Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 12 of 12
    Silver Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Default Becali TV sau Steaua TV ?

Televiziune de un milion $

Atīţia bani a investit Gigi Becali īn viitorul său post de televiziune, pe care spune că īl va lansa la īnceputul lunii februarie a anului 2005. După ce a cumpărat Steaua şi apoi un partid politic, Gigi Becali vrea să intre şi īn rīndul magnaţilor de presă cu un nou post de televiziune. Dorinţa patronului stelist este mai veche, dar ea a revenit īn actualitate după ce Becali a eşuat īn tentativa sa de a intra īn Parlament. “Va fi o televiziune făcută de toţi acei oameni de presă care au ceva de spus, dar īi īmpiedică sistemul s-o facă”, a spus Gigi Becali.

Īntrebat cum poate garanta acest lucru după ce presa a scris despre faptul că a intervenit pe līngă patronul Prima TV ca să cenzureze “Cīrcotaşii”, deoarece aceştia aveau de gīnd să-l ironizeze īntr-una dintre emisiuni, latifundiarul din Pipera a replicat: “Dom’le, eu am aflat că ei vor să facă iar mişto de mine după terminarea campaniei electorale. Şi am vorbit cu Burci (n.r. - patronul Prima TV) şi i-am zis că eu nu agreez ironiile. Am nevastă, copii mari şi nu vreau să plīngă la televizor că mă iau unii peste picior. Dacă ei nu se opresc, eu o să vorbesc şi cu părinţii lor, să le explic situaţia. Dacă nici aşa nu merge, eu ce să fac?”.

Caută deja vedete
    Becali a dezvăluit că a cumpărat deja īntreaga aparatură necesară pentru noua televiziune. “M-a costat vreo 800.000 de dolari, nu cum zic alţii că milioane de dolari. Dacă mai e nevoie de ceva, mai bag. O să iau şi cīteva vedete, dar nu vă pot divulga numele deocamdată”, a mai spus patronul roş-albaştrilor, lăsīnd să se īnţeleagă că dincolo de fotbal lumea va vedea şi alte lucruri la televiziunea sa.

Steaua TV sau Becali TV?
    Gigi Becali vrea ca televiziunea lui să fie cea mai cinstită dintre toate. Patronul roş-albaştrilor speră ca aceasta să ajungă să se adreseze la aproximativ 70 la sută din numărul de telespectatori.
    - De ce vă faceţi post de televiziune?
    - Gigi Becali: Că m-am săturat de astea manipulate, care spun numai ce vor alţii.
    - Şi ce vom vedea?
    - Foarte multe despre Steaua. Meciurile, unele antrenamente şi tot ce ţine de club.
    - Doar atīt?
    - Şi cīnd văd pe la alte posturi de televiziune că nu spun adevărul, o să intru imediat cu o ştire că ăia mint. Cum aud o minciună, cum spun cine minte.
    - Ce meciuri transmiteţi?
    - Doar cele de acasă.
    - Şi celelalte televiziuni ce vor face?
    - La gară! Să meargă acolo să filmeze cīnd pleacă Steaua pe undeva.
    - Cum se va numi televiziunea dumneavoastră?
    - Avīnd īn vedere că voi lua licenţa pe club, cred că īi voi spune Steaua TV. Dar e posibil să-i zic Becali TV, mă mai gīndesc.
    - Cīte ore va emite pe zi?
    - Tot timpul. O să fac ceva frumos. Sper să ajung ca şi OTV, să mă vadă 70 la sută din Romānia.

Articole promoţionale pentru bebeluşi!
    S-a deschis magazinul virtual care comercializează prin intermediul Internetului produse marca Steaua pentru fanii de toate vīrstele. Gruparea din Ghencea continuă seria acţiunilor de promovare a imaginii clubului. Suporterii roş-albaştrilor vor avea de acum īncolo posibilitatea de a-şi achiziţiona articole promoţionale şi prin intermediul Internetului.

Magazinul virtual al Stelei a fost lansat oficial ieri şi oferă fanilor o gamă largă de produse precum echipamente sportive marca Nike, atīt cel original, cīt şi replici care costă mult mai puţin. Suporterii vor trebui să acceseze adresa de Internet http://magazin.steauafc.com sau site-ul oficial al clubului www.steauafc.com pentru a vedea şi comanda produsul dorit. Magazinul on-line al Stelei va oferi din 1 februarie şi o modalitate interesantă de a achita articolele cumpărate.

Suporterii vor putea plăti chiar şi cu cartea de credit īncepīnd cu această dată, o altă variantă fiind achitarea sumei īn numerar la orice sucursală a Băncii Comerciale Romāne a produselor īn avans. După confirmarea plăţii, produsele vor fi trimise prin poştă, acest lucru fiind valabil pentru fanii din provincie sau din străinătate. Printre produsele ce pot fi achiziţionate atrag atenţia: replica Nike a tricoului de joc (1.690.000 lei), bluza antrenament Nike (2.250.000 lei), tricou Steaua (400.000 lei), fular (150.000 lei), şapcă (200.000 lei), cană (90.000 lei), prosop (400.000 lei) şi chiar trening pentru bebeluşi (350.000 lei)!

