Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 16
    Junior Member Junior
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default DIGI m-ati dezamagit

Sunt abonat la DIGI cu doua ab, unul din ele (full din august 1995) merg la centrul rcs-rds Braila in luna Ianuarie 2006 si-mi platesc abonamentul inca trei luni (pana in aprilie) cu precizarea expresa si cu plata aferenta corecta pentru cele trei luni, mai putin (telesportul si exrta2) OK pana ieri cand am primit factura de la digi cum ca datorez telesportul pe trei luni (ian,febr,mart) . Dupa cererea mea din ianuarie , telesportul a fost eliminat de mine din conserva, verific azi si da nota 10. Merg azi la centrul cu pricina, peste 50 pers in aceeasi situatie, se poate asa ceva?
    Ce explicatie pot gasi nu au calculatoare in retea, ori sunt jmecheri si te taxeaza cum vor ei!

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Default Re: DIGI m-ati dezamagit

Quote Originally Posted by leonardsenior
    unul din ele (full din august 1995)

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Deci asta era explicatia 200mii abonati in cei 11 ani de existenta asa mai merje.
    TM-Ant. Kovosat 1.4M, LNB MTI 0.8dB, Echostar AD-3600-IP VIACCESS, FreeCAM 2-20, Season Interface, Digisat Pro, Satlook Micro+, etc.

Ghost Man Expert
    Posts Thanks / Likes

Ai ca stiti voi ca a vrut sa spuna 2005 si nu 1995.
    Se mai intampla sa si gresim... doar suntem oameni

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Normal ca stim dar asa mai avem motiv de carcoteala
    TM-Ant. Kovosat 1.4M, LNB MTI 0.8dB, Echostar AD-3600-IP VIACCESS, FreeCAM 2-20, Season Interface, Digisat Pro, Satlook Micro+, etc.

Gold Member Expert

Posts Thanks / Likes

@leonardsenior

Iata mai jos, ce parere are despre mine, despre tine si cei 50 care sunt in situatia ta, un coleg de discutii, pareri si opinii internautice si membru al unui forum vecin, despre care am toate motivele sa cred ca este un angajat al RCS ... nu dau cu nume si sper sa nu se supere ca-l citez mai jos:

@MrMxyzptlk: chestia cu 1% nu e chiar atat de liniara... Fiecare produs sau serviciu are "early adopters" care de obicei sunt agitati pe forumuri; acestia vor continua sa faca zgomot si cand serviciu sare de 100k useri de ex. dar proportia lor in total scade drastic.
    In cazul de fata insa atmosfera e oarecum viciata de un numar mic de dealeri care din interes pur comercial arunca tot felul de chestii in stanga si in dreapta.
    Ca referinta: vedeti threadurile despre serviciile broadband Internet: acolo a fost oarecum similar in momentul in care existau dealeri mici pentru aceste servicii; in momentul in care acestia au disparut din diverse motive, au ramas (in mare majoritate) doar intrebarile utilizatorilor cu competenta limitata respectiv probleme reale si punctuale.

Leonard ... banuiesc ca si tu esti un dealer de ceva?

ovex

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

eu sunt in aceias situatie si tre sa platesc pt programe pt care nu am optat am amuntat digi telefonic acu vreo luna si a zis ca nui problema poate pentru ei da pentru mine care dau banu e daca nu imi anuleaza facturile iau conservele si le duc sa-si gaseasca alti prosti dispusi sa platesca pt programe pe care nu le primesc

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Eu unu sunt pe invers... am optat pentru MaxPak si acum vrea 4 zile m-am trezit ca nu mai vad. Ce e culmea e ca pana acum 4 zile mi-a mers si Telesport, cu toate ca am trimis ca renunt la el
    De-abia astept sa para Boom cu o oferta competitiva ca maine renut la GigiTV ca mi s-a acrit de conserva si de problemele.
    Culmea ca mai stiu pe putin 20 de posesori de Gigi care s-au saturat de porcariiile astea. Cred ca pana la urma nici macar Humaxul nu ma va mai face sa raman abonat la ei .

Adrian.

