Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 21

Thread: Focus SAT out !

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Default Focus SAT out !

Imi poate confirma sau infirma cineva informatia conform careia retelele de magazine care urmeaza sa distribuie BOOM TV au reziliat unilateral contractul de distributie cu Focus SAT ?

Fanta
    RDI Team
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
    Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

iu uiui uiiui , asta-i bai mare

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Sti cum sta treaba cu comisioanele...
    TM-Ant. Kovosat 1.4M, LNB MTI 0.8dB, Echostar AD-3600-IP VIACCESS, FreeCAM 2-20, Season Interface, Digisat Pro, Satlook Micro+, etc.

boom_bastik
    Guest
    RDI - Board Default Avatar

Quote Originally Posted by epy
    Sti cum sta treaba cu comisioanele...
    Asta e naspa dar daca sunt destepti se descurca ....... o fi

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Default Re: Focus SAT out !

Quote Originally Posted by Fanta
    Imi poate confirma sau infirma cineva informatia conform careia retelele de magazine care urmeaza sa distribuie BOOM TV au reziliat unilateral contractul de distributie cu Focus SAT ?
    Fanta
    RDI Team

Este posibil, in magazinul din Mall..... au disparut de pe stand receptoarele Focus. O sa ma duc special sa intreb si va anunt
    Salut Prieteni!

boom_bastik
    Guest

Quote Originally Posted by gepeto
    Fanta
    RDI Team
    Este posibil, in magazinul din Mall..... au disparut de pe stand receptoarele Focus. O sa ma duc special sa intreb si va anunt
    BAD NEWS - focus daca nu se misca rapid o da in bara rau de tot .... nu de alta dar si eu am unul din cele 4 - 9000 receptoare .... noroc ca l-am luat mocca.

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Fanta
    RDI Team
    Asta sa fie motivul pentru care eu in Altex am vazut ca dadeau semnal cu o conserva digi ? vedeti

http://www.********.com/f2/viewtopic.php?p=345331#345331
    offset 1.2Fe ruginit pe alocuri. LNB Sharp 0.5 dB, 2XSS1 + VDR linux standalone( fara monitor etc) cu pozitioner SRT V50 / HSS 1160NA DigiTV / 2xDolce / DM500S

Gold Member Expert

Posts Thanks / Likes

@Fanta

(Fix-Pix) x 2 la puterea X ... Eu am vandut mai multe FOCUS SAT decat toate centrele Flanco, Flamingo, Domo ... la un loc din judetul Sibiu si ca mine sunt multi altii. Focus Sat se distribuie si prin marii dealeri de echipamente de satelit, unul dintre acestia fiind PROSAT, la fel ca acesta fiind multi altii ... Daca UPC - Focus isi mentine politica de distributie de echipamente prin magazinele de specialitate si in viitor prin caseriile ASTRAL - UPC vor avea numai de castigat ...

ovex

Banned
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Parca acum aproape un an spuneai ca Flanco, Flamingo, Domo e cea mai buna varianta , le prevedeai cum isi vor monta standuri cu picior , cum vor oferii ei receivere in rate si cum vor fura plasmele alea ochii clientilor respectivelor magazine . Asa-i ?

Quote Originally Posted by ovex
    Alegerea Altex, Flanco si Flamingo ca distribuitori are o latura bine gandita din punct de vedere comercial de catre FOCUS. Astia sunt cei mai tari la VANZARI IN RATE ... ... si chiturile SUTA-N MIE vor fi vandute prin procedeul asta. Sunt curios sa vad care sunt conditiile, ratele lunare, durata de desfasurare ... Sigur se pregateste o surpriza pentru concurenta.
    Quote Originally Posted by ovex
    Beeeeeeeiiiiiiiiiii .... iaaaaa ... ce va tot ambalati pe aici ...? Am de pus o prima antena maine ... la ALTEX. Asta este:
    "UN MIC PAS A UNEI FIRMULITZE, UN SALT URIASH A LUI FOCUS!
    Hei ... I'm happy .. I got a job ... I'm happy ... I got a job ...

_...._ Expert
    Posts Thanks / Likes

Din pacate magazinele acelea, inca nu stiu sa vinda un produs, iar politica Focus din acest punct de vedere a fost un dezastru.
    The Bible is like a software license, no one actually reads it, they just scroll to the bottom and click I agree!

Băiat de gaşcă Expert
    Posts Thanks / Likes

Io să am o reţea de magazine n-aş accepta o clauză de exclusivitate neam. Prefer să am o ofertă compleată decât să-mi facă unul dintre operatori reduceri, facilităţi la plată sau mai ştiu eu ce. Aş face stand pe cheltuiala mea cu toţi operatorii. Vezi cazurile Auchan/Panorama vs. PlayStation/Nintendo/X-Box. Sau marile reţele de distribuţie pentru electronice cu operatorii GSM/UMTS.
    Io zic că cine pune botul la exclusivitate are de pierdut.

ss/indescifrabil

Gold Member Expert

Posts Thanks / Likes

@KB

Man ... ce sa-i faci ... nu sunt ca tine, un individ de o complexitate covarsitoare, 100% sigur in miscari si gandire ... M-am inselat in privinta asta si nu sunt singurul, iar la ALTEX ma duceam sa le pun lor atena DEMO, care defapt nu s-o mai instalat ... astia au sedii tot prin centre istorice, pa fatada si acoperisul carora nu ai voie sa pui nimik.

@ALL

Va rog sa incepeti un protest de amploare pe RDI. Lu' BLANAH ii merge functia SEARCH. Asta este discriminare la adresa celorlalti useri.

ovex

Banned
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Blana are actiuni la Google .

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Fanta
    RDI Team
    Da, BoomTV a pus conditia ca in magazinele unde se vand echipamentele lor sa nu se mai vanda si alte kit-uri...

1-0 pentru BoomTV in lupta cu celelalte DTH-uri...

Sa vedem daca puncteaza 2-0 cu grila de programe si 3-0 cu preturile
    Salut Prieteni!

Gold Member Expert

Posts Thanks / Likes

@iordache

Io zic că cine pune botul la exclusivitate are de pierdut.
    Si care-i ala din DTH care o pus botul la exclusivitate? Poate ne spui si noua, ca nu stim.

ovex

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)