Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 40
    Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default !!!!Furaciune pa fata la Digi !!!!!!!!!!!!

postez de pe numele lui vladtimmy ca de draci am uitat si parola mea
    eu sunt [email protected]
    --sa incep cu inceputul --
    sunt abonat digi tv am doua abo unul din 03.06.2005 si unul din 16.03.2005 si ca majoritatea abonatilor am primit plicul ala cu renunt al Hbo Cinemax... am trimis in decembrie ca renunt la alea 3 prog am mers in ianuarie si am platit abo normal fara HBO pe doua luni si am zis la caseria digi ca inca mai vad respectivele programe si a zis ca nu e nici o problema daca ati trimis plicul in februarie am vazut ca inca sunt programele am sunat la digi si am spus ca am trimis plicul si ca inca am respectivele programe si a zis ca inca nu au centralizat toate datele da nu e problema ca nu le platesc si azi marea surpriza am primit amandoua facturile cu plati restanta Hbo si cinemax + telesport din ianuarie pana in martie atunci la ce dracu am mai trimis plicul ala?
    dupa parerea mea digi tv trebuia ca pe 10 15 ianuarie sa opreasca aceste programe la toata lumea si cine le dorea in continuare sa sune pt activare ca nu murea nimeni fara Hbo o zi doua ca si asa filmele se repeta .Eu montez sisteme digi si am montat pe la tara unde nu stiau abonati nici sa schimbe programele da sa mai stie de Maxpak sunt oameni care au pensie mica si cand or vedea factura sa-r putea sa plece dintre cei vii.Eu ma duc maine la caseria Rcs-rds sa vad ce pot rezolva da am de gand sa nu platesc ca 1 milion si ceva nu ai dau degeaba eu cred ca mi-am indeplinit datoria mea din contract dar ei vad ca nu o respecta pe a lor nu cumva vor sa scoata de la noi abonati vechi banii pentru abo gratuit a noilor abonati?

Burtos Expert
    Posts Thanks / Likes

SCRIETI FRATILOR , SCRIETI, POATE SE DESTEAPTA SI ROMANI !

Da parca sa mai discutata aceasta problema
    Modified Original Smart Cards N3!Pentru clone,pentru piraterie,orice fara bani

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Nu stiam ca sa mai discutat sper ca nu am suparat pe nimeni
    da nu cred ca cineva e dispus sa plateasca pt nimic si am impresia ca digi a profitat de noi abonati mai vechi care am avut doar cateva luni aceste programe gratuit si ne pune sa platim din urma si la abonati noi le da un an gratuit baza si receptorul mult mai ieftin daca nu rezolv nimic duc conservele inapoi imi platesc la zi si pa

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

Si eu am patit la fel . Am 3 abonamente de aproape un an si am primit factura pe ultimele doua luni la unul dintre ele cu HBO si CINEMAX restanta pe ianuarie -martie cu toate ca am dus pliantele la casieria RCS .Avem vreo sansa la Protectia Consumatorilor A fost cineva la ei cu problema asta

Gold Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Acum de vazut ati vazut,a sosit vremea sa si platiti

Platinum member Expert
    Posts Thanks / Likes

Default Gigi,gigi

@gymi
    Tipic romanesc ...sa moara capra vecinului.Nu stii sa citesti ,omul a trimis pliantele si a mai si sunat in ianuarie sa spuna ca vede si nu a optat ptr acele programe.deci a procedat corect ce vrei mai mult de atit.Daca este asa cum scrie, atunci DIGI sa-ti fie rusine! Si sa speram ca nu vom primi si altii prin Iunie cine stie ce facturi retroactive........Salut.

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Exact asa am patit si eu cu plicurile, adica le-am trimis si ei au continuat sa-mi lase HBO... Dragutz, nu ? Dar stiti ce am sa fac ? NU AM SA PLATESC FACTURILE ALEA! Le duc cartelele sa si la bage in ce vor si sa nici nu mai aud de DIGI cu conservele lor cu tot...

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

asa cum am mai spus si intr-un alt topic, si eu am platit din urma pe ian., feb. si mar. HBO, Cinemax si Telesport fara sa le solicit, iar de la 1 aprilie am platit baza zi extra 1. cu toate aceste vad in continuare aceste programe si cu toate ca am si sunat la ei sambata pentru aceasta problema inca nu s-a rezolvat nimic. am abonamentul platit pe 6 luni. daca le lasa in continuare si imi trimit factura pentru ele, in afara de faptul ca nu o sa le dau un ban o sa sesizez OPC-ul iar dupa cele 6 luni o sa le pun receptoul in brate. am avut o mare inspiratie cand am luat receptorul in custodie.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Chestia cu taloanele si ce urmeaza dupa trebuia sa fie mentionata in randul acelor MEGA si SUPERMEGA BOMBE.
    Nu prea a fost nimeni curios ce o sa se intample.
    Asta e!