Curierat rapid īn Bucureşti
    Pentru suporterii din Capitală produsele vor fi transportate prin curierat rapid, articolele fiind livrate īn maximum două zile lucrătoare. Plata produsului se face la primire plus taxa de transport care este diferită īn funcţie de zonă. Astfel, pentru un transport de cel mult 1.000 de grame există următoarele tarife: 70.000 de lei pentru zona de centru, 86.000 de lei pentru a doua zonă şi 155.000 de lei pentru zonele limitrofe Bucureştiului.Gigi: “O să emită!”

Patronul stelist vrea ca īn ianuarie să urgenteze lucrările la postul său de televiziune ca să poată emite din februarie. “Nu am licenţă acum, dar o să am cīt de repede. Se obţine uşor aprobarea de a deschide televiziunea. Eu am avut, dar am dat-o fără a cere bani. Nu obţinerea licenţei este dificilă, ci deschiderea unui post tv. Televiziunea mea o să emită fără probleme!”, a precizat Gigi.

N-are licenţă de la CNA
    Ralu Filip, preşedintele CNA, a precizat că televiziunea lui Gigi Becali n-are īnregistrată o licenţă de funcţionare. “La noi n-a sosit nici o cerere de acordare a licenţei de televiziune venită din partea domnului Gigi Becali sau o solicitare din partea altei televiziuni care posedă licenţă şi ar dori să o vīndă către patronul stelist”, ne-a declarat Ralu Filip.

Şi Dinamo vrea TV
    Ideea lansării unui post de televiziune pentru Dinamo a fost discutată pentru prima dată īn şedinţa Consiliului Director al clubului din “Ştefan cel Mare”, care a avut loc joia trecută. Proiectul “Dinamo TV” este unul care deocamdată se află la nivel declarativ, cel mai īncīntat de idee fiind antrenorul Ioan Andone. “Aş vrea să văd la Dinamo TV antrenamentele noastre, dar şi meciurile cele mai reuşite disputate de-a lungul anilor”, a comentat Ando.

Silver Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Steliştii vor fi moderatori pe Becali TV

Principalul acţionar al clubului Steaua, Gigi Becali, a declarat că jucătorii formaţiei din Ghencea ar putea prezenta emisiuni la postul de televiziune pe care intenţionează să īl lanseze īn curīnd. "Īi punem să stea īn faţa camerei de luat vederi, pentru că asta o să fie televiziunea clubului, a familiei, şi ei fac parte din familie", a afirmat patronul Stelei. "O să vedem cum o să-i spunem. Poate o să-i zicem Becali TV, şi nu Steaua TV, pentru că televiziunea asta nu e făcută numai pentru jocurile Stelei, ci pentru toată Romānia. Acum nu ştiu exact ce o să dăm la Becali TV. Eu o să conduc o televiziune, dar lucrurile acestea o să le decidă alţi oameni, pentru că eu o să-i aleg pe cei mai buni din branşă", a precizat Gigi Becali.

Member Mentor
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Mie mi se pare ca acestui analfabet i se acorda prea multa atentie.
    Totdeauna gasesti ceva de invatat

Senior Member Expert

Posts Thanks / Likes

@dragos-
    Nu mai fi asa rautacios nene. Daca nu ar fi omul atat de important, o gramada de televiziuni ar da faliment Astazi stii cum e: Banii vorbesc, mai pe intelesul tuturor. Daca ai cascavalu` gros si dai o basina imediat ajungi la stirile pro tv

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Baiat fain Bacalli asta, pacat ca-i cam incet la minte.

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Prea incet...

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Si totusi... daca era prea incet la minte...nu mai facea atatia bani!
    Salut Prieteni!

I'm the MAN Expert
    Posts Thanks / Likes

erau oile lui mai pe viteza....de aia a facut multi bani...

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Sint mult prea multi bani ca sa fie facuti din munca cinstita. Doar afacerea cu armata a transpirat. Si cite-or mai fi!

Gold Member Expert

Posts Thanks / Likes

Fara comentarii ...

Gigi Becali : '' Voi meritati sa fiti batuti si bagati in perfuzii ''

Patronul Stelei, Gigi Becali, a ingrozit ieri seara, in cadrul emisiunii "Dan Diaconescu Direct", intreaga Romaniei, el atacand in termeni extrem de duri, multi imposibil de citat, doi jurnalisti romani prezenti si ei in acelasi studio. Gigi Becali, cel care are senzatia ca este detinatorul adevarului absolut, cel care isi imagineaza ca nimeni nu are voie sa-l critice, cel care braveaza cu orice ocazie ca este singurul aparator al "neamului si tarii", si-a dat arama pe fata inca o data, injurand si amenintand cum numai borfasii de ultima speta o fac.

