Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 15 of 15
    Junior Member Friend
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Digi mai aduce echipamente si in la Roumanie?

Cred ca in momentul de fata sunt cateva mii de contracte in avans (de fapt stiu sigur), asa ca ce sansa mai are BOOMbonel TeVe?

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Daca ar durea prostia cred ca ai fi primul internat.Eu am 2 abonamente digi tv si nu le laud cum o fac altii dar nici nu arunc cu noroi in nici un dth romanesc fie el prost , bun , dar cand vad atitudinea ta mi se face greata de modul de gandire pe care il au unii.asa ca fuck off
    Fanta propun userii care au comportament tendentios la adresa dth-urilor cate un warning

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Poate cea mai buna interventie a unui user pe acest site a apartine lui LordKlaus , dar din pacate daca ar trebui sa penalizez astfel de iesiri , 80% din cei ce participa pe acest site ar trebui sanctionati minim cu un cartonas galben.Ce poti sa faci ? suntem romani si e cel mai greu pentru noi sa ne exprimam civilizat.
    Domnule gusty te anunt ca la ora actula datorita cereri extrem de mari sunt pe listele de asteptare circa 35000 de persoane (vreo 3000 numai la Mirosat) dar acesta cerere spera sa fie satisfacuta in maxim 7-10 zile cand vom avea o cantitate mai mare de receivere pentru distributie.

Fanta
    RDI Team

In pofida ofertei altui pachet , a promisiunilor de lansare a altui DTH , Digi Tv isi continua imperturbabil ritmul incredibil al vanzarilor.Pana la urma doar acest lucru conteaza si pentru asta echipa manageriala a lui Digi Tv merita felicitarile nostre.
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
    Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by Fanta
    Domnule gusty te anunt ca la ora actula datorita cereri extrem de mari sunt pe listele de asteptare circa 35000 de persoane (vreo 3000 numai la Mirosat) dar acesta cerere spera sa fie satisfacuta in maxim 7-10 zile cand vom avea o cantitate mai mare de receivere pentru distributie.
    Eu ma inscriu pe o lista de asteptare la humax-ul cel nou. La Mirosat. Nu se mai aude nimic de el ?
    offset 1.2Fe ruginit pe alocuri. LNB Sharp 0.5 dB, 2XSS1 + VDR linux standalone( fara monitor etc) cu pozitioner SRT V50 / HSS 1160NA DigiTV / 2xDolce / DM500S

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

E o chestiune de zile pana va iesi pe piata si Humaxul , iar asa cum am promis useri RDI vor avea ca de fiecare data prioritate.

Fanta
    RDI Team
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
    Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

E o chestiune de zile pana va iesi pe piata si Humaxul , iar asa cum am promis useri RDI vor avea ca de fiecare data prioritate.

Fanta
    RDI Team
    Se munceste din greu la Timisoara
    TM-Ant. Kovosat 1.4M, LNB MTI 0.8dB, Echostar AD-3600-IP VIACCESS, FreeCAM 2-20, Season Interface, Digisat Pro, Satlook Micro+, etc.

Gold Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by LordKlaus
    Daca ar durea prostia cred ca ai fi primul internat.Eu am 2 abonamente digi tv si nu le laud cum o fac altii dar nici nu arunc cu noroi in nici un dth romanesc fie el prost , bun , dar cand vad atitudinea ta mi se face greata de modul de gandire pe care il au unii.asa ca fuck off
    Fanta propun userii care au comportament tendentios la adresa dth-urilor cate un warning
    Si la cei care scriu"fuck off" ce trebuie sa le facem?Si eu ai urasc pe aia de la "BOOMbonel TeVe"(hai ca-mi place,asta o pun deoparte)si cind scriu prostii pe aici ma iau de ei.Eu am numai un abonament la digi si unul la max, dar daca nu a-mi convine ceva de oricare din ei o scriu aici.Stiu ca pe multi ai deranjeaza ca BOOMbonel TeVe trebuie sa ia startul de pe pozitia a patra ,dar asta e daca nu s-au grabit nu e vina noastra.Cat despre sansele de reusita sint infirme.Iar ca sa le mai dau o mana de ajutor am de gind sa-mi fac si un abonament la focus!

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by gymi
    Si eu ai urasc pe aia de la "BOOMbonel TeVe"(hai ca-mi place,asta o pun deoparte)si cind scriu prostii pe aici ma iau de ei.Eu am numai un abonament la digi si unul la max, dar daca nu a-mi convine ceva de oricare din ei o scriu aici.Stiu ca pe multi ai deranjeaza ca BOOMbonel TeVe trebuie sa ia startul de pe pozitia a patra ,dar asta e daca nu s-au grabit nu e vina noastra.Cat despre sansele de reusita sint infirme.Iar ca sa le mai dau o mana de ajutor am de gind sa-mi fac si un abonament la focus!
    Prietene gymi, nu te inteleg. Cum se poate sa nu iti placa o prajitura pe care nu ai vazut-o, ce sa mai vorbim sa o fi mancat...
    Ai rabdare pana apar, sa vedem oferta, preturile etc si apoi discutam.
    Dam dovada de rautate daca spunem ca uram un lucru despre care nu stim nimic.

