Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 26
    Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default VH1 ROMANIA , MTV2 ROMANIA

CONFORM WORLD SCREEN.COM IN URMATORII 5 ANI MTV NETWORKS VA INTRODUCE IN ROMANIA CANALELE VH1 ROMANIA,MTV2 ROMANIA,VIVA,GAME1 SI COMEDY CENTRAL AND LIFE.UITATI-VA PE VH1 EUROPE SI MTV2 UK CIT MAI PUTETI,SE IMPUTE TREBA!MTV ROMANIA ESTE O PORCARIE SI LA FEL VOR DEVENI SI MTV 2 SI VH1EUROPE!
    TOP MAN IS THE BEST MAN!

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Intr-adevar o veste proasta...
    Salut Prieteni!

Banned
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Despre VH1Ro se stia ca din toamna-iarna .....

MuSic & So mucH MoRe! Expert
    Posts Thanks / Likes

Default Re: VH1 ROMANIA , MTV2 ROMANIA

Quote Originally Posted by top man
    CONFORM WORLD SCREEN.COM IN URMATORII 5 ANI MTV NETWORKS VA INTRODUCE IN ROMANIA CANALELE VH1 ROMANIA,MTV2 ROMANIA,VIVA,GAME1 SI COMEDY CENTRAL AND LIFE.UITATI-VA PE VH1 EUROPE SI MTV2 UK CIT MAI PUTETI,SE IMPUTE TREBA!MTV ROMANIA ESTE O PORCARIE SI LA FEL VOR DEVENI SI MTV 2 SI VH1EUROPE!
    Ma da destept esti tu...cum le stii tu asa de sigur...si cat sunt de intelepti astia de la world screen pe care ii citezi...
    Ce ti se pare asa de "exploziv" acest gen de speculatie? cata vreme sloganul MTV -ului este: " Gandeste global si actioneaza local!"....ce mare smecherie este asta...
    Hai sa-ti zic cum sta treaba cu stirile tale:
    1. MTV Ro. ca oricare alt MTV local trebuie sa aiba savoarea locala + politica internationala muzicala si de programe - deci asta a iesit din MTVRo. la ora actuala (se putea si mai rau la ce asculta romanii)
    2. MTV 2 nu are public in Romania ca sa se justifice existenta locala a sa.
    3. VH-1 - inca mai este mult pana sa avem o versiune locala...
    4. VIVA - cu siguranata va fi dupa VH1
    5. Game One - este la nivel de studiu...
    6. Comedy Central la fel ca cel de sus
    Acum sa-ti explic de ce nu trebuie sa nu intrii in panica:
    VH-1 - va fi mult ma tare ca VH1 Europe...si iti spun si de ce
    Se va avea in vedere o politica muzicala si de programe care sa vizeze strict targetul din tara noastra, target care stie cu siguranta cine a fost Sandra, Modern Talking, C.C. Catch, etc..adica muzica care nu o vezi acum pe VH-1 Europe...si documentarele deja celebre de la VH1 US. traduse in limba romana...
    E, cum ai ajuns tu la concluzia ca va fi o porcarie? VH1 este VH1, nu are cum sa fie o porcarie...este "glamour" si premium channel.
    In fine Viva va fi intr-adevar "more" popular de consum un canal FTA asa cum este si acum diferenta intre MTV Germany si Viva
    Cum vrei tu ca MTV sa fie mai sofisticat de cat este acum cand noi trebuie sa acoperim targetul larg (ca si preferinte) 15-35 "educat" de TVK si radiourile de 2 lei din Ro.? si asa suntem prea sofisticati pentru public in comparatie cu concurenta.
    DVB-S:
    Offset Emme Esse (Alu.) 1.25
    Offset Emme Esse (Alu.) 1.15
    Prime focus (Alu) 1.50m, 1.90m
    Offset 1.50m Fe, Triax TDS 1.10m, Visiosat BIG-BISAT, TechniSat SATMAN 85cm, Gibertini OP100L, etc
    Offset 35.cm (Camping), Triax BSKYB (72x58 cm), etc
    DM 800 HD V2, DM 500 V2, DM 800 HD, Amiko X-Finder, GigaBlue 800 HD, Sab Sky 4800 Mini Hd,
    Abo: Focussat, Dolce, HD+, TivuSat, Freesat, etc.
    DVB-T:
    TechniSat MultyMedia TS 1, Televes DAT HD, DIGIALITY OUTDOOR ANTENNA, etc

Senior Member Expert

Posts Thanks / Likes

MTV Romania = 101% Bullshit ...ca multe alte televiziuni "made in Rommania"...deci subscriu si eu ca este o veste mai mult rea decat buna

aleksutz
    Guest

MTV Ro porcarie....uitati-va si voi la alte MTV-uril locale si o sa vedeti ca sunt acelasi lucru,un mare bull shit. cat despre MTv Europe....mare diferenta nu exista...ba chiar mie mi se pare mai interesant MTV Ro. Singuru care merita e MTV UK. Inca ceva de rerposat MTV Ro----emisinunile MTV gen Pimp my ride, etc, apar destul de tarziu pe MTV Ro fata de celelate MTV-uri locale, si au foarte putine episoade. In plus ar putea sa faca si ei emisiuni cu localnici cum face MTV Deutschland la Dismissed.