Daca putem accepta ca Becali ar fi avut dreptate in dialogul cu cei doi jurnalisti modul in care el a inteles sa se manifeste, la o ora de maxima audienta, in fata a milioane de romani, il descalifica total. Becali dovedeste, daca mai era cazul, ca este departe de ceea ce ar trebui sa fie patronul celui mai galonat club de fotbal din Romania. Latifundiarul din Pipera a calcat in picioare, poate fara sa-si dea seama, milioane de suportaeri ai Stelei, cei mai multi departe de imaginea lasata de cei 5-6 lideri de galerie care s-au produs in sudioul OTV alaturi de cel care ii sponsorizeaza.

Va redam cateva din expresiile utilizate pe Gigi Becali:

"Du-te dracu de jigorie, ba ... "

"Esti o hahalera !"

"Esti un gunoi ! Un nenorocit ! Baaa ..."

"Tu esti un papagal ! Bai, jigodie !"

"Esti un tradator de neam si tara ! Daca imi spunea Diaconescu ca veniti voi la emisune eu nu veneam, nenorocitilor."

"Stii ce meritati voi ? Baaa ... Meritati sa fiti batuti si bagati in perfuzii."

Silver Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Daca putem accepta ca Becali ar fi avut dreptate in dialogul cu cei doi jurnalisti modul in care el a inteles sa se manifeste, la o ora de maxima audienta, in fata a milioane de romani ...
    ... cind o sa aiba emisiunea aia MILIOANE de telespectatori ?

Nemtzică Expert
    Posts Thanks / Likes

(B)oier Becali !

21 de titluri de campioana a Romaniei, 20 de cupe ale Romaniei, Cupa Campionilor Europeni, Supercupa Europei, trei semifinale si o alta finala a Cupei Campionilor Europeni, trei participari consecutive in grupele UEFA Champions League. Acesta este palmaresul celei mai galonate si mai iubite echipe de fotbal de club din Romania, Steaua Bucuresti.

Zeci de tiruri cu blugi si mine de pix, afaceri cu iz ilicit cu terenuri, amenintari cu spitalul la adresa jurnalistilor, batai aplicate celor ce i-au fost impotriva, lepadarea de cei ce l-au inventat in fotbal, tradare si minciuna, ipocrizie si despotism, nepotism si non-valoare. O parte din angrenajul ce-l inconjoara pe cel ce conduce Steaua, Gigi Becali. Fin dribleur al limbii romane si excelent stapan al lexicului de lemn, latifundiarul de la Pipera a ajuns sa confunde Steaua si suporterii ei cu propria stana, impunand antrenorilor jucatori spre titularizare si afirmand despre fanii echipei ca sunt "niste bagabonzi". Inconjurat de baieti de casa precum MM Stoica, tip despre care gurile rele spun ca sarea liniile de tramvai de teama sa nu se curenteze in momentul sosirii in Bucuresti, Teia Sponte, personaj desprins parca din filmele lui Sergio Leone, avand legaturi cu numele Stelei in aceeasi masura in care are si cu termenul "biblioteca", Valeriu Argaseala, angajat pentru capacitatile sale remarcabile in deschiderea calculatorului si Walter Zenga, fost mare portar si in prezent viitor fost mare antrenor, Gigi Becali conduce o INSTITUTIE pe care are impresia ca a inventat-o in aceeasi maniera in care in copilarie conducea turmele de oi: cu ciomagul in mana si galagie multa in glas. Ajuns conjunctural la Steaua datorita prietenilor de la acea vreme, Piturca si Valentin Paunescu, actualul patron, caruia i se spunea "tu taci, ca nu stii despre ce e vorba" cand se discuta fenomenul fotbal, a ajuns sa dicteze tactici de joc, sa impuna cine joaca si cine nu, cine executa lovitura libera si ce arcuire a bratelor trebuie sa faca un jucator la efectuarea unei aruncarei de la margine. Incurajat de atitudinea de aplaudaci a celor ce-i stau in preajma, Becali traieste sub impresia de vesnic si unic stapan al Stelei. Steaua este un brand, un nume, este legenda si istorie, este prezent si mai mult decat orice este viitor. Viitor ce nu este, ca sa folosim o expresie atat de draga patriotului Becali, "nici al lui, si nici al nostru, ci al urmasilor urmasilor nostri". Iar urmasii urmasilor nostri nu sunt decat urmasii acelor "bagabonzi" ce vin meci de meci la stadion, indiferent de timpuri, timp sau anotimp. Acei "bagabonzi" care fac frumos fotbalul si pentru care este frumos fotbalul. Acei "bagabonzi" fara de care el nu ar fi obtinut nici macar acel infantil procent la alegerile politice. Acei "bagabonzi" care prin scandarile lor au facut sa se auda in lume numele lui. Fara acei "bagabonzi" valoarea lui este egala cu cea a procentajului de la "generale". Fiindca "vox populi, vox Dei" si "prosti, dar multi" au avut intotdeauna valoare de Prezent.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)