Cu stima.
    Salut Prieteni!

Gold Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Ok .Mai astept 2 saptamanii,nu mai mult.Intre timp ma "documentez".

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by epy

Fanta
    RDI Team
    Se munceste din greu la Timisoara
    Azi in Timisoara..maine-n toata TARA
    DIGI TV(3kituri cu HSS 1160,DIGI+,DIGI II+), FOCUS SAT, DM 500, Echostar 3600 IP, Echosmart 770 cu cardreader,3XEchosmart 790,Echosmart 791 2XKAON KSF100, Optibox CXPVR, 1x offset 1,20, 4 LNB INVERTO 0.2 dB, 5xoffset 0.90x6lnb inverto 0.2 db, 1X offset 0.80X1 lnb Smart Titanium 0.2 db

Băiat de gaşcă Expert
    Posts Thanks / Likes

Şi cam cine ar fi în opinia ta un moderator compentent în acest sens?
    Dragul meu, eu lovesc (tot timpul argumentat) în toate DTH-urile când calcă pe bec. Problema e de fond. Toate DTH-urile din România sunt deparde de standardele altor operatori şi nu neapărat din vest.
    Ar trebui să-mi iau ban permanent?

ss/indescifrabil

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

Mai nea lORDklaus ce te ataci asa? Esti cumva ruda cu matusa Tamara sau cu noul DTH?

Si motivul pentru care listele de asteptare ale Digi Ro sunt asa de mari este ca trebuie sa asigure cam tot ce au in ungaria, ca acolo este UE si nu pot sa tina clientii la coada.
    Bamboooooocha!

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

gusty daca tu crezi ca sunt atat de nebun ca tine sa postez ca sa imi fac norma de posturi zilnice doar ca sa dea bine , te inseli amarnic.
    Eu doar mi-am expus un punct de vedere si atat.Am rugamintea ca tu sa nu imi stalcesti nick-ul dupa bunul tau plac .
    iordache nu fac parte din staff acestui forum , dar cred ca sunt persoane competente care ar putea face treaba cu warning destul de simplu.
    Problema care se pune este urmatoare : una este sa aduci o critica si sa o argumentezi , poate cineva din cadrul dth respectiv citeste si ia masuri pentru a rezolva problemele si alta e sa ataci in mod rau voit .
    Sunt de acord cu tine ca dht romanesti sunt departe de standardele de afara , dar hai sa ne uitam in ograda proprie si apoi in curtea vecinului.
    Exemple as putea sa iti dau destule(nu din domeniul dth) .Dupa al doilea razboi mondial industria de automobile din Franta era la pamant.Multi isi achizitionau masini de la nemti ca de erau bune .Atunci statul francez a obligat ca persoanele care cumparau masini straine sa isi achizitioneze in prealabil si una de productie autohtona.
    Ei uite unde sunt ei si unde suntem noi!

P.S gusty am 2 abonamente la digi tv si atat . Pot sa ii dau datele mele pe PM lui Fanta si poate sa confirme
    P.S 2 Daca am deranjat pe careva cu postul meu imi cer scuze
    P.S 3 Lupta STEAUA

Băiat de gaşcă Expert
    Posts Thanks / Likes

Sunt de acord cu tine ca dht romanesti sunt departe de standardele de afara , dar hai sa ne uitam in ograda proprie si apoi in curtea vecinului.
    Aşa zic şi eu, dragule.

Întâi ne uităm la noi să vedem că dăm 6 euro/lună pe programe naţionale retransmise pe sateliţi urcaţi cu praştia. Şi apoi ne uităm în jur să vedem că un abonament bază la alţi operatori europeni bate la cur un abonament full la noi. Ia fă tu un calcul să vezi cine iese mai bine...

ss/indescifrabil

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by iordache
    Aşa zic şi eu, dragule.

Întâi ne uităm la noi să vedem că dăm 6 euro/lună pe programe naţionale retransmise pe sateliţi urcaţi cu praştia. Şi apoi ne uităm în jur să vedem că un abonament bază la alţi operatori europeni bate la cur un abonament full la noi. Ia fă tu un calcul să vezi cine iese mai bine...
    Foarte bine spus
    Am mai spus-o si o mai spun... Daca programele nationale (TVR) si publice (gen Antena1, ProTv) nu ar fi codate pe satelit, toate DTH-urile romanesti ar pierde pe putin 50% din actualii abonati.

Adrian.
    PS: Pana in momentul de fata nu exista in Romania un DTH autentic, sa speram ca BoomTV va sparge gheata.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)