Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 35

Thread: Betatester no 1

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Default Betatester no 1

Incepand de azi am pentru teste noul receiver Digi + fabricat de Humax.
    Pe masura ce am informatii despre acest receiver le voi publica in exclusivitate pentru voi de acest board.

Fanta
    RDI Team
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
    Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Man, mi-a soptit o pasarica faptul ca au intrat in tara multime de carcase Humax inscriptionate direct ..... O fi primul pas spre minunatul receiver Humax cu placa de baza "Made by Hyundai". E doar un scenariu creeat de mintea mea perversa.

Gold Member Expert
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by nrares
    Man, mi-a soptit o pasarica faptul ca au intrat in tara multime de carcase Humax inscriptionate direct ..... O fi primul pas spre minunatul receiver Humax cu placa de baza "Made by Hyundai". E doar un scenariu creeat de mintea mea perversa.

moooo, pai asa imi scriu si eu TOPFIELD pe conserva cu pixul si imi imaginez ca am o superscula. Oricum, treaba cu Humaxurile alea e deja perimata, cei care ar cumpara asa ceva se vor duce la BOOM In locul celor de la RCS as exporta Humaxurile in Ungaria.

Very Iritant Person Expert
    Posts Thanks / Likes

usor cu glumele nesarate ca astazi domnul pep.... pardon fanta este putin nervos....a inceput sa ameninte ca taie useri....

onyx
    Topfield pe conserva cu pixul si imi imaginez ca am o superscula
    culmea e ca, chiar avem o superscula....

io abia astept sa se comercializeze noul receiver ca ma si prezint cu 2 hss 1120 (cu care nu pot face update) la opc sa incerce mi le schimbe ei pe altceva mai smeker.... mai stii? poate-mi pica un humax.....

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

ai drepatate , am fost blocat pe motiv ca sriu digitv cu litere mici.....
    Am sa incerc sa folosesc litere de tipar bold 75 daca se poate

Gold Member Expert
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by ntire2000
    usor cu glumele nesarate ca astazi domnul pep.... pardon fanta este putin nervos....a inceput sa ameninte ca taie useri....

io abia astept sa se comercializeze noul receiver ca ma si prezint cu 2 hss 1120 (cu care nu pot face update) la opc sa incerce mi le schimbe ei pe altceva mai smeker.... mai stii? poate-mi pica un humax.....

eu cred ca o sa-ti pice 2 surse si o factura pt MAXPACK pe care nu l-ai cerut

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Default Re: Betatester no 1

Quote Originally Posted by Fanta
    Incepand de azi am pentru teste noul receiver Digi + fabricat de Humax.
    Pe masura ce am informatii despre acest receiver le voi publica in exclusivitate pentru voi de acest board.
    Fanta
    RDI Team
    Sa intelegem ca a cazut varianta cu testerii de pe forum
    Poate poti pune si ceva poze...
    Salut Prieteni!

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

@nrares
    Te asigur ca este Humax 100%

@pom
    Daca te faci ca n-ai inteles mesajul meu nici nu ma obosesc sa-l reiau in acest topic.

@gepeto

Crede-ma abia am reusit sa fac rost de un receiver prin bunavointa unor prieteni extraordinari de la Digi Tv.

Fanta
    RDI Team
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Azi dupa o studiere de cateva ore va pot oferi primele rezultate ;

Sensibilitate crescuta a tunerului (castig de 7-8 db in comparatie cu HSS)
    Imaginea este mai "vie".
    Se simte o crestere semnificativa la schimbarea dintre canale.
    EPG-ul functioneaza perfect pe canalele unde este disponibil.
    Meniul este mult mai atragator desi este mai stufos.
    Nu am observat nici o blocare la trimiterea succesiva de comenzi din telecomanda.

Singurul lucru care imi creeaza probleme este telecomanda cu dispunerea butoanelor ( imi mai trebuie tipm sa ma familiarizez cu ea)

Acesta sunt primele observatii.Maine sper sa va pun la dispozitie un set de fotografii clare facute acestui nou receiver oferit de Digi TV !

Fanta
    RDI Team

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

@FANTA ce vrea sa insemne ''imaginea este mai vie'', calitatea oricum e proasta de la emisie.

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by vraiste
    calitatea oricum e proasta de la emisie.
    Aceasta e parerea ta si eu ti-o respect ! Am urmarit in PIP simultat acelasi canal de pe cele doua receivere oficiale si acesta a fost umila mea observatie.
    Din cate stiu in urma unei analize foarte bine facute de ********* , Digi Tv este castigator in ceea ce priveste calitatea imaginii oferite de operatorii DTH din Romania.

Tin sa spun ca am obtinut o calitate deosebita pe un CI Nagra+card pe un HUmax 5400 , iar rezultatele obtinute pe noul receiver Digi+ sunt asemanatoare.

Fanta
    RDI Team

mecanic Teacher
    Posts Thanks / Likes

Default humax

un pas bun facut de digi introducand noul receptor HUMAX . Intrebarea mea este Canalele FTA pot fi receptionate normal? (ma refer mai ales la AStra, satelit cu care conserva nu se impaca nicicum) iar a doua intrebare cand il va distribui DIGI ? M-am saturat de HYUNDAI si de problemele care le creaza
    HUMAX DIGI+2; Digi mobil ; Diginet mobil ;FOCUSS:dreambox 500s H-H 1.2 FE

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

eu am o singura intrebare: sa rezolvat enervanta problema ca daca am doua receptoare in LOOP unul fiind conserva, daca bag conserva in STAND BY nu am acces cu celalalt receptor la frecventel cu polaritate verticala. S-a rezolvat cu HUMAX acesta problema? Deci daca imi iau un Humax, o sa am posibilitatea ca sa leg doua receptoare in loop si sa nu trebuie sa opresc HUMAX-ul si sa scot din priza ca sa ma uit cu celalalt receptorl pe tot spectrul de frecventa (si H si V)?

Gold Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Din experienta mea ,HUMAX-ul nu a avut niciodata aceasta problema.

Multi Banned User Expert
    Posts Thanks / Likes

Sensibilitate crescuta a tunerului (castig de 7-8 db in comparatie cu HSS
    ca sa vezi noul humax a ajuns si aparat de masura
    eu cred ca a fost special comandat cu soft masluit.daca tin bine minte receiverele unui serviciu dth aveau performanta rara sa arate semnal de 98% pe imagine cu macroblocuri

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)