Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 11 of 11

Thread: taloane

Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default taloane

Treaba cu HBO si Cinemax a fost super gandita de catre RCS
    Trebuia sa primim acasa acele taloane si sa alegem daca in continuare dorim sau nu HBO,Cinemax & Telesport.
    Foarte multa lume nu a primit acele taloane din diferite motive,au mers la casierie,le-au zis ca nu doresc in continuare aceste programe,niste tipe au pus la rcs pe site aceste BIFE (au zis ca este rezolvata ta ta ta) si surpriza saptamana trecuta s-au emis facturile pe acea perioada in care lumea zicea ca o sa fie gratis.
    Motivatia lor este ca "Toata lumea zice ca nu a primit" desi ei zic ca au trimis aceste taloane.
    Nu te lasa sa platesti in continuare pana nu bagi 60 Ron acea restanta
    Cunosc foarte multi care au patit asta,nu se poate accepta asa ceva,trebuie sa-ti arate dovada ca au trimis aceste taloane iar daca au trimis si nu au ajuns la destinatie sa raspunda curierul sau cine mama dracului a dus acele taloane.
    Este rusinos
    Rusine,rusine,rusine,rusine

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Cred ca cele mai multe cazuri sint la aia care au scos conservele 'afara'
    SHALOM

cu state vechi in meserie Expert
    Posts Thanks / Likes

Personal am dus taloanele la caseria RCS unde imi platesc abonamentul inca din decembrie si nu am avut nici un fel de problema cu plata max pack si telesport pe 3 abonamente. CE e adevarat ca la mine au venit taloanele si acolo scria ca le poti pune la posta sau la caserie iar eu am considerat ca la caserie e mai sigur, posta merge cum merge inca in romania

P.S. Cam toti prietenii mei care au digi au primit acele taloane deci nu vreau sa ma pronunt daca Digi a trimis sau nu taloanele la toata lumea, iar daca cei care le-au primit, le-au citit si nu le-au inapoiat e problema lor. In alta oridine de idei e drept ca staful digitv nu a jucat chiar fair play insa asta e..
    2XRCS DigiTV (2xrec+2xsmasrtcard(extra1)+antena+LNB), DK-1102 Offset 1,2 DM800

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Da sunt de acord sa platesc dar sa vad dovada ca acele taloane mi-au fost trimise.
    Daca erau corecti deconectau aceste programe la 1 Ianuarie si nu se ajungea la chestiile astea.
    Pentru cei de la tara cu pensii mici o astfel de chestie este destul de greu de suportat.
    Ce se poate face

cu state vechi in meserie Expert
    Posts Thanks / Likes

Si mie mi sar fi parut mult mai normal ca sa primesti taloanele alea si pe ele sa scrie Trimite-le daca mai vrei sa vizionezi nu trimite-le daca nu mai vrei sa vizionezi... miscarea repet nu e fair play din partea digi ....
    2XRCS DigiTV (2xrec+2xsmasrtcard(extra1)+antena+LNB), DK-1102 Offset 1,2 DM800

Very Iritant Person Expert
    Posts Thanks / Likes

cristi_v
    Ce se poate face?
    incearca aici www.anpc.ro

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

oricum, ati stiut ca se plateste din ianuarie, si pe forum s-a vorbit destul de mult despre taloane. si uesii care n-au primit taloane sunt de vina, pentru ca au stiut ca din 1 ianuarie se plateste, ati urmarit 3 luni, si porma va treziti ca nu ati vrut ... hai sa fim seriosi. daca te uiti pe digi TV info acolo scria si pretul se scrie si numerele de telefoane, daca ai vazut ca tot merge de ce draq n-ai sunat pe ei pe telefon si sa zici ca nu vrei? nu zic ca Digi este un inger, pentru ca nu este, insa nici asa, ca toata vina dati pe Digi. bine ca cei care au dus kit-ul in afara nu incep sa vina si sa zica ca n-au primit instintare in Amsterdam. mare figura era si tipul care a recunoscut ca a dat adresa falsa, si n-a primit talon ...

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

@MrMxyzptlk

Cred ca nu intelegi,eu am fost personal la fel ca multe alte persoane in luna ianuarie,le-am zis ca nu am primit taloanele,ca nu vreau aceste programe.
    Au zis sa mai astept ca o sa vina.
    M-am dus iarasi in februarie le-am zis ca nu le-am primit si ca nu vreau aceste programe.
    O tipa superba a intrat la ei pe site,a pus ea acolo niste bife si a zis ca totu-i rezolvat.
    S-a rezolvat NU
    Ce nu pricepi poate ca nu sunt eu destul de explicit

Very Iritant Person Expert
    Posts Thanks / Likes

cristi_v
    O tipa superba a intrat la ei pe site,a pus ea acolo niste bife si a zis ca totu-i rezolvat.
    acuma te poti duce s-o pe tipa aia, ca se pare ca ea te-a "rezolvat" deja.....

Mester Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by ntire2000
    cristi_v
    acuma te poti duce s-o pe tipa aia, ca se pare ca ea te-a "rezolvat" deja.....
    Credeai ca e gratis

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

saltare fratilor.hai sa nu o mai balacim este o manevra de mafioti,o lipsa de morala rar intilnita cei care incercati sa gasiti o explicatie favorabila miscari digi cred ca faceti parte din cei care au pus la cale aceasta hotie de mahala.sincer astfel nu vad cum un om "normal"poate vedea astfel viclenia de la digi.fratilor nu asa se cistiga increderea clientilor.eu conduc un magazin si prefer un client care iese din magazin cu zimbetul pe fata si cu un articol in sac din care nu am cistigat nimic(doar mi-am recuperat pretul pe care l-am dat furnizorului)decit unul pe care l-am tras in teapa si am cistigat o marja comerciala buna pt ca cel dinainte va reveni dar o sa-mi faca publicitate si voi recupera clienti ,pe cind cel tras in teapa,daca nu-i prost sau naiv nu va mai trece pragul magazinului meu.aici are digi de lucrat fratilor.o sara buna.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)