Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 9 of 9
    Junior Member Friend
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Este la cineva (persoana juridica) FIXA taxa de instalare?

Stiti pe cineva care percepe exact 25 de ron pentru o instalare "reusita" de Digi, indiferent cat de departe( de sediul firmei de instalari) se instaleaza sistemul, indiferent cat de complicat?

Si daca nu stiti atunci de ce mai afiseaza Digi peste tot taxa FIXA de instalare?

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Default Re: Este la cineva (persoana juridica) FIXA taxa de instalar

Quote Originally Posted by gusty
    Stiti pe cineva care percepe exact 25 de ron pentru o instalare "reusita" de Digi, indiferent cat de departe( de sediul firmei de instalari) se instaleaza sistemul, indiferent cat de complicat?

Si daca nu stiti atunci de ce mai afiseaza Digi peste tot taxa FIXA de instalare?

Daca nu stim, asta nu e vina lui Digi
    Ei au pus taxa informativ, instalatorii sunt cei care nu o respecta...
    Salut Prieteni!

Moderator Mentor

Posts Thanks / Likes

O astfel de aberatie nu se poate respecta, Digi nu da nici un ban instalatorilor, cu 25 lei nici benzina nu pot sa o scoata pina la client.

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Ba da , Digi subventioneaza montajul.Mie mi-au luat numai 250 000 pentru montaj , restul de 300 000 fiind platit de catre Digi tv.Eu fiind din oras , nu mi s-a perceput taxa de deplasare , dar la cei de la tara le cere o taxa echivalenta cu benzina consumata pana la ei si inapoi.
    Thor6 -offset de 0,9 , lnb inverto de 0,2 db
    Hot Bird--offset de 0,8 , lnb titanium de 0,2 db
    Orange TV

Junior Member Junior

Posts Thanks / Likes

Buna tuturor.
    Da, exista sigur cel putin o firma care cere doar 25 RON + TVA pt. instalare Digi TV. Este vorba despre: http://www.digitv.ro/Dealeri/Instalatori.phtml, fiind de fapt singurul dealer si instalator in acelasi timp, pt. Timis. In martie am avut doua montari cu ei, pentru care nu am platit mai mult de 34,5 RON/montare (nu m-am incadrat in cei 10 metri de cablu din kit), iar pana in prezent nu am avut nici un fel de probleme cu echipamentul.
    Octombrie, 1990 antena satelit 1,2 m, LNB 1.3

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

Este ceva firesc sa se ceara pentru deplasare o taxa suplimentara pentru benzina si (cum masina nu merge decat cu benzina) ceva in plus. Nu cred ca cineva sanatos la trup si minte ar putea comenta acest aspect, dar problema este ca tocmai aceasta taxa suplimentara nu este mentionata in pliantele DIGI, si poate clientii cred ca ii pacaleste.

Si inca ceva: nu la toate instalarile este munca doar de taxa standard, asta cred ca o stiu multi.

In rest numai de bine...

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

Este o firma si in Craiova care vinde si instaleaza la pretul Digi... si chiar face treaba buna.

Silver Member Expert

Posts Thanks / Likes

Nu stiu,dar stiu ca eu m-am dus pana in Craiova sa instalez o antena (2 in aceeasi locatie) pentru ca nu au gasit in Craiova pe cine sa se bazeze.
    Este de mentionat ca pentru persoana respectiva am instalat- inainte de aceasta cerere-sistemul de gestiune-pontaj al persoanelor in fabrica.Nu a fost primul contact, sa zicem.

Cei care instaleaza sisteme de alarma Roel(ca-i ieftin si ..xx...) si ati fost la acest Domn(langa sediul BNR),va recomand calduros sa va rebrandati,ori sa angajati pe cineva de meserie.
    Ca si fapt divers,instalam antena,era lume in jur(santier) si din sticla de apa pe care o cumparasem ,observam cum apa dispare.Il intreb pe colegul daca el bea asa cu sete(era iulie) ,imi raspunde ca nu,pana vad ca unul dintre muncitori se indreapta catre sticla noastra;cand da sa puna mana pe ea il intreb ca ce face,iar el senin imi raspunde ca bea apa,doar la aceasta faza ma intreaba cu o voce inocenta ca nu-i dau si lui sa bea,evident ca raspunsul meu a fost NU,sa circule si banii altora nu numai ai mei.Alta intamplare tot in Craiova(aceeasi locatie,dar alta zi) vine un muncitor si ia prelungitorul NOSTRU de pe scara si incepe sa plece cu el in diectia portii de la strada,strig dupa el,se uita la noi ca de ce-l deranjam si-i spun frumos ca a luat ceva ce nu-i al lui,raspunsul este ca il duce doar pana la gard sa dea cateva gauri dupa care ni-l aduce inapoi(l-am lasat),l-am intrebat ca la ei in Craiova nu este prostul obicei de a intreba inainte de a lua un lucru ?!Evident ca nu s-a jenat de gestul facut,eu fiind convins ca din punctul lui de vedere a procedat corect.

Aventuri in Craiova...am avut si in Bacau,Timisoara,Arad...tara este mare si frumoasa totodata,doar cu localnicii mai sunt ici pe-acolo probleme
    Ideile exprimate de userul acestui cont reflecta opinia personala si trebuie tratata ca atare.

Ghost Man Expert
    Posts Thanks / Likes

Ar trebui sa le aduni intr-un volum cu titlul :Patanii in tara lui Papura Voda Cred ca ai avea mare suces

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)