s2emu/yanksee comercial-ai plati pt. el?

o intrebare pe care am mai pus-o si pe alte forumuri:

de ce sa nu scoata Mars/Vlinders multidecurile lor doar encryptate asa cum fac toti ceilalti din raionul carduri de la KNOT/OPOS/MII etc. ?

Si la fel ca si la receptoare dai un leu si vezi

ichsehwaswasdunichtsiehst

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

de ce nu,prefer sa-mi conectez laptop-ul la o antena oriunde decit sa car un receiver cu mine

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Default Subscriu si eu!

Normal ca as plati pentru ele, m-am saturat sa "ciugulim " si noi oasele dupa ce se infrupta boierii ... Am impresia din ce in ce mai mult ca suntem tot mai in coada cu placile noastre...abia cand se satura ceilalti apucam si noi ceva !
    Bv-Ro,1.5Al,Invacom0.3db+ss2+Echosmart792

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Default Re: Subscriu si eu!

Quote Originally Posted by horatiu74
    Normal ca as plati pentru ele, m-am saturat sa "ciugulim " si noi oasele dupa ce se infrupta boierii ... Am impresia din ce in ce mai mult ca suntem tot mai in coada cu placile noastre...abia cand se satura ceilalti apucam si noi ceva !

...imi iei cuvintele din gura !

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Cele doua dll sunt facute de oameni pasionati care nu cred ca urmaresc profit din asta.
    In multe tari din europa nici nu cred ca ar fi posibil comercializarea lor legala iar in Rusia pirateria produselor soft este prea mare si nu ar avea succes.
    Multi sunt invatati sa astepte o noua versiune de yankse sau s2-emu, daca cele doua ar costa probabil ar mai aparea si altele.

Am impresia din ce in ce mai mult ca suntem tot mai in coada cu placile noastre...abia cand se satura ceilalti apucam si noi ceva !
    Poate sunt prea multi care asteapta si foarte putini care muncesc.
    Si poate si aparitia lor este controlata

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Heheh,decit sa platim ar fi mai util support tehnic si moral.

Exemplu:
    Masterul Alt-X a facut aproape de unu singur alt-dvb (ajutat de gheto).
    Un singur om e un singur om totusi.Daca s-ar stringe o ekipa de baieti inimosi n x Alt-X cred ar fi mai usor de dezvoltat softuri ca cele mentionate de voi.
    E pacat ca o black-boxa (limitata ca resurse) cum e dreamboxu sa aiba
    atit de dezvoltat partea de softcam in comparatie cu un PC pe care posibilitatile sunt practic nelimitate.
    Sper la ziua in care dreamu' sa fie emulat pe PC chiar daca
    si sub linux

Gold Member Expert

Posts Thanks / Likes

Default Re: s2emu/yanksee comercial-ai plati pt. el?

Quote Originally Posted by cabal
    o intrebare pe care am mai pus-o si pe alte forumuri:

de ce sa nu scoata Mars/Vlinders multidecurile lor doar encryptate asa cum fac toti ceilalti din raionul carduri de la KNOT/OPOS/MII etc. ?

Si la fel ca si la receptoare dai un leu si vezi

hai sa va zic eu cum sta treaba. Vlinders & Co fac soft, nu sparg nici un fel de codare. Ei implementeaza in softul lor niste algoritmi si key deja cunoscute. Adevaratii maestrii vor sa scoata niste bani din timpul investit in R&D. Munca lor apare in general prima data pe carduri din 2 motive: 1. Cardurile au API Crypto si se lucreaza relativ usor cu ele 2. Cardurile sint relativ sigure si nu le poate fura nimeni munca. Dupa ce isi fac plinul se da informatia si la restul. Asa ca vreau sa spun ca softurile gen yankesee & stuff nu valoreaza cit o ceapa degerata, personal nu as da un leu pe ele. Din partea mea pot sa le crypteze si sa le vinda cui vor. Parerea mea e ca singurul soft cu adevarat folositor si care ar merita bani e CSC facut de @altx

PS: v-am spus ca se va ajunge aici, nu ati vrut sa ma credeti

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

...gata greva?

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

TREBUIE SA FII NEBUN SA PLATESTI PT ASA CEVA.

