Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 10 of 10
    Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default CEL MAI SIGUR PATCH PT SRT 4155 EVO

STIU CA NU AR FI TREBUIT SA DESCHID UN NOU TOPIC PT CA PROBLEMA ASTA CU PATCHURILE ESTE DISCUTATA SI PE ALTE TOPICURI DAR AM VAZUT CA BA LA UNU I S-A BLOCAT RECIEVERU BA NU MAI MEMOREAZA NOI FRECVENTE ETC DUPA CE A BAGAT UN ANUMIT PATCH SI DE ACEEA AM POSTAT AICI STIIND CA ASTA E CEA MAI VIZITATA SECTIUNE SI SUNT CEI MAI MULTI MESERIASI AICI ATUNCI VA INTREB CARE DIN NOILE PATCHURI PT SRT4155 EVO E CEL MAI SIGUR? BINEINTELES DACA MI-ATI PUTEA DA O ADRESA UNDE IL POT GASI VA MULTUMESC PT INTELEGERE

Gold Member Expert

Posts Thanks / Likes

Default Ceva mai simplu !

Daca citesti cu atentie... probleme au fost cu patchrile pentru 4125evo ! receptor care are doua variante constructive legate de utilizarea a doua versiuni de procesoare st5518 si st5518d3c ! patchurile specifice celor doua nu sint interschimbabile ! Receierul tau nu are aceasta problema ! ultima versiune lansata este evident cea mai buna ! desi ... pana una alta , daca nu apare o versiune care sa rezolve problemele de nagra si TPS ... patchul nu prea are rost sa-l instalezi ! ca nu prea mai ai ce vedea !

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

DA CE? NU EXISTA NICI UN PATCH CARE SA DECODEZE NAGRA SI TPS LA ORA ACTUALA PT 4155? ADICA E MAI SLAB CA 4125 CARE AM AUZIT CA DECODEAZA ASTEA?

Gold Member Expert

Posts Thanks / Likes

Default NU deocamdata !

NU ! deocamdata ! deoarece s-a facut o mica "interventie" in algoritm ... asta candva pe la inceputul lui noiembrie si de atunci nu a mai aparut o noua versiune care sa ridice aceasta anomalie ! Sa speram ca cineva din echipa realizatoare va face un act de caritate ! i-si va sacrifica ceva din timpul liber si va rezolva problema celor trei receptoare : 4125d3c 4155 si 4355 ! sa speram !

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

POT SA MAI INTARZIE CATEVA LUNI CU CONDITIA SA FACA CEVA SOFT CARE SA DECODEZE SI 2 ATUNCI AR FI CEVA DE ACCEPTAT INTARZIEREA ASTA

Nebunul de la butoane Expert
    Posts Thanks / Likes

nu cred ca se mai face ceva in privinta strong seria 4. dupa cate se pare cei care au facut patch-ul au lucrat in echipa care facea softul pentru seria 4. au facut acest lucru cu scopul de a accelera vanzarile acestei serii. daca nu se mai fabrica, ce interes ar avea? la fel se va intampla si cu seria 6, si ce va apare in viitor. eu deja ma gandesc sa ma cam scap de 4125-ul meu.

MuSic & So mucH MoRe! Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by ionut2
    DA CE? NU EXISTA NICI UN PATCH CARE SA DECODEZE NAGRA SI TPS LA ORA ACTUALA PT 4155? ADICA E MAI SLAB CA 4125 CARE AM AUZIT CA DECODEAZA ASTEA?
    Mai, nu am nimic cu voi... dar prea multe vreti la banii astia! auzi nagra, tps, bla,bla....visati toti la patch-uri care sa decodeze absolut tot...daca se poate pana cand iesiti la pensie sa fie si gratis...ufff Romania asta...ce mentalitate...faceti fratilor sacrificii, bagati bani din cand in cand in up-grade...investiti in camuri, receptoare performante etc..daca nu existau niste minti luminate care sa faca aceasta minune ce va faceati? ramaneati in negura vesnica...?!
    Ma scuzati dar din ce in ce mai multi useri ma streseaza cu topicuri/intrebari de acest gen... cum adica receptorul meu pe care am dat 2mil. 500 nu poate vedea nagra, conax...etc? vai nu pot sa cred....ce este cacealmaua asta?
    DVB-S:
    Offset Emme Esse (Alu.) 1.25
    Offset Emme Esse (Alu.) 1.15
    Prime focus (Alu) 1.50m, 1.90m
    Offset 1.50m Fe, Triax TDS 1.10m, Visiosat BIG-BISAT, TechniSat SATMAN 85cm, Gibertini OP100L, etc
    Offset 35.cm (Camping), Triax BSKYB (72x58 cm), etc
    DM 800 HD V2, DM 500 V2, DM 800 HD, Amiko X-Finder, GigaBlue 800 HD, Sab Sky 4800 Mini Hd,
    Abo: Focussat, Dolce, HD+, TivuSat, Freesat, etc.
    DVB-T:
    TechniSat MultyMedia TS 1, Televes DAT HD, DIGIALITY OUTDOOR ANTENNA, etc

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Eu intrebam chestia asta pt ca am auzit ca fratele mai mic al 4155ului decodeaza ceva mai mult si automat omu stiind ca are o scula asemanatoare vrea sa vada si el ce vede vecinu lui la fel de `dotat Ma scuzi acuma da sunt si io acuma la inceput si am fost entuziasmat de aparitia patchurilor astea Dar pe viitor fii sigur ca o sa-mi iau ceva mai kalumea sa stiu ca dau ultimii mei bani pt ca panqa la urma pasiunea vbeste si nu mai conteaza altceva Si inca odata scuze pe cine am deranjat cu atitudinea mea

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

la 4125 de care vorbiti nu mai este softul original + patch.......a fost adaptat un soft de la alt receptor sub semnatura CONDOR...
    Ofset-uri 1,6Al/1.6Fe/1,4Fe, 2&HH , SkyStar2;
    Optibox Spider HD
    HSS-7160NA (DigiTV)
    90E - 34,5V

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Lasa ca incerc sa uit acuma de patchuri acuma ca am dth in casa dar asa-i omu incearca sa scoata din orice nimic ,maximu posibil Ce sa fac sunt si io roman si......... sunt mandru de asta!?

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)