Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 56
    Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Default Ceva stiri de 2 Aprilie

N-am scris ieri pentru ca aici am vazut ca au fost la moda pacalelile.

Uitati ce am aflat in ultimile zile :
    CNA a hotarat sa interzica programele erotice 24/24 , pentru aceste programe intervalul orar stabili fiind 21-05.
    Toti operatori se vor conforma acestei noi legi emise de CNA.Acesta hotarare va afecta si programele PPV , deci va dati seama ce esec va fi PPV-ul in Romania.
    In Europa vestica 63% din evenimentele PPV cumparate sunt programe erotice hard.

Digi Tv va avea la sf anului 8 transpondere si pachete in 4 tari ( Romania , Ungaria , Slovacia , Serbia)

Pe cele 8 transpondere vor fi maxim 12 programe/TP

Programe noi ce vor intra in grila Digi Tv : Euronews/CNN , Fashion si mult cerutul Taraf TV.
    Se pare ca cei de la Digi Tv mi-au ascultat rugamintea si nu vor introduce programe gen Eurosport 2 si Boomerang deoarece aceste nise sunt suprasaturate de oferta lui Digi TV

Saptamana viitoare va fi lansat simultan in Romania si Ungaria noul receiver HUMAX Digi+ iar pretul ce se estimeaza este foarte atragator.

Am mai aflat cateva probleme mari cu care se confrunta Boom TV dar de data asta nu ca mai zic nimic sa nu aveti impresia ca discretitez pachetul evreiesc. Va convine asa ?

Fanta
    RDI Team
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
    Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

Multi Banned User Expert
    Posts Thanks / Likes

taraf tv? s-a prelungit 1 aprilie?

Junior Member Junior
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Re: Ceva stiri de 2 Aprilie

Quote Originally Posted by Fanta
    N-am scris ieri pentru ca aici am vazut ca au fost la moda pacalelile.

Uitati ce am aflat in ultimile zile :
    CNA a hotarat sa interzica programele erotice 24/24 , pentru aceste programe intervalul orar stabili fiind 21-05.
    Toti operatori se vor conforma acestei noi legi emise de CNA.Acesta hotarare va afecta si programele PPV , deci va dati seama ce esec va fi PPV-ul in Romania.
    In Europa vestica 63% din evenimentele PPV cumparate sunt programe erotice hard.

Digi Tv va avea la sf anului 8 transpondere si pachete in 4 tari ( Romania , Ungaria , Slovacia , Serbia)

Pe cele 8 transpondere vor fi maxim 12 programe/TP

Programe noi ce vor intra in grila Digi Tv : Euronews/CNN , Fashion si mult cerutul Taraf TV.
    Se pare ca cei de la Digi Tv mi-au ascultat rugamintea si nu vor introduce programe gen Eurosport 2 si Boomerang deoarece aceste nise sunt suprasaturate de oferta lui Digi TV

Saptamana viitoare va fi lansat simultan in Romania si Ungaria noul receiver HUMAX Digi+ iar pretul ce se estimeaza este foarte atragator.

Am mai aflat cateva probleme mari cu care se confrunta Boom TV dar de data asta nu ca mai zic nimic sa nu aveti impresia ca discretitez pachetul evreiesc. Va convine asa ?

Fanta
    RDI Team
    daca nu ne spui problemele boom tv tot degeaba - TOATA LUMEA SE LAUDA CA LE STIE DAR NIMENI NU LE SPUNE FRANC PE FATZA ..... in afara celor cunoscute deja si recunoscute si de ei cauzate de implementarea unui sistem de securitate de NDS care i-a facut sa amane lansare 1 luna si jumatate ..... oricum de miine se monteaza kituri in toata tara asa ca ....... s-a rezolvat si asta .......

DACA E ADEVARAT 96 canale pe 8 TP uri - miine ma abonez la DIGI TV

Junior Member Junior

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by nirolf
    pe ei nu ii deranjeaza MAX TV si nici pe prigoana digi asa ca ........ ce te miri .....

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Nu ! Cel mai cerut program de abonatii Digi TV este Taraf TV.
    Cei de la Digi Tv s-au opus puternic intrari acestui program in pachetul de baza dar pana la urma cererea abonatilor a decis.

Fanta
    RDI Team
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

boom_bastik [ 24 Posts ]
    pro_dth [ 3 Posts ]
    lukas75 [ 2 Posts ]

Crezi ca daca lauzi BOOM TV de pe trei nick-uri vei primi trei receivere pentru test ?

Nu va mai informez abosolut deloc in ceea ce priveste acest pachet , asteptati sa va ofere ei oficial aceste informatii.

Multumiti-mi mie ca daca nu postam acel topic nu aveati lansare de test pe 3 Aprilie ci pe 3 Mai si habar nu aveati unde se vor vinde si multe altele.

Fanta
    RDI Team

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Cei de la Digi Tv s-au opus puternic intrari acestui program in pachetul de baza dar pana la urma cererea abonatilor a decis.

