Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 2 of 2

Thread: HELP SRT4300

Member Mentor
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default HELP SRT4300

Am un srt4300 care a ajuns la mine si care nu are nici un program in lista lui de canale.
    Dupa spusele proprietarului a stat sos din priza cam un an si jumatate...
    Problema e ca nu gaseste nici un program cand ii dau scanare.I-am rescris soft cu Hyperterminal
    dar Nu s-a rezolvat problema,singurul soft gasit pentru el e din 1999.Cand masor tensiunea la iesirea tunerului am cele doua valori 14/18 V
    in functie de polaritate.Am cautat un editor de canale pentru el in speranta ca i le bag eu si poate poate,
    dar Nu gasesc ceva de genul setedit,sau altceva.....
    Daca avetzi careva ceva ideii

Gold Member Expert
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Scanare ....

Intrebarea-i daca alocarea transponderelor ( frecventa, sr, fec ) seamna cu cea de azi ... ca din 1999 ... parca au mai trecut ceva anisori !
    Trebuie incercata definirea pe un satelit cunoscut ( Astra, Hotbird ) un transponder plin de FTA-uri si care are nivel corespunzator ... si scan !
    Eu zic ca definitiile ... transpondere+canale ... s-au scris odata cu aplicatia ... verifica-le dupa lyngsat !

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)