Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 16
    Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Default Numarul de abonati Digi Tv in Ungaria !

Azi la ora 17.33 Digi Tv avea 52.822 abonati in Ungaria in mai putin de doua luni de la lansare !
    UPC Direct a reusit strangerea a 150.000 de abonati in perioada 1998-2006 !
    La sfarsitul anului 2006 Digi Tv va controla cu autoritate piata DTH din Ungaria.

Nu stiu daca mai este cazul sa mai fac alte comentarii pe marginea acestui subiect.

Fanta
    RDI Team
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
    Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

adriancon
    Guest
    RDI - Board Default Avatar

Da numarul de abonati DiGi din Romania care este la ora 17,45 te rog si
    sa fie cu doua zecimale dupa virgula

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by adriancon
    Da numarul de abonati DiGi din Romania care este la ora 17,45 te rog si
    sa fie cu doua zecimale dupa virgula
    Eu doar am facut o informare pe acest board si nu cred ca ti-am dat motive sa dai dovada de ironie ieftina la adresa mea.Clar ?

Fanta
    RDI Team
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

Gold Member Expert

Posts Thanks / Likes

e o minciuna nerusinata. Cum pusca mea sa faca peste 50000 de abonati cind nu sint receptoare? sau numai in RO nu sint?

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Onyx daca ai alte informatii decat cele care le-am oferit te rog sa le oferi daca nu astept sa-ti ceri scuze imediat.
    Nu stiu daca ti-am oferit vreodata prilejul sa ma faci mincinos pe acest board.

Fanta
    RDI Team

Gold Member Expert

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by Fanta
    Onyx daca ai alte informatii decat cele care le-am oferit te rog sa le oferi daca nu astept sa-ti ceri scuze imediat.
    Nu stiu daca ti-am oferit vreodata prilejul sa ma faci mincinos pe acest board.

Fanta
    RDI Team
    nu te-am facut mincinos, informatia am catalogat-o drept minciuna. Nu am alte informatii dar oricine isi poate da seama ca e o enormitate (iar in cazul in care nu e - e si mai grav). Consider ca trebuie sa verifici bine astfel de informatii inainte sa le postezi si sa selectezi sursele. Nu consider ca trebuie sa imi cer scuze din moment ce nu te-am ofensat cu nimic. Bafta.

PS: si eu am surse care sustin ca FOCUS are 25000 de abonati - demonstreaza-mi ca nu e asa.

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

si iata despre ce vorbesc: in zona Covasna - Brasov nu sunt receptoare de cateva saptamani, pentru ca stiu din surse ca multe receptoare pentru RO au fost trimise in HU si alte receptoare sunt retinute pt. ca Digi se lanseaza in curand si in alte tari.

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Eu am fost azi chiar in sediul Digi Tv si am vazut numarul respectiv de abonati chiar in serverul destinat platformei din Ungaria.
    Cand vi la Bucuresti te duc daca vrei sa vezi cu ochii tai.

Pot sa-ti spun ca Focus nu are 25.000 pentru ca am o persoana de mare incredere care imi raporteaza numarul de abonati al acestui operator !

Fanta
    RDI Team

Onyx e normal sa te doara succesul neasteptat a lui Digi TV dar asta e adevarul curat.
    50000 abo in 2 luni = 25.000 luna , cifra pe care Digi Tv a atinge lejer luna de luna in Romania.

Silver Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Se spune ca in tara orbilor cine are un ochi este imparat. Digi este ,sau v-a fi imparat pana v-a veni cineva cu 2 ochi.In lipsa unui concurent serios cineva trebuie sa fie pe locul intai.

Gold Member Expert

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by Fanta
    Onyx e normal sa te doara succesul neasteptat a lui Digi TV dar asta e adevarul curat.
    50000 abo in 2 luni = 25.000 luna , cifra pe care Digi Tv a atinge lejer luna de luna in Romania.
    de ce consideri ca trebuie sa ma doara de succesul lui DIGI? Nu ma doare absolut nimic, stau si ma minunez pe zi ce trece cum prostia, prostul gust si incompetenta inca conduc tara asta. Asta e tot. Sper ca m-am facut inteles.

aleksutz
    Guest

Citind un articol de vreo luna din presa ungara cu directoru DIGI din Ungaria, se zicea acolo ca DIGI stransese vreo 30.000 de abonati. Dupa cerere , directoru estima ca pana la sfarsitul lunii (martie) se vor atinge 50.000. Asa ca ce spune Fanta e foarte posibil. Am un prieten in Ungaria care mi-a povestit ca DIGI e o adevarata revolutie la ei.

Gold Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Si eu cred ca e posibil... cand te duci cu preturi mult mai mici normal ca lumea se inghesuie
    Sa nu uitam ca nici ungurii nu o duc prea bine cu banii (servicii si viata scumpa)... vizitele lor in Romania pentru aprivizionare spune tot (vorbesc de o anumita categorie de acolo)

RO (BV), 2.2M (Ku&C), 1.2M (Ku, HH), 95'E - 45'V, Deviser S-30 Sat Meter, Amiko X-Finder DVB-S/S2 & T/T2, LG DVB-S/S2 4K,
    Onkyo T-4711, Technics G-70, Grundig Satellit 500, Tecsun PL-660, Sangean ATS 909X, FM Yagi 5 el., TV Yagi ATX & Angel.

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Default digi

intr-un fel ma bucur, cu cit va fi mai mare DIGI cu atit vor fi mai multi care se vor gasi sa-l sparga.

si cind vor fi 150.001 sa se sparga na*a2 le doresc.

sirius

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Da .....sunetul pe HírTv este k.....t . Nu stiu ce o sa spune ungurii !
    Asta e de un an

Nu stiu cum a-si putea urla ca cei de la Digi sa faca ceva , ca aste e bataie de joc.

ca deja am auzit multe comentarii pe forumurile unguresti.....

Băiat de gaşcă Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by Gyuri
    ca deja am auzit multe comentarii pe forumurile unguresti.....
    Păi spune-ne şi nouă om bun ce ai auzit, că tare puţin mai înţelegem din limba lui Kossuth. Iar fraţii noştri maghiari de pe aici se tot fac că plouă... Ori maghiarii de dincolo sunt mai puţin pretenţioşi ca membrii acestui forum... hmmm....

ss/indescifrabil

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)