Fanta
    RDI Team
    Tare sint curios ce e aia "cererea abonatilor". Au facut miting? Au trimis mailuri? Scrisori? Memorii?
    SHALOM

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Inca un caz in care cei multi si........ decid. Nu se manelizasera la greu televiziunile ca se simtea si pe Digi nevoia. Poate scot Discovery ca sa-i faca loc. Nu am nimic cu managementul lui Digi pentru hotarirea asta, este impusa de piata sa zicem dar hai sa mai modelam si piata. Are cineva curajul sa o faca ?
    offset 1.2Fe ruginit pe alocuri. LNB Sharp 0.5 dB, 2XSS1 + VDR linux standalone( fara monitor etc) cu pozitioner SRT V50 / HSS 1160NA DigiTV / 2xDolce / DM500S

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Default Re: Ceva stiri de 2 Aprilie

..... Eurosport 2 si Boomerang deoarece aceste nise sunt suprasaturate de oferta lui Digi TV
    Da-mi voie sa nu fiu de acord cu tine referitor la Boomerang. Ce program mai aveti care macar sa semene cu Boomerang?

Acu' sa nu zici ca Jetix, Minimax si Cartoon sunt canale de desene animate ca ma apuca plansul
    Taranul de oras, e cel mai prost animal. (Parazitii)

Multi Banned User Expert
    Posts Thanks / Likes

Tare sint curios ce e aia "cererea abonatilor". Au facut miting? Au trimis mailuri? Scrisori? Memorii?
    nu,bre,scrisera acilea pe forum,lucru cu mare greutate(se pare)
    cultura,cultura! unde esti tu Tepes Doamne?(suzana gadea)
    http://www.********.com/f2/viewtopic.php?t=63041

Bagator de seama Expert
    Posts Thanks / Likes

Daca ar fi dupa mine as face urmatoarele miscari: Eurosport 2 - in loc de Telesport si Boomerang - in loc de Jetix. Din pacate, nu e dupa mine...

Am uitat ceva: nu mai e nevoie sa bage Euronews/CNN - a aparut Aljazeera pe Thor 3

I'm the truble man! Expert

Posts Thanks / Likes

FANTA

Poti sa-mi spui te rog cand vom avea posibilitatea sa luam in custodie receptoare ( indiferent daca sunt Humax sau conserve de ton)

Multumesc

Junior Member Junior

Posts Thanks / Likes

boom_bastik [ 24 Posts ]
    pro_dth [ 3 Posts ]
    lukas75 [ 2 Posts ]

Crezi ca daca lauzi BOOM TV de pe trei nick-uri vei primi trei receivere pentru test ?

Nu va mai informez abosolut deloc in ceea ce priveste acest pachet , asteptati sa va ofere ei oficial aceste informatii.

Multumiti-mi mie ca daca nu postam acel topic nu aveati lansare de test pe 3 Aprilie ci pe 3 Mai si habar nu aveati unde se vor vinde si multe altele.

Fanta
    RDI Team
    Daca vroiam ca Marea inteligenta a unora sa nu stie cine sunt bagam un Hide IP si se rezolva, ma cautati prin congo ...

Macar eu am ce lauda de pe 1 - 100 IP uri pb mea ....... ma distreaza cat de interesati-disperati sunteti de cei ce dau anumite informatii despre BOOM TV ....

Dupa ce v-ati luat de NEO ANDERSON iar DAC pur si simplu nu a mai vrut sa posteze ... nu veti avea pe acest forum nici o informatie oficiala ......... va tot laudati ca stiti nu stiu ce despre BOOM TV dar nu spuneti .........

In schimb aberati cu 96 programe pe 8 TP uri dar nu spuneti ca totusi sunt 4 tari in care poate veti reusi sa vindeti conserve ...... IAR in fiecare tara probabil ca veti avea canale locale doar pt tara respectiva ... ce ma doare pe mine canalele din slovacia .... etc etc etc .......

Oricum nu mai postez nici eu nimik ...... de pe nici unul din cele 100 nick uri si 1000 IP uri ........ sa fiti iubiti ............

MA BUCURA BOMBA VOASTRA TARAF TV .... mai agatati si voi 2 - 3 clienti de clienti ....... poate

Saptamana asta o sa ma joc cu un receiver ......... marca ........... de la BOOM TV ...... fara sa ii laud ....... asa ca voi stati si asteptati comunicate oficiale ........

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Asta ar insemna ca ramane DigiRO cu 5 transpondere si Ungaria, Slovacia, Serbia cu cate unul. Sau?
    DIGITV pe HSS-1120NA si Humax Digi+2

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

@Fanta,
    boom_bastik [ 24 Posts ]
    pro_dth [ 3 Posts ]
    lukas75 [ 2 Posts ]

Nu cred ca este moral sa faci asemenea dezvaluiri! Iar daca tot o faci de ce nu-i desconspiri si pe cei care pina mai ieri laudau cel mai mare DTH din estul Europei.
    Apropo tu cite CLONE ai?

Sper ca nu te-a deranjat prea tare remarca mea.
    Cu stima:
    cico

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)