Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 5 EUR (5%)
Donate to support this site...

Page 3 of 527 FirstFirst 12345 13 53 103 503 ... LastLast
Results 31 to 45 of 7903
    Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Default corectare titlu topic

Daca tot continuam sa scriem despre acest receiver, cred ca ar fi de cuviinta, ca cineva cu acest drept sa corecteze titlul topicului (corect se scrie "Echolite") si in acest nou titlu sa fie inclus si fratiorul "770".

Mersi!
    dante2
    "The Truth Is Out There"

Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

scuze pentru graba !
    modelul 770 are acelasi hard cu 790? are si ci-uri ? pentru ca e mai ieftin , nu cu mult dar e mai ieftin.
    REC FTA ECHOLITE 790 0.9

Senior Member Expert

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by aliuta
    scuze pentru graba !
    modelul 770 are acelasi hard cu 790? are si ci-uri ? pentru ca e mai ieftin , nu cu mult dar e mai ieftin.
    nu are ci.
    dante2 sunt curios daca si acestea au meniul de card sharing.activeaza-l sa vedem daca fac card sharing dupa un 790.(meniu-7777)
    boy2good

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

asta era si ideea. incarci acelasi soft in ele si iesi ceva mai ieftin cu prietenii.
    REC FTA ECHOLITE 790 0.9

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

saltare domnilor.cunoasteti,va rog,un magazin in brasov de unde as putea cupara un echolite 790?si la ce pret?multam tare nealcos pentru raspuns.o zi buna.

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by liviusky
    MADE IN CHINA@ CCCP SCULE ADEVARATE
    Esti sigur? Componentele poate .... Verifica mai intai la OSIM cine are acest brand inregistrat .... o sa ai surprize frumoase ... sa fiti siguri ca nu este un receptor ,,vaporean,, ... nu va disparea de pe piata asa usor ...
    ROMANIA ... te pup !

Member Mentor

Posts Thanks / Likes
    ROMANIA ... te pup !

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

moo ovex eu am intrebat daca patchul stie sa decodeze D+, Polsat, TPS si Cabo. Nu cum sa am mai multe pozitii de orbita indiferent. intre timp m-am documentat si se pare ca poate, nu trebuie patch separat la Cabo si patch separat la Polsat (ca in cazul Strong-urilor)

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by boy2good
    dante2 sunt curios daca si acestea au meniul de card sharing.activeaza-l sa vedem daca fac card sharing dupa un 790.(meniu-7777)
    Acum sunt la servici, dar dupa amiaza o sa incerc. Ceea ce am observat: pana acum exista un singur soft pentru 770 si 790. Softul cu care am cumparat aparatele avea in meniu o pozitie legata de CAM-ul incorporat, chiar daca in 770 nu exista asa ceva. Ieri am intrat pe Croteam, unde minune: acum se gasesc 2 versiuni de soft (FTA si CA). Am pus versiunea FTA pe receiver si a disparut acel meniu in plus in legatura cu CA.

Revin mai tarziu. Cu stima,
    dante2
    "The Truth Is Out There"

Platinum member Expert
    Posts Thanks / Likes

Default 770

Care este pretul cel mai de jos la care se poate gasi acest rec si unde ?Ma refer la 770 dar si la 790.Oare dupa ce nu vor mai fi interesele comerciale va mai gasi cineva update?Ma cam indoiesc de acest lucru, vezi cazul lui General Satelite 6900 care la aparitie s-a bucurat cam de acelasi succes si acum e abandonat.Ce e ieftin asa si moare.Nu poate spune nimeni acelasi lucru de humax 5400 care sta bine de vreo 7 (sapte) ani.Salut.

Gold Member Expert

Posts Thanks / Likes

Default Re: 770

sculele astea au cel mai bun patch care l-am vazut, se poate schimba absolut tot (RSA, IDEA etc). Zappingul e foarte rapid si meniul foarte usor de folosit. Face toti banii

Quote Originally Posted by strongman1960
    Nu poate spune nimeni acelasi lucru de humax 5400 care sta bine de vreo 7 (sapte) ani.Salut.

Humaxul tau e imbatrinit moral si nu mai face fata cerintelor din ziua de azi ( Linux, Ethernet, PVR etc). Eu nu mi-as cumpara asa ceva mai ales ca toti cer pe el cam cit pe un Dream500 - scula care e cu 10 generatii in fata.

