Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 41
    Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Furt pe fata la DIGITV

Deschid acest topic ,sa vedeti pana unde poate merge magaria in aasta institutie.
    Sunt abonat la susnumitii din Februarie 2005, platesc 2 abonamente baza + extra1, si nu am restante.
    Niciodata ,dar niciodata nu am primit de la ei nici o factura prin posta si asta pentru ca in baza lor de date figurez ca locuiesc pe o strada care nu exista in localitatea mea de domiciliu ; din aceasta cauza nu am primit nici pliantele la sfarsitul anului pentru confirmarea renuntarii la Maxpak di telesport.
    Ca omul cinstit ,inainte de craciun ,m-am prezentat la sediul RCS (sediul cel mare) , si am platit abonamentele pe trimestul 1-2006 ; am intrebat ce pot face daca nu am primit pliantele, si mi s-a spus ca odata ce am venit la ei ,vor opera optiunea mea in baza de date si raman cu ce am platit. In decursul trim 1 ,nu am fost deconectat de la cele 3 programe ,dar nu am intrat in panica ,deoarece acestea se vedeau la mai multi abonati.
    Saptamana trecuta am rugat pe un amic sa mearga sa plateasca abonamentele pe trimestrul 2-2006, si .... surpriza :
    La unul din abonamente efectiv l-a obligat pe amicul meu sa platesca din urma pentru trimestrul 1 pentru cele 3 programe ,ca sa poata sa incaseze abonamentul pe trimestrul 2 la baza si extra 1.
    Asa ca efectiv eu ma consider furat pe fata.
    Fratilor , asa este corect sa se procedeze? De ce acel incasator nu a spus adevarul atunci in Decembrie 2005? De ce nu am fost pus sa fac o cerere pe loc pentru renuntarea la cele 3 programe?
    Acum sunt pus in fata unui fapt implinit si nu mai am ce sa fac.
    Cred ca voi mai sta la Digi doar perioada trimestrului 2-2006 , si apoi voi migra catre alt operator mai serios ; Digi ,se aude ca scoate un nou receptor , cu mult mai scump decat conserva (care pute ca si ei), si se aude ca nici cu 2 noi receptoare chiar cumparate nu se va putea folosi un abonament pe o singura locuinta.
    Cred ca ma voi orienta spre Boom care a lansat ideea folosirii unui abonament la 2-3 rec.
    Vreau sa cunosc si alte pareri din tara ,din randul abonatilor Digi; cred ca nu sunt singurul jecmanit , si as dori sa facem un front comun si sa auda cine trebuie undeva acolo sus la etajele superioare ale RCS.
    Justitia se sesizeaza daca prinde unul ca fura un ou ,si pedepseste pe altul care a trecut strada neregulamentar. Noi unde sa ne adresam ca sa ne gasim dreptea.
    Nu este vorba de cateva sute de mii de lei , dar daca au procedat astfel cu mii de oameni in tara .... au strans o suma frumusica din aceasta excrocherie.
    Unde s-a mai pomenit sa trimiti pliant cu bifa ca renunti la un program ,cand ar fi trebuit sa fie tocmai invers ,adica sa bifez daca vreau sa vad aceste programe. Si apoi cum ramane cu mine care nu am primit pliantele respective.
    Astept si alte comentarii legate de acest subiect.
    Dumitriu [/b]

Băiat de gaşcă Expert
    Posts Thanks / Likes

Default Re: Furt pe fata la DIGITV

Quote Originally Posted by petrica_dumitriu
    ... si asta pentru ca in baza lor de date figurez ca locuiesc pe o strada care nu exista in localitatea mea de domiciliu...
    Ai dreptate, ceva pute!

ss/indescifrabil

Junior Member Friend
    Posts Thanks / Likes

Default Strategie ....

Pai suntem in Romania....eu si vecinul meu am implinit 1 an de digi . Am dus personal pliantele la ei in decembrie....normal..nu le-au operat.... ANORMAL .. nu ne-au dat nici o confirmare ca le-am depus ... Sper ca nu au implementat ISO.... Am sunat prin ianuarie ...sa-i ROG sa ne deconecteze de la telesport si hbo ... AM INREGISTRAT CONVORBIREA ... tot nu au binevoit sa opereze ...si in martie LE-AM TRIMIS UN EMAIL in care le-am spus ca am inregistrat convorbirea si le pregatesc o plangere frumoasa la PROTECTIA CONSUMATORULUI ... rezultatul : In 20 minute mi-au taiat hbo si telesport

Asta nu e tot

Acum cand s-a implinit anul , eu nu am mai platit nimic.... dar vecinul A TREBUIT SA PLATEASCA hbo si telesport pe perioada ianuarie martie 2006 ....si asta pt ca nu a trimis acel EMAIL

Balcanism pe fata domnilor ....

