Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 9 of 9
    Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default skystar 2 - laptop

salut. am un prieten care are un laptop si a innebunit cand a vazut ce se poate vedea cu skystar-ul la mine pe calc. el are un laptop, nu stiu sigur ce configuratie, si vroiam sa stiu daca e ceva de capul celei pe usb, si ce configuratie minima ii treb la laptop? multumesc.
    Bravo J.

Junior Member Master
    Posts Thanks / Likes

Google si tu
    WWW technisat .
    sau
    System requirements USB-Devices

* IBM compatible PC with Pentium III 700 MHz or higher

* 1 available USB1.1 port (must be connected directly to PC, not by using a USB hub)

* At least 256 MB RAM

* At least 30 MB free hard disc space

* Sound Blaster compatible audio card

* 3D graphic card recommended (with hardware overlay support, up to date driver)

* Supported operating systems
    Windows 98 SE
    Windows Me
    Windows 2000 Professional/Server
    (Service Pack 4 or higher recommended)
    Windows XP Home/Professional
    Windows Server 2003

* Additional software required
    Internet Explorer 6 or higher
    DirectX 9 or higher
    MediaPlayer 9 or higher

vizionare placuta

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Default ss2 laptop

Ca sa vezi cursiv, P III 1000 M, 512M RAM, 32M video. Merg perfect Progdvb, MyTheatre, deloc AltDvb ( s-a discutat ceva pe forum ca Altdvb nu merge cu ss2 USB , m-am oferi cobai dar nu m-a bagat nimeni in seama ) in schimb ss2 USB merge perfect. Crede-ma P III la 700 nu se descurca atunci cin vrei sa inregistrezi ceea ce vezi

cu state vechi in meserie Expert
    Posts Thanks / Likes

Default Re: ss2 laptop

Quote Originally Posted by crinughe
    ( s-a discutat ceva pe forum ca Altdvb nu merge cu ss2 USB , m-am oferi cobai dar nu m-a bagat nimeni in seama )
    ai vb personal cu @altxro si te-a refuzat. Ma indoiesc. Poate e ocupat acum insa daca ii dai un PM sigur te va contacta. Problema e ca tre sa te lipsesti vreo 2-3 saptamani de ss2 usb-ul tau.
    2XRCS DigiTV (2xrec+2xsmasrtcard(extra1)+antena+LNB), DK-1102 Offset 1,2 DM800

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Cu un an si jumatate in urma mi-am luat laptop si ss2 usb, iar ALTXRO m-a ajutat si mi-a facut chiar si un update special pentru mine (laptopul avea procesor hypertrading) si si-a dat tot interesul cu toate ca nu era simplu si a trebuit chiar sa imprumute un asemrnea procesor pentru a face probe.
    S-a discutat atunci si pe forum dar am corespondat si pe e-mail.
    Este un om deosebit, un pasionat si un altruist cum nu mai intalnesti multi in ziua de azi.
    Chiar am facut la un momentdat o gluma zicand ca nick-ul sau provine din cuvamntul ALTruist.
    Laptop (Fujitsusiemens Amilo D 1845) cu ss2 usb merge foarte bine cu AltDvb!
    Sa auzim numai de bine !
    2 x 1,2m/offset+offset 0,85 si de 0,6m; ProLink/USB+SS2+SS2/USB; Strong 4400 cu Via+Irdeto1.06; Humax F1 FTA; 2 x Hyundai Digitv.
    TOTUL se plateste !

cu state vechi in meserie Expert
    Posts Thanks / Likes

Nenea Fane merge si cu alt-dvb 2.x? cu cel vechi cred ca merge cel din seria 1.x ... aci noi vorbim de versiunea 2.x cu care se pare ca nu merge.
    2XRCS DigiTV (2xrec+2xsmasrtcard(extra1)+antena+LNB), DK-1102 Offset 1,2 DM800

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Default ss2 laptop

nu intram pe forum sa ridicam osanale. @altxro nu mai are nevoie de laude pentru ca si-a dovedit competenta. in schimb don fanel, care este adevarat ca mi-a oferit la versiunea 1.x softul pe care i l-a facut @altxro pentru hypertrading nu-si mai aminteste ca mi l-a oferit spunindu-mi ca el n-a ajuns la nici un rezultat, insa dupa mai multe combinatii pe care le-am incercat am reusit si chiar i-am spus cum si i-am multumit.Asa ca sa lasam laudele pentru ca suntem, zic eu, oameni maturi. Oricum eu sunt alaturi de voi toti !

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Cum dau si eu de @altxro ca sa faca functional ALTdvb-ul si pe Aver DVB-s http://www.avermedia.com/cgi-bin/pro...vbs.asp?show=1 ?

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Cred ca merita cu prisosinta toate laudele ori de cate ori este cazul, poate va deveni mai repede un exemplu si pentru alti.
    In privinta folosirii AltDvb 2 pe laptop, imi pare rau, dar nu am probat inca.
    Sa auzim numai de bine!
    2 x 1,2m/offset+offset 0,85 si de 0,6m; ProLink/USB+SS2+SS2/USB; Strong 4400 cu Via+Irdeto1.06; Humax F1 FTA; 2 x Hyundai Digitv.
    TOTUL se plateste !

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)