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Default Re: 770

Quote Originally Posted by strongman1960
    Care este pretul cel mai de jos la care se poate gasi acest rec si unde ?Ma refer la 770 dar si la 790.Oare dupa ce nu vor mai fi interesele comerciale va mai gasi cineva update?Ma cam indoiesc de acest lucru, vezi cazul lui General Satelite 6900 care la aparitie s-a bucurat cam de acelasi succes si acum e abandonat.Ce e ieftin asa si moare.Nu poate spune nimeni acelasi lucru de humax 5400 care sta bine de vreo 7 (sapte) ani.Salut.
    Echolite 770 apare in ofertele magazinelor online la pretul de 210 RON (mai ieftin n-am vazut). Acest pret este mai mult decat acceptabil pentru un receptor cu asemenea dotari. Daca peste cateva luni, eventual n-o sa se mai gaseasca soft si/sau key pentru decodare, totusi 770 o sa fie un receptor FTA mult mai performant, decat Strong-urile 6005-6155, la un pret (aproape) asemanator. Nu sunt de acord cu afirmatia "Ce e ieftin asa si moare". De ce? Ieftinirea receptoarele digitale nu este direct proportional cu scaderea calitatii lor, mai degraba scaderea pretului este cauzata de cresterea ofertei. Este adavarat, ca pe parcursul ultimelor 10 ani s-au nascut cateva modele unice, a caror dotari nu s-au regasit la modelele ulterioare (vezi Nokia Mediamaster 9200-9600, d-box1 cu conector de date SCSI, cautare automata a frecventei/SR/FEC), insa in multe privinte (boot time, capacitate de memorare, viteza channel zapping) aceste aparate nu mai pot sa tina pasul cu noii veniti. Dar inainte sa devin foarte "off", revin la Echolite 770:
    - am testat functia Menu+7777 si intradevar exista !
    - aparatul nu se incalzeste nici dupa o indelungata utilizare, partea de sus a carcasei abia ajunge la 38-39°C;
    - dupa 2 zile de folosinta nu am observat nici o anomalie/blocaj in functionare.
    Testarea continua

Cu stima,
    dante2
    "The Truth Is Out There"

Safe User Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by sandy
    Quote Originally Posted by liviusky
    MADE IN CHINA@ CCCP SCULE ADEVARATE
    Esti sigur? Componentele poate .... Verifica mai intai la OSIM cine are acest brand inregistrat .... o sa ai surprize frumoase ... sa fiti siguri ca nu este un receptor ,,vaporean,, ... nu va disparea de pe piata asa usor ...
    Hai zi-ne si noua unde e facut nu mai fi asa secretos

Platinum member Expert
    Posts Thanks / Likes

Default Humx

@onyx
    Prima data ptr ca n-am fost atent la Nick am crezut ca e OVEX dar m-am linistit.De ce vrei sa polemizam iar.Mi-a ajuns dicutia cu tine de acum vreo 2 ani cred.Tot nu m-ai lamurit atunci cit de mult "te-ai jucat" tu cu un H 5400.Cine si-a luat cind a trebuit H 5400 si-a recuperat banii inzecit de atunci si nu a mai investit nimic de atunci in Cam-uri si programatoare.Ceva ce s-a proiectat atunci nu poate tine pasul cu dream-ul proiectat acum.Uimeste insa ca exista si acum soft si va exista pina va putea tine pasul cu complexitatea sist de codare.Acu ceva timp imi scriai de moartea Humaxului odata cu aparitia sist de codare cu 2 si a sharingului ptr ca nare Ethernet.Uite ca sharing merge binemersi numai sa si ai de la cine iar N2 merge binemersi la fel cum a mers si S2 cind a mers.Salut si spor la chibitat incontinuare.

PS Ce am scris in legatura cu GS 6900 e real si stiu multi ca am dreptate de pe aici .ma refer la cei ce-l au si se uita mai mult la ce e free ptr ca atunci cind apare patch tocmai mai dureaza putin si iar se schimba ceva.

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

,,Oare dupa ce nu vor mai fi interesele comerciale va mai gasi cineva update?Ma cam indoiesc de acest lucru''-chiar daca intr-adevar dupa un timp nu se va mai produce update de soft lucru care este foarte probabil totusi acest aparat are deja un avantaj foarte mare fata de celalalte modele asemanatoare (Dragon,Illusion)avantaj pt.care merita investit in ele pe termen lung si anume:- functia de share intre 5 aparate! Daca acest lucru era perfect realizabil si pina acum cu Dream -uri la un cost mult mai ridicat acum poti avea share intre aparate la un pret mult mai mic...
    Aparitia acestei functii la aparat rezolva practic si ultima problema pt.care oamenii inca ezitau sa renunte la cablu si anume posibilitatea de a vedea programe diferite pe mai multe televizoare in aceeasi casa cu un singur abonament...daca dealeri Max recomanda aceasta combinatie potentialilor clienti putini vor fi cei care nu vor profita de ea iar cei de la Max vor avea in scurt timp un numar impresionant de abonatii...asta doar daca se misca repede pt.ca nici cei de la Digi nu vor sta mult pe ginduri si vor scoate probabil in curind ceva asemanator...
    De exemplu cei de la UPC Ungaria dupa ce au vazut ca le pleaca clientii datorita aparitiei Digi acolo au redus preturile aproape la o treime din cit erau si ofera noilor abonati o a doua cartela si aparat la un singur abonament! Nu trebuie sa va mai spun ca cei care erau inca nehotariti unde sa se aboneze ce au ales pina la urma

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)