Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 37
    Wind of change Expert
    Posts Thanks / Likes

Default CINE VREA SA PIARDA VREMEA sa posteze AICI

Sunt un nou venit pe acest forum, si nu pot avea pretentia de a fi chiar luat in considerare de cei ce o pot face.Observ insa cu surprindere si tristete ca nici cuvintele membrilor cu vechi state nu prea conteaza.Stiu ca traim intr-o lume in care interesul financiar primeaza,si in care conteaza mai mult parerea celor prosti da multi (vorba cuiva).Dar totusi nu credeam ca de fapt parerile de bun simt sunt ignorate ,ca pe cei de la DIGI ii doare in spit de aproape toate semnalele celor care incearca sa vina cu o sugestie mai buna sau mai proasta (dupa posibilitati).Daca astazi FANTA(pe care desi nu-l cunosc dar pe care l-am apreciat pentru ceea ce face)vine si imi spune ca Eurosport 2 si Boomerang sunt canale de nisa si n-au ce cauta in grila DIGI desi tot dumnealui ne-a convins ca vor fi in curand,atunci cand Taraful este o prioritate de prim rang dati-mi voie sa cred ca eu (si multi altii) am gresit forumul si operatorul de DTH. DREPT pentru care imi cer scuze pentru ca am folosit acest spatiu intr-un asemenea timp.

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Nu stiu ce nu a fost clar pentru tine ?
    Eurosport 2 si Boomerang nu sunt canale de nisa ?
    Canalul de nisa este acel canal care se adreseaza doar unui anumit segment de telespectatori.In concluzie ESP 2 este doar pentru iubitorii sportului iar BMRG doar pentru cei interesati de desene animate.
    Respectivele segmente sunt suprasaturate in opinia mea in oferta lui Digi TV.
    Taraf TV este tot un canal de nisa , dar el vine pe un segment gol sau aproape gol , deorece Etno si Favorit au alt specific.
    Recunosc , Taraf TV este o panarama de program TV dar este CEL MAI CERUT program de catre abonatii actuali Digi TV.

Fanta
    RDI Team
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
    Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Tot asa vin si eu si zic ca Jetix, Cartoon au alt specific fata de Boomerang.

Taranul de oras, e cel mai prost animal. (Parazitii)

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

si HBO e un canal de nisa se adreseaza celor care le plac filmele. Discovery e un canal de nisa se adreseaza celor curiosi s.a.m.d
    offset 1.2Fe ruginit pe alocuri. LNB Sharp 0.5 dB, 2XSS1 + VDR linux standalone( fara monitor etc) cu pozitioner SRT V50 / HSS 1160NA DigiTV / 2xDolce / DM500S

Multi Banned User Expert
    Posts Thanks / Likes

daca e asa de cautat de ce dracu nu scot si 2,3 si 4,din partea mea si 44
    ca oricum nu ma intereseaza. nu am vazut,pe forum cel putin,prea multi
    sa-l ceara si totusi se ofera usor,prea usor.noroc ca se codeaza si nu vede si occidentul gunoaiele si subcultura.

Wind of change Expert
    Posts Thanks / Likes

Daca 2 canale de sport (eurosport si tvsport) plus doua tentative de canale de sport (telesport si sportklub) inseamna un segment suprasaturat in conditiile in care in alte tari sunt zeci de canale de sport ,iar toate canalele ce se adreseaza unui anumit segment de telespectatori sunt canale de nisa inseamna ca 97,37%din canale sunt de nisa si propun sa se scoata cele 4 canale discovery+ NG+animal planet+viasaturile pentru ca segmentul e suprasaturat cu aceste canale de nisa si sa facem reclama cateva saptamani la transex si gaytv pentru ca vin pe un segment nou si curind pariez ca vor fi cele mai solicitate canale.De ce oare nu se poate gasi o solutie in care sa apara si taraf daca asta vrea poporul dar si eurosport 2 ?Si de ce nu face digi daca tot veni vorba un chestionar la care opteze fiecare platitor pentru canalele pe care le doreste ?N-ar fi mai onest.

aleksutz
    Guest
    RDI - Board Default Avatar

Quote Originally Posted by ioany
    in conditiile in care in alte tari sunt zeci de canale de sport .
    care DTH are frate atatea canale de sport? da exemplu de unu care are 10, nu zeci.
    Cat despre taraf, pot spune ca sunt chiar acum la un prieten care lucreaza la call center la DIGI si spune ca l-au disperat astia cu cerintele pt Taraf.

Wind of change Expert
    Posts Thanks / Likes

N-am vorbit de zeci de canale in grila DTH-urilor ci de posibilitatea altor operatori de a alege din zeci de canale de sport existente, a catorva de calitate in grilele lor.Dar daca tu imi spui ca e mai usor sa receptionezi doua canale codate decat un rahat free m-am lamurit pe deplin .

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Vedeti voi, tocmai datorita celor scrise mai sus astept BoomTV si, poate, ma voi abona la el
    Salut Prieteni!