Nici nu ma mai mir de oferta cosmote.... care si-a "taiat craca" cu oferta asta ...adica domnii se gandesc cumva ca vine un Corporate sa-i plateasca acum sute de dolari/luna cand reteaua e blocata ..etc...

sau chiar digi...de 1 an si ceva sa stai pe liste de asteptare pt 1 conserva....

Marketing zero barat asta e concluzia mea ... si in plus Management balcanic....

Dar suntem in Romania...ce ne mai miram...
    Samsung 40F86 + Katy 910 +1.1m + Diseq 1.2 + 43W...40E ... HD to the people!

Senior Member Expert

Posts Thanks / Likes

eu nu am urmarit digitv info, dar am impresia ca era scris cum sa procedeze abonatii legat de renuntarea la hbo si/sau telesport...

asta inseamna ca abonatii au fost informati...faptul ca nu au venit pliantele nu este o scuza...

eu si citiva prieteni nu am trimis pliante dar am comunicat in scris seriile de cartele la o casierie din oradea si s-a rezolvat...

nu le iau apararea dar nu pot fi acuzati de nimic din moment ce va cer bani pentru un serviciu pe care vi l-au facut...si sunt sigur ca v-ati folosit de el, adica v-ati uitat pe hbo si telesport in perioada asta...si avind in vedere cit timp a fost gratuit anul trecut...asta este...

Junior Member Friend
    Posts Thanks / Likes

Default Ai pasaport ?

Problema a fost pusa gresit de la inceput...cum adica .. daca vreau sa renunt sa trimit ...bla bla ?

Am umblat mult prin lumea asta dar asa ceva n-am auzit.... m-am uitat..nu m-am uitat la programele alea nu e problema lor...am depus fluturasu ala , am sunat .... suntem tratati ca niste ***** ... ori NOI DAM BANII ... adica suntem CLIENTI ... dar in Romania se aplica " Pai daca e asa ieftin, mai ai si pretentii.... vezi RDS net, cosmote, etc"
    Samsung 40F86 + Katy 910 +1.1m + Diseq 1.2 + 43W...40E ... HD to the people!

Senior Member Expert

Posts Thanks / Likes

cu un simplu telefon la digitv info fiecare isi poate verifica tipul abonamentului si ce luni a platit...nu are nimeni nici o scuza...doar ca asa ne place noua sa nu ne informam si sa dam vina pe altii ca fac smecherii...de aceea este si bine sa platim din cind in cind neatentia si sa stim alta data cum sa procedam...

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Cum adica abonamentul e pe o strada care nu exista? Ceva e putred si la tine. Nu ai semnat contract cu ei? Nu ai citit contractul? Stiu ca sint cazuri si fara contract. Dar daca ai vazut atunci ca e situatia asta nu le-ai cerut sa iti modifice adresa?
    SHALOM

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Default Re: Ai pasaport ?

Quote Originally Posted by Vodafonul
    Problema a fost pusa gresit de la inceput...cum adica .. daca vreau sa renunt sa trimit ...bla bla ?

Am umblat mult prin lumea asta dar asa ceva n-am auzit.... m-am uitat..nu m-am uitat la programele alea nu e problema lor...am depus fluturasu ala , am sunat .... suntem tratati ca niste ***** ... ori NOI DAM BANII ... adica suntem CLIENTI ... dar in Romania se aplica " Pai daca e asa ieftin, mai ai si pretentii.... vezi RDS net, cosmote, etc"
    Se stia ca sint gratis doar pina la 1 ianuarie. Uite, un exemplu, nu trebuie sa umbli mult : la Vodafone faci abo si iti da 2 luni optiunea 100 SMS gratis. Daca nu anunti dupa 2 luni ca renunti incep sa iti taxeze serviciul. Ce parere ai?
    SHALOM

arthur-t
    Guest

Default Re: Ai pasaport ?