Junior Member Junior

Posts Thanks / Likes

Eu mi-am luat digi prin 9 decembrie 2005, am activat cartela doar acum vreo 3 saptamani .. si saptamana trecuta primesc factura in valoare de 600 si ceva de mii pentru hbo.

Desigur, am comandat doar basic-ul si nu trebuie sa platesc nimic timp de 1 an, pt ca e luat la promotie.

Sun la informatiile lor si imi spune ca nu e nici o problema, sa merg la sediu si sa fac o cerere pt a mi se anula factura.

Eh, pentru ei poate nu e problema, insa pt mine este pt ca ma scol la 8 AM pentru a fi la servici la ora 9 AM si termin cu munca la 17.30. Pot sa iau un taxi ca din cealalta parte a orasului pana la sediul rds, la ora de varf, cand toata lumea merge acasa, tot fac 20 minute.

Si desigur, la 17.50 toate calculatoarele sunt inchise, se face bilantul.. nu mai primeste nimeni cereri.

Concluzia.. va trebui sa imi iau concediu o jumatate de zi din cauza GRESELII RDS, si tot EU trebuie sa fac cerere sa se anuleze. Cand consider ca se putea face totul la telefon in cateva minute pt ca domnisoara cu care am vorbit a vazut totul pe calculator, inclusiv factura eliberata.

Multumesc RDS si Digi pt serviciul de calitate.

Gold Member Expert
    Posts Thanks / Likes

@strongman1960 Glumeam,se stie de mult chestia asta.V-a aduceti aminte la inceputul lui ianuarie citi se intrebau toti cum de se vede HBO si cinemax.Cineva de pe acest forum,nu dau nume,asigura pe toata lumea ca nu o sa plateasca nimeni nimic.Chiar nu e nici un avocat pe forumul asta?Sau cineva care are o ruda sau un prieten avocat sa ne poata sfatuii cu privire la ce se poate face.

Very Iritant Person Expert
    Posts Thanks / Likes

nu e furaciune, pur si simplu e o afacere de succes de tip mioritic.....

si pentru afaceri de acest gen statul roman o inventat si el ceva bun si ieftin: www.anpc.ro

have a nice day....

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Eu am facut deja o sesizare la ANPC in privinta facturilor care nu exista! Va sfatuiesc sa faceti la fel ca sa reusim sa-i scuturam un pic pe increzutii astia care cred ca nimeni si nimic nu-i poate atinge!
    Cipy

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Daca e nevoie de un avocat pentru aceasta treaba, eu am unul si chiar foarte bun care a mai scuturat ceva persoane importante si se cam tem de el multi prin instante. Va spun eu ce trebe facut ca m-am saturat de astfel de tzepe... In aceasta situatie, avem sanse de cistig 99,99 %. L-am si contactat pe avocat si i-am explicat cum sta treaba si a spus ca trebuie sa facem fiecare in parte o cerere la caseriile RDS si se va anula factura, caci asa ceva nu s-a mai pomenit...
    Traim fratilor in Romania dar asta nu inseamna ca suntem fraierii uneia sau alteia dintre institutii sau Mega consortiu. Sunt curios ce parere au nemtii de la Deutche Telecom care vor sa cumpere RCS RDS de aceasta mega tzeapa...Ca sigur va ajunge la urechile lor. De asta e bun Netul! Asta e al nostru al tuturor si nu putem fi manipulati cum se face pe posturile TV .
    Astept sa vad ce se intimpla cu aceste facturi si daca nu le anuleaza, eu unul ii dau in judecata. Si timpul nostru costa bani!

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

ERA sa o patesc si eu la fel la CRAIOVA,dar m-am certat cu ei,i-am facut hoti si le-am spus ca renunt la DIGITV,apoi cind am revenit sa platesc MILIONUL de lei in plus pentru 3luni de vizionare a HBO-ului,Cinemax-ului SI TELESPORT-ului,am gasit o casierita mai cinstita care o dat telefon la BUCURESTI si mi-a anulat factura.NU va lasati pacaliti,deoarece daca ati platit 3 luni pachetul de baza,inseamna ca nu ati optat pentru HBO etc.CHIAR CEI de la RCS Mi-au spus asta.Dar daca nu faceti scandal va ia de fraieri.
    TOP MAN IS THE BEST MAN!

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)