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Stiti care e de fapt problema, fratilor? Noi suntem de fapt niste fraieri si pe asta s-a si bazat Digi. Eu va spun clar:NU LE PLATESC NIMIC. Sa vedem ce pot face ei... Va spun eu ca vor intoarce placa numai ca romanul, din pacate e prea fricos si prea moale ca sa nu spun altfel. Nu platiti fratilor si asa cum spunea cineva mai innainte, le si duc draqului cartela sa o dea la altii care accepta sa fie batjocoriti.Eu chiar azi am sa merg la caserie si am sa le spun exact ceea ce am scris si aici. Am 3 abonamente platite la zi pina nu mi-a venit minunea asta de factura care vor sa mi-o bage pe git... Sincer imi pare rau ca am cumparat porcaria aia de conserva si chiar am fost printre primii dar asta e , o mai mushca omul.
    Nici pe FTA nu mere cum trebe, asa ca o sa le-o arunca pe masa la caserie si pe aia. Adica o sa fac o subventie la DIGI .

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

@ Fanta

Zi si tu ceva referitor la problemele astea. Nu de alta dar nu este numai un caz. Si la mine la fel. O sa ma trezesc cu factura pentru maxpak si telesport intro buna zi.

Poate stii tu care este cauza pentru aceste probleme.

Sau nu spui nimic daca se dezvaluie si se discuta ceva negativ despre Digi.

Silver Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Mda fratilor de suferintza! Am patit-o si eu! Azi a venit factura!
    Fraierii aia care dau comentarii inteligente (se stiu ei care) sa stea cuminti ca-s nervos rau de tot.

Citind minuniile de pe forum am luat toate masurile posibile pt. a nu avea aceleasi
    probleme, dar degeaba. Veac nu se va schimba mentalitatea in Ro!
    Sa nu va spun ca am sunat la DigiTv prin ian/feb de 4 ori si am vorbit cu 4 operatoare diferite si
    fiecare mi-a spus altceva, iar acum primesc socoata pt. HBO si restul.
    Fuck!
    Nu e vorba de bani ci e vorba de metoda primitiva prin care vor sa imi fure banii din buzunar.

Sa vina concurentza!BoomTV sau cum va cheama. Lansati oferta, acum e momentul!

Nu se poate ca aceasta mirsavie sa fie acceptata. Trebuie facut ceva contra lor!
    Cel mai bine in mod organizat! Ce sfaturi ne dau avocatii de meserie?

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

http://www.********.com/f2/viewtopic....63844&start=15

Din cate am inteles Digi Tv a remediat aceea eroare si s-au stornat toate facturile celor ce au platit pachetul de baza in perioada 1.01 - 31.03 ( se considera ca respectivele persoane si-au depus optiunea in perioada respectiva cand au platit pentru baza si/sau extra 1/2)

Pe intelesul tuturor :
    Daca ati platit in perioada de la inceputul anului pana la 31 Martie la o casierie abonamentul fara TS & HBO se considera ca v-ati exprimat optiunea si prin urmare factura respectiva este stornata si dv nu mai trebuie sa platiti nimic.
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
    Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

Silver Member Expert
    Posts Thanks / Likes

@Fanta

Nu stiu cum merge in Ro, dar aici, daca primesc o factura trebuie sa o achit in timp de cel mult 14 zile!
    Atita timp cit nu sint anuntat din nou in scris ca nu am restante, e valabila factura.
    Daca nu o platesc m-i se taie abonamentul si ma dau pe mina justitiei!

Pe intelesul tuturor :
    Daca ati platit in perioada de la inceputul anului pana la 31 Martie la o casierie abonamentul fara TS & HBO se considera ca v-ati exprimat optiunea si prin urmare factura respectiva este stornata si dv nu mai trebuie sa platiti nimic
    Daca asta e pozitia oficiala a lui DigiTv, atunci sa anunte ei oficial, poate pe INFO canal.
    E prea multa clientela care e nevinovata si a primit facturi pe care nu le-a comandat!

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by Fanta
    http://www.********.com/f2/viewtopic.php?t=63844&start=15

Din cate am inteles Digi Tv a remediat aceea eroare si s-au stornat toate facturile celor ce au platit pachetul de baza in perioada 1.01 - 31.03 ( se considera ca respectivele persoane si-au depus optiunea in perioada respectiva cand au platit pentru baza si/sau extra 1/2)

Pe intelesul tuturor :
    Daca ati platit in perioada de la inceputul anului pana la 31 Martie la o casierie abonamentul fara TS & HBO se considera ca v-ati exprimat optiunea si prin urmare factura respectiva este stornata si dv nu mai trebuie sa platiti nimic.
    asa este. azi am fost cu factura si mi s-au spus aceleasi cuvinte ca mai sus. nu prea-mi venea sa cred dar acum ca am confirmarea.... totul e ok. parca isi mai plateste DIDI din pacate... nu?

Junior Member Junior

Posts Thanks / Likes

deci nu mai platim ?????

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)