Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 21
    Silver Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Default Dinamo va juca doua etape cu portzile închise !

Dinamo va juca două etape cu porţile închise!

În urma incidentelor de la Farul - Dinamo (0-1), echipa din Ştefan cel Mare a primit două etape în care meciurile o să se joace cu porţile închise şi 2.000 de euro amendă. Farul a primit avertisment şi 1.500 de euro amendă.

Dinamo - Steaua este unul dintre meciurile pe care echipa lui Ion Marin o să le dispute fără spectatori!

Remember Digitalus!! Expert
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Ce mai conteaza asta? ... Au luat cele 3 puncte la Constanta ...
    La declaratia lui Ion Marin "Dinamo a fost net-superioara" ... m-a bufnit rasul!

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

cu sau fara spectatori arbitri tot cu ei. asa ca...........

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Vor face apel si va ramine una. Nimeni nu vrea un Dinamo-Steaua fara spectatori.
    Totdeauna gasesti ceva de invatat

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Ar fi trebuit sa fie suspendati pana la sfarsitul campionatului.

Este inadmisibil ce se intampla. Daca nu o sa se faca curatenie si sa fie exclusi toti huliganiii, vom ajunge f.f rau.
    Taranul de oras, e cel mai prost animal. (Parazitii)

Bagator de seama Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by rcd
    Ar fi trebuit sa fie suspendati pana la sfarsitul campionatului.

Este inadmisibil ce se intampla. Daca nu o sa se faca curatenie si sa fie exclusi toti huliganiii, vom ajunge f.f rau.
    Bine punctat

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

De ce nu se face ca in Anglia? Cum te cheama tata? X? Ei bine, la urmatorul meci te prezinti frumos la sectia y de politie si vedem meciul impreuna. Nu te-ai prezentat? 30 de zile la racoare. In 2 ani se face liniste.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

De ce? Buna intrebare! Ca traim in Romanica de aia.

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Mai oameni buni,asta e o lege de cacat!Cum poti sa privezi o echipa indiferent care ar fi ea ,daca niste betivi fac timpenii in deplasare.Pai asa mai frate daca eu am ciuda pe Dinamo sau oricare alta echipa platesc vreo 20 de gealatzi(ca in Calan e foame mare) si ii duc la meciul pe care Dinamo il sustine in deplasare.Astia 20 ,pt .bani se bat cu jandarmi si cu tot ce misca , astfel eu "stelist" fiind iaca i-am rezolvat pe dinamovisti sa joace acasa fara spectatori citeva etape bune ca acum exista si recidiva...
    Deci sincer nu e logic ce se intimpla si pot sa pun pariu pe orice ca cel putin 50% din stelisti sunt afectati ca nu pot merge la Dinamo-Steaua.Dar vorba aia traim in Romania.....

Gold Member Expert

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by Major
    Mai oameni buni,asta e o lege de cacat!Cum poti sa privezi o echipa indiferent care ar fi ea ,daca niste betivi fac timpenii in deplasare.
    Si cine ai vrea sa plateasca ?! Citeste articolul de mai jos, si poate vei intelege cum sta treaba cu huliganii pe stadioane ...
    Eu i-as fi pus sa joace tot returul fara spectatori ...

Urcand la Divizia A, ajungem la nenorocirile de la Constanta. Care nu sunt defel un accident, dat fiind ca acelasi grup de "viteji" isi poarta cu mandrie o fapta comisa in 1997: "Noi am ars peluza din Ghencea!". Urmariti constructia frazei: autorul ei parca ar spune "Eu am infipt steagul in reduta Plevna!". Nenorocirea e ca acesti rataciti chiar cred ca au facut o mare isprava, comparabila cu aceea a eroului de la Plevna.

Sefii clubului Dinamo plang, cu lacrimi de fecioare virgine, ca de ce a fost pedepsita echipa pentru faptele suporterilor?! Zau, monserilor? Dar cu ce o fi fost vinovata marea FC Liverpool cand a fost radiata opt ani din cupele europene? Ori celelalte echipe englezesti, ramase cinci ani pe dinafara?

Dar mai bine haideti sa recapitulam: la Dinamo, ca si la multe alte grupari, liderii galeriei sunt finantati generos chiar de sefii clubului. Mai mult, primesc telefoane si le se deconteaza convorbiri fara limita. Cand Ioan Becali le-a taiat privilegiile, baietii s-au ridicat la lupta. A plecat Becali, au revenit si privilegiile. Nu-i asa ca domnii Borcea sau Netoiu nu au nicio legatura cu vitejii de la Constanta?

Cu cateva luni in urma, cativa suporteri dinamovisti au fost arestati in Bulgaria, pe motiv ca au devastat o benzinarie. Si a inceput un mare concert al stupiditatii nationale: sa-i salvam, ca-s romani de-ai nostri, cum sa-i lasam in ghearele bulgarilor?!

Si da-i apeluri patetice, si da-i chete publice, si presiuni asupra consulului de la Sofia, si avocati platiti de clubul din curtea Ministerului de Interne...

A venit vremea sa afle si acesti baieti care se cred stapanii stadioanelor: decat un roman nenorocit, e de preferat un strain cinstit! Caci, inainte de a fi roman, bulgar, neamt sau papuas, un individ este om sau neom. Iar neoamenii nu au ce sa caute printre oameni: locul lor e fie la puscarie, fie la balamuc!

Gold Member Expert

Posts Thanks / Likes

Cred ca nu trebuie sa mire pe nimeni ce fac suporterii dinamovisti pe stadioane, cind un conducator al clubului, e adevarat specializat in butelii , declara asa ceva ...

Cristian Borcea, directorul sportiv al lui Dinamo, a declarat ieri, la antrenamentul "cainilor rosii", ca vrea excluderea Farului din campionatul Diviziei A ca urmare a incidentelor de sambata, de la Constanta. "Decizia FRF ca Dinamo sa dispute doua meciuri cu portile inchise nu are legatura cu realitatea. Nu noi am fost organizatori. Dinamo nu a facut decat sa se prezinte pe teren si sa castige. Totul este o consipratie impotriva lui Dinamo", a spus Borcea, citat de Total Sport FM.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Dinamo ar trebui retrogradata in divizia C!

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Culmea e ca Netoiu striga "Hotii"!

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

dinamo nu e la prima abatere si culmea ca aceeasi suporteri fac galagie la fiecare meci si nimeni nu le face nimic. in ce tara normala mai dai cu scaunul in cap la un jandarm. la americani daca nu tii mana pe volan te impusca in cap. d/apoi sa mai si lovesti un om al legii. ar trebui bagati la parnaie sa se calmeze
    forza inter

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Eu as retrograda direct in divizia C si pe Dinamo si pe Steaua.

Hai CFR Cluj !

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)