Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 6 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 81

Thread: UPC preia Focus

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Default UPC preia Focus

UPC România a preluat în întregime operatorul de televiziune prin satelit (DTH) Focus Sat, după ce anul trecut grupul de telecomunicaţii american cumpărase 50% din acţiunile companiei

zf.

oare va fi ca si situatia Asstralului ?

Băiat de gaşcă Expert
    Posts Thanks / Likes

Adică UPC i-a ajutat să ajungă foarte aproape de faliment ca să-i poată "prelua" ieftin? Sau sufăr şi eu de scenarită... De când tot promit că mă las de băut, văd peste tot comploturi

ss/indescifrabil

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

hmmmm .... parca parca iordache are dreptate.

boom_bastik
    Guest
    RDI - Board Default Avatar

Quote Originally Posted by MrMxyzptlk
    hmmmm .... parca parca iordache are dreptate.
    Dreptate nedreptate dar macar au bani sa il revigoreze cu inca 1 TP in iulie si unul in toamna si pachetele configurate altfel....

Senior Member Expert

Posts Thanks / Likes

urmeaza rebrandarea...in UPC DIRECT...ca focus este compromis...si investii...umai sa aiba buget suficient pentru investitii...

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

nu va suparati, dar daca este o firma de cablu in care n-am incredere atunci UPC este aceasta firma. Sunt scumpi si ofera servicii de 2 lei. Auziti in Cluj: s-a scos AXN pt. ca costa bani ... Si de ce draq se plateste atunci abonament atat de scump? No comment.

Gold Member Expert

Posts Thanks / Likes

8-10 milioane de euro
    Cand i-am zis lu @blanah ca atata valoreaza partea lu' FOCUS din afacere ... s-o apucat sa faca cu mine artimetica in stil blanos ... asadar actionarii FOCUS SAT pleaca in castig cu cel putin 5 milioane de euro.

In momentul tranzactiei, Focus Sat avea 12.000 de abonati.
    @Fanta ... poate operezi niste mici modificari pe http://www.rdi-dth.com ..., ca de acum incolo sunt sigur ca vei trece mai des pe la rubrica aia.

Multumesc frumos,

ovex

Banned
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Potrivit unor surse apropiate tranzactiei .....

Deci fix pix . Doar nu vrei sa spuna ca valoreaza 3 lei , sa rada lumea de ei . Mai bine lanseaza zvonul că "Potrivit unor surse apropiate tranzactiei valoarea se apropie de cateva miliarde de rupii indiene ...."

Sunt convins ca UPC i-a strans cu usa , i-a falimentat voit ca sa ii cumpere mai ieftin . Iar aia in disperare de cauza au vandut vazand ca merge tot in jos afacerea .

Afacerea FocusSat a fost un succes in Romania ? Să caut niste topicuri inflacarate de acum 1 an ? Mai are rost sa caut ?

aleksutz
    Guest

se pare ca aveam dreptate acum un an cand intuiam tactica UPC de preluare a Focus Sat, si aveam drepate cand spuneam, cand majoritatea il vedeau mort pe Focus, ca batalia nu e castigata.

Acum sa vedem batalie, pt ca UPC, daca pierde in fata DIGI, inseamna suprematie romaneasca in fata americanilor. ce n-as da sa vad asta.

Gold Member Expert

Posts Thanks / Likes

@KB

De la tine lumea nu se poate astepta la alceva ... tu gandesti tot cu vrei tu ... ar trebui sa-ti brevetezi noul tau mod, still ... sa-i spui: "Blana's thinking!" ... normal la tine si comunicatele oficiale sunt 3 lulele - 3 surcele, dar:

1. Lozincile FOCUS SAT falimentar s-au dovedit a fi intoxicari. Nimeni nu are de plata nimik la stat, furnizori ... toata lumea o avut de castigat din aceasta tranzactie. Cautati pe GOOGLE sa vedeti daca gasiti ceva "negru" la adresa FOCUS SAT.

2. Prin aceste lozinci falimentare s-a castigat doar incetinirea ritmului de abonari la FOCUS SAT. S-a semanat neincredere si s-a creat o situatie artificiala inexistenta. Dar lumea in general si-a cam dat seama de ce si cum ... nu sunt chiar toti in tara asta cazuti din plop, mar, capshun ... etc.

3. De acum inainte, astept cu interes lozinci de genul: UPC FALIMENTAR ... sunt chiar curios care se va incumeta primul la o astfel de remarca?

ovex

Banned

Posts Thanks / Likes

Un comunicat oficial nu are voie sa cuprinda termenii : "Potrivit unor surse apropiate tranzactiei " ci "Potrivit conducerii UPC " ; hai ca ceva jurnalism mai stiu de pe timpurile cand practicam ...

Pana la proba contrarie ... (proba contrarie = comunicat cu semnatura si antet UPC)

Stiu ca ti-e greu sa recunosti ca ai dat`o putin in bara cu Focus , dar asta e , toti ne batem cu capul de pragul de sus candva .... Afacerile nu se fac cu sufletul , afacerile se fac cu mintea .

Si hai sa fim seriosi : nu cei care sustineau ca Focus e falimentar au incetinit ritmul de dezvoltare ci chiar managerii kamikadze ai Focus , sau perversii de la UPC care au managementat cu buna stiinta Focus spre un pseudo faliment , pentru ai cumpara ieftin dupa 1 an .
    De cand e Lumea se face tipul asta de preluare ....

Gold Member Expert

Posts Thanks / Likes

@KB

Eu nu am dato-n bara cu nici un FOCUS ... ma bucur in continuare de simpatia zecilor mei de abonati, pe care i-am servit cu ceva functional si pe care-i servesc lunar cu pre-pay-uri. La Focus Sat, daca nu stiai (iti spun acum ca sa sti) .. Abonatul il cauta pe vanzator odata pe luna, ca sa-i mai aduca bani ... Am auzit ca pe alti vanzatori, abonatii ii cauta pentru altceva ... Treaba lor ... nu ma bag, dar cu cat ai mai multe contracte incheiate la FOCUS SAT, cu atat te cauta mai multi ca sa-ti aduca bani ... Capish?

Off off ... blanah ... ce sa ma fac eu cu tine, ca iara ai dato-n bara!

ovex

Banned

Posts Thanks / Likes

Sunt sigur ca te multumesti cu 10 abonati , pentru ca faci afaceri cu sufletul . Daca faceai afaceri cu mintea ....

Nu e bine ca omul sa se multumeasca cu putin , cand stie sigur ca se poate mai mult .

E normal sa nu recunosti ca ai dat bluf cu Focus . Dar poate asta este o parte din pedeapsa pentru incapatanare .

Gold Member Expert

Posts Thanks / Likes

Se vede ca esti pe langa cu informatiile ... daca eu nu traiesc numai din FOCUS SAT, apai la fel si @Fanta traieste numai din MIROSAT si se duce la sfarsitul zilei sa-si ceara partea ...

In ceea ce priveste contractele FOCUS SAT incheiate de mine ... sunt multe amice ... super-multe. Fanta stie ...il are in interiorul FOCUS SAT pe ala care i-o spus ca la FOCUS sunt numai 4000 de platitori ... poate sa vada si cine o incheiat contracte si cate sunt la numar.

Asa ca ... stai tu linistit in privinta asta ...

ovex

Banned

Posts Thanks / Likes

OK , nu te mai sâcâii cu subiectul ăsta , am inteles ca e neplacut si dureros . Sa schimbam subiectul .

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)