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Eh asta-i buna,daca ar reusi sa decodeze tot de ce sa nu platesc ,sa stau sa imi cumpar 1000 de receivere fara rost si inca 2000 de carduri cind pot baga un simplu soft si sa vad tot ce se poate direct pe calculator...
    Faza cu ...sti hai sa nu ne cramponam de bani si sa ii aruncam aiurea pe receivere si cartele mi se pare o aberatie,atita timp cit cei care gazduiesc pachete programe pe satelit cit si cei care detin canalele tv fac bani grei de pe urma reclamelor si a altor magarii pe care mi le baga mie pe git taman cind e mai interesanta faza unui meci de fotbal sau secventa unui film,de ce sa mai contribui si eu sa le fac c*rul mare cumparindu-le aparatura din care ei cistiga o gramada de bani prin asocierea cu firma de soft si electronica si care pt mine e inutila si incomoda?
    Asa ca prefer sa platesc un soft calumea cu care sa pot vedea orice canal de pe orice satelit codat in orice...
    As prefera ca cei care fac asemenea softuri sa plateasca din banii incasati o parte celor care detin pachetele cu programe tv pe satelit si gata totul ar fi ok,nu mai sta sa cumparam nu stiu ce rahat pt nu stiu ce rahat de cod ,cartela de nu stiu care pt alt cod s.a.s.m.d,bagam softul in laptop,ss2 usb si mergem oriunde exista o antena si vedem ce vrea mushii nostrii oricund...dar ma rog faza cu scarpinatul in c*r prin ureche e mai de ales pt unii...

backup_2k
    Guest

NU, in nici un caz nu as da banii pe ele. Va dau un exemplu. Eu daca as avea softul cumparat si TU ai fi prietenul meu..cel mai bun, ai merge sa il cumperi sau mi l-ai cere mie GRATIS.
    HAi sa nu ..
    CINE de aici are licenta la WXP sau W98 ? Nu mai vorbesc de Office..si alte aplicatii sa zicem importante..

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

ma rog...in situatia asta cm ar fi ca pt fiecare program care il uitilizezi pe PC sa trebuiasca sa cumperi un PC dedicat?

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by backup_2k
    NU, in nici un caz nu as da banii pe ele. Va dau un exemplu. Eu daca as avea softul cumparat si TU ai fi prietenul meu..cel mai bun, ai merge sa il cumperi sau mi l-ai cere mie GRATIS.
    HAi sa nu ..
    CINE de aici are licenta la WXP sau W98 ? Nu mai vorbesc de Office..si alte aplicatii sa zicem importante..

hmmm, pai normal, citeva oi negre sunt , insa tocmai pt. placi dvb poti securiza o aplicatie in asa fel ca deblocarea poate distruge placa (vezi eol) sa mai vad cine sa risca

...si in afara de asta, ai vazut tu MII spart?

Gold Member Expert

Posts Thanks / Likes

parerea mea e ca pe la mijlocul anului viitor o sa le puteti baga in sertar linistiti. Lucrurile incep sa se intoarca de unde au plecat. Deoarece avalansa de patchuri pt chinezarii si softuri pt placi au crescut pirateria la cote alarmante, providerii au luat masuri foarte drastice. Nu se mai poate vorbi de hobby si nici marii maestrii nu-si mai fac "cota". Cred ca spre sfirsitul anului se va mai auzi doar de Dream si citeva carduri. Daca mai vreti sa vedeti ceva face abo la un sharing.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Dupa cum se vede in ultima vreme, pentru fiecare joc pe PC, apare si o placa video compatibala cu el. Asemenea aproape fiecare sistem de codare isi are falitzii lui ca producatori de receptoare.
    Aproape fiecare producator de receptoare isi are falitzii sai in producerea de CAM/CIM-uri si carduri.
    Singura teama a lor este ca Workstation-ul, PC-ul personal sa nu ia amploarea la care a gandit cu voce tare EDY_SMF mai sus.
    In cazul in care calculatorul ajunge sa lucreze in acest domeniu la folosinta maxima, totzi fabricantzii dau faliment. Si ar trebui sa dea faliment la nerusinarea cu care scot niste bani de pe urma altor nerusinati.
    ex.Platformele DTH, nu numai de la noi, codeaza programe FTA si le dau contra cost.Uitatzi-va la fiecare packet , din toata lumea si vetzi vedea cum incalca dreptul la LIBERA INFORMATIE, din carta drepturilor omului, codand programe FTA si cerand bani pentru aceasta.
    nbc, cnn, euronews, programe germane, de la noi-primatv, realitatea, etno, tele7.
    Tre sa ai MILA de ei?
    NU se merita, trebuie dat la glezne fara nici o mila, asa cum ei ne cer bani, noi trebuie sa le dam la basca !
    danjoedesinaia
    SS2`s of the World, Unite !
    "Raise your glass to the hard working people,
    Lets drink to the uncounted heads.
    Lets think of the wavering millions,
    Who need leaders but get gamblers instead."

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)