VH-1 Ro, ei asta da procarie. Sandra, Modern talking , uuuuuuuuuuuhh! Poate ca o sa se bucure mama pentru canalu asta, insa ce se intampla cu Queen, Rolling Stones, etc. O sa cante Toto Cutunio si Lambada in locu lor. Doamne fereste! Mie imi place muzica veche bagata pe VH 1 , dar ala pt Europa. Cat despre VH-1 Europe si cel din UK , diferenta ca de la cer la pamant. Oricum daca o sa apara Vh-1 o sa fie undeva sub nivelul solului, cred. oM TRAI SI OM VEDEA.

INTREBARE: DE CE NU AM VAZUT PANA ACUM VREO VARIANTA LOCALA A VH-1? NICI IN GERMANIA, NICI IN FRANTA, ETC.?

PANA ATUNCI SA II LASAM PE BRITANICI SI PE AMER4ICANI SA ISI FACA TREABA CA O FAC BINE!

Banned
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Vezi variantă locală in Polonia .

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Cred ca astia de la MTV ,dupa Germania,vor sa isi faca un cartier general si in ROmania,deoarece in celelalte tari se vorbeste de extinderea MTV BASE,HITS SI VH1 CLASSIC,insa nu si de variante locale.SI eu am fost uimit sa citesc ca se pregateste si MTV 2 ROMANIA,cred ca astia de la MTV NETWORKS au luat-o razna,cite trupe rock avem noi in ROMANIA?IAR eu sunt dezamagit pentru ca asteptam extinderea lui MTV DANCE si in comunicat nu se vorbeste de asa ceva!
    TOP MAN IS THE BEST MAN!

Posts Thanks / Likes

A fost odata (1995 luna aprilie) VH-1 Germany...si cu asta cred ca am spus tot pentru cei ce l-au cunoscut...
    Nu am spus ca o sa se difuzeze in draci Modern si Sandra, dar in nici un caz numai Spandau Balet ori The The... (asa cum face acum VH-1 UK).
    Vh-1 Europe se va extinde (dupa cum va spuneam in toamna trecuta) rapid in tarile unde are succes. Dupa Polonia va urma Romania, Spania va fi urmatoarea tara unde isi va face feed local dar mai este de asteptat.
    Pana atunci sa asteptam in 15 septembrie MTV Turkey (in Digi Turk), MTV Baltics si MTV Ukraina...
    DVB-S:
    Offset 1.50m Fe, Triax TDS 1.10m, Visiosat BIG-BISAT, TechniSat SATMAN 85cm, Gibertini OP100L, etc
    DM 800 HD V2, DM 500 V2, DM 800 HD, Amiko X-Finder, GigaBlue 800 HD, Sab Sky 4800 Mini Hd,
    DVB-T:

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Vreau Angela Similea la VH1 Romania
    SHALOM

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by isr2002
    Vreau Angela Similea la VH1 Romania
    O sa fie, dar pe VH-1 Classic Romania...
    DVB-S:
    DVB-T:

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by the the
    A fost odata (1995 luna aprilie) VH-1 Germany...si cu asta cred ca am spus tot pentru cei ce l-au cunoscut...
    da....pe vremea cand se cauta o alternativa la MTV in vremuri de "restriste", 1995 iunie, pe cand se trecea la transmisia digitala a mtv-ului nordic

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

ca comparatie pot sa aduc MTV Polska si VH1 Polska, si trebuie sa zic ca MTV Polska la fel de kkt, ca MTV Romania, iar VH1 Polska calitativ ca VH1 Europe.

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by nirolf
    pe cind MTV MANELE
    la cerea publicului,dupa mii si mii de mailuri...
    Pai cred ca asta va fi asa zis-ul MTV 2...
    DVB-S:
    DVB-T:

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

SE pare ca ROMANIA reprezinta buricul EUROPEI in materie de muzica,devreme ce MTV-ul isi incepe ofensiva pe acest continent din tara noastra.SE stie faptul ca in GERMANIA ,VH1 si MTV2 au dat faliment,se spera probabil ca in tarile mai sarace din estul EUROPEI nu este concurenta asa mare,altfel nu se explica de ce aceasta ofensiva cu versiuni locale a mtv-ului incepe de pe meleagurile mioritice.DEOCAMDATA exista Vh1 RUSSIA SI Vh1 Polonia ,probabil si VH1 Romania va fi un SMS TELEVISION CA si MTV ROMANIA.
    TOP MAN IS THE BEST MAN!

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)