Quote Originally Posted by isr2002
    Quote Originally Posted by Vodafonul

Se stia ca sint gratis doar pina la 1 ianuarie. Uite, un exemplu, nu trebuie sa umbli mult : la Vodafone faci abo si iti da 2 luni optiunea 100 SMS gratis. Daca nu anunti dupa 2 luni ca renunti incep sa iti taxeze serviciul. Ce parere ai?
    la vodafone stii de la inceput ca daca nu renunti se va taxa. la digi tv am inteles ca nu s-a anuntat de la inceput ca trebuie sa renunti daca nu vrei sa vezi in continuare

Burtos Expert
    Posts Thanks / Likes

Oare la celelalte DTH-uri tot asa se intampla
    Este bine ca se scriu si aceste lucruri despre digi,sa fie poporul informat despre ce si cum pateste daca opteaza pentru un asfel de operator,este bine si putina reclama negativa ,nu numai pozitiva cum o fac uni dintre noi
    Personal sant tot mai dezamagit de acest servici pe numa Digi si nu imi va fi mare mirarea cand la aparitia noilor receptoare acest serviciu sa fie tot de cacat(de parca acest receptor ar salva acest operator),cu semnal foarte prost,lipsa cand nu te astepti chiar,sunet si imagine de neconceput,Softuri peste softuri care nu rezolva mai nimica,platesti abonamente la unele pachete si nu ai acces la acestea si multe altele (Sant de acord ca numarul abonatilor la digi este cel mai mare dar si reclamatiile sant tot asa de mari,mai mult de jumatate din topicurile deschise critica proasta functionare a acestui operator)
    Personal imi doresc doar o paret dintre aceste minunati sa se repare in scurt timp
    Modified Original Smart Cards N3!Pentru clone,pentru piraterie,orice fara bani

Senior Member Expert

Posts Thanks / Likes

daca la 1 ianuarie taiau la toti hbo si telesport mai putin la cei care ar fi platit din decembrie pentru ianuarie ar fi fost 10 topicuri cu digi ca sunt neseriosi ca au taiat si n-au vazut de 1 ianuarie programele...

a fost clar ca este gratis pina la 1 ianuarie...trebuia fiecare sa se informeze cum sa faca mai departe...

a fost in interesul clientilor care dintr-un motiv sau altul nu reuseau sa plateasca la timp un pachet extra...iar din punct de vedere al marketingului evident ca asa au ramas mai multi clienti decit daca taiau la toti...sunt convins ca multi care au renuntat in acest inceput de an acum din aprilie vor sari la extra-uri...ca asa suntem noi, dupa ce nu mai avem ceva atunci ne trebuie la toti...

Very Iritant Person Expert
    Posts Thanks / Likes

mi s-a spus ca odata ce am venit la ei ,vor opera optiunea mea in baza de date si raman cu ce am platit

problema de fond nu e unde locuieste omul, poate sa stea si pe luna (cu conditia sa poata receptiona digi.... ); problema este la acei operatori la care sustine ca a fost, si-a exprimat optiunea, si nu a fost bagat in seama, dovada a nesimtirii de care digi da dovada fata de client....
    este a nu stiu cata oara cand pe forum apare cate unul nemultumit de serviciile acestor operatori si asta spune multe in conditiile in care, nu-i asa? , banuiesc ca procentual cei care intra pe acest forum sunt nesemnificativi fata de numarul abonatilor la digi....
    si atunci ramane o singura intrebare: oare cand se vor lua masuri de implementare a bunului simt fata de abonati? ca doar pretentiile de a deveni operatorul numarul 1 in europa obliga, nu?!?

PS: am fost intr-o gramada de magazine care au afisat la loc vizibil (parca legea ii obliga, nu?!? ) numarul de telefon de la OPC....
    la digi nu cred ca am vazut asa ceva....

arthur-t
    Guest

Quote Originally Posted by piciul
    Oare la celelalte DTH-uri tot asa se intampla
    la maxtv nu a trebuit sa renuntam la nimic. nu ai platit, s-a inchis si gata.
    dupa 9 luni chiar nu am nimic sa le reprosez la cei de la maxtv. de doua ori am apelat la ei, si in scurt timp am primit raspuns prin mail. La telefon n-am incercat, pentru ca nu a fost nimic urgent. Nu au fost caderi de semnal sau transpondere. Nu a trebuit sa dau reseturi si nici condensatori n-am pus

somnambul Mentor

Posts Thanks / Likes

subscriu.
    Numai bine!

Jucarii pentru copii:
    DM500s, DM7025s, DM800HD, Strong SRT4400, Conserva Boom, HH Strong 2100, Offset 1.2 AL (Strong), Sharp 0.5 db, TH50PV70. Abo Boom + Focus (pre-pay).

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

[quote="piciul"]Sant de acord ca numarul abonatilor la digi este cel mai mare dar si reclamatiile sant tot asa de mari,mai mult de jumatate din topicurile deschise critica proasta functionare a acestui operator)[quote]
    Normal, nu scrie nimeni pe forum ca e multumit. De obicei scrii cind esti nemultumit, nu?
    SHALOM

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)