Time to update ? Mentor
    Posts Thanks / Likes

De ce tot va certati, oameni buni?
    1.Si eu am cerut Tarafu pe Digi, dar cand m-am uitat mai bine la el, mi-am dat seama ca e nasol rau de tot. Mai ales ca tot intrerup "videoclipurile" la jumatate... Si de abia vezi "vedetele" printre atatea scrisuri, dedicatii si nr. de SeMeSe.
    Totusi,daca voi ati avea o afacere si, de ex. ,un produs X, mediocru, s-ar vinde foarte bine iar aceste vanzari v-ar aduce bani mai multi(sa va luati Mercedes, vila cu pishcina, asta ca sa fim in rezonanta cu Tarafu ), nu l-ati mai vinde, fiindca nu il cumpara toti clientii, ci doar 70% dintre ei, cei care nu poseda oarece cultura comerciala?
    EU NU CRED! HAIDETI SA FIM ONESTI CU NOI INSINE!
    Si nu mai tot faceti atatea sondaje cu voturi pro si contra Taraf, ca nu sunt democratice! Adica nu au "drept de vot" ( nu au acces la internet) majoritatea celor carora la place Tarafu. Daca toti acestia ar avea acces (de acolo din varfu muntelui sau din cel mai ascuns satuc din Rromania... pardon Romania), cred ca ati fi coplesiti si nici macar nu ati intruni "majoritatea parlamentara" .
    2.Vreti Eurosport 2. Credeti ca oamenii sunt chiar asa de mult pasionati de sport? Sa va spun sincer, eu am sters toate canalele de sport din receiverul meu, fiindca pur si simplu nu ma intereseaza sportul. De ce sa ma uit la ceva care mie nu-mi aduce nici profit material, nici spiritual, ci imbogateste pe altii? Acum o sa ma injurati. (nu, ca pe bune, sunt multi carora la place sportul si eu le respect alegerea).
    3. Boomerang. No comment. Nu mi se pare nici mai bun, nici mai slab ca altele de acelasi tip. La cate canale de desene animate vor fi, copiii or sa stea doar in fata Tv-ului si o sa inveti despre viata de la acelasi TV ZEU.
    4.Uite, eu vreau SciFi. :P Sa nu cumva sa nu il introduceti in grila, ca renunt la DTH-uri si ma abonez la cel mai tare sistem Tv din lume:INTERNETUL SI FILMELE LUI MINUNATE! :P (Asta ca sa ma acuzati ca incurajez pirateria! De parca toti cei de aici de pe forum nu am urmarit, cu crack si hack, programe tv, macar o data, chiar si pentru satisfactia ca vezi free ceva care in mod normal e pe bani!)

NA, CA AM REUSIT SA FIU RAU, RAU DE TOT! :P :P :P

PS: Va mai aduceti voi aminte ce frumos era odata pe acest forum?
    Eu da, din pacate... sau din fericire...
    Sa ne auzim cu bine!

somnambul Mentor
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Pai tocmai asta e, ca Romania se transforma rapid in RRromania, sau RRomanelia... si Digi a decis sa puna osul la treaba in acest sens.
    Numai bine!

Jucarii pentru copii:
    DM500s, DM7025s, DM800HD, Strong SRT4400, Conserva Boom, HH Strong 2100, Offset 1.2 AL (Strong), Sharp 0.5 db, TH50PV70. Abo Boom + Focus (pre-pay).

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Cred ca subiectul asta revine constant din timp in timp.
    Din lipsa de altceva hai sa sa mai tragem cateva suturi in cur lui TarafTv, sa ne delimitam si sa-l infieram cu manie proletara pentru ca noi astia cultii nu ascultam decat Motzart si Pink Floyd.
    Pana una alta, la un eventual pool national cei care n-au auzit de Metalica ar alege presedintele din primul tur ca la comunisti, cu unanimitate covarsitoare, iar el, presedintele s-ar numi gutza sau cel putin ar fi organizat Miss Piranda.
    Hai sa nu o mai dam de gard, Maneaua este o afacere si una buna chiar, este un produs care se vinde si poate ar trebui chiar sa multumim ca face banii cu care DTH-urile cumpara Discovery sau Eurosport pentru retransmisie.[/list]

Banned
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by bajomedia
    Maneaua este o afacere si una buna chiar...
    Chiar daca miroasa a transpiratie rromă . Sunt sigur ca ati trecut pe langa un tigan macar o data in viata si cunoasteti gradul de igiena ....

RESPECT Expert
    Posts Thanks / Likes

Maneaua este o afacere si una buna chiar...

Chiar daca miroasa a transpiratie rromă . Sunt sigur ca ati trecut pe langa un tigan macar o data in viata si cunoasteti gradul de igiena ....
    La Tv nu se simte...
    Nu sunt un adept al genului (fac exceptie la beutura ) dar nu inteleg dc vreti sa influentati gusturile celorlalti.. ; eu cred ca fiecare este liber sa asculte ce vrea !

RESPECT Expert
    Posts Thanks / Likes

Apropo ;
    Tema asta nu e offtopic ?

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)