Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 10 of 10
    Junior Member Master
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default DIGI TV, m-ai dezamagit!!! (am schimbat topicul)

Servicii de cea mai proasta calitate , angajati pe masura , culmea nesimtirii si incopetentii in spiritul lispei respectului fata de clienti , intr-un cuvint digitv . Am 2 contracte la ei si astept sa treaca anul ca sa renunt la amindoua. Mi-e greata de Digi tv ! La inceputul anului am fost la casierie si am optat clar pe fiecare abonament la pachetul de baza , asa cum scrie de altfel si in contractul semnat initial. Bineinteles, ca astazi cind am ajuns a platesc imi spune dobitoaca de la casierie ca in facturile emise ulterior au fost trecute si hbo si cinemax si telesport si ca nu s-a trecut optiunea mea nicaieri. Halal servicii ! Asta se intimpla in Iasi. Si din cate am inteles , nu sunt singurul care a patit-o. Apropo, mi-a zis ceva de niste pliante pe care tb sa le trimit....Fratilor, n-am primit nici un pliant acasa,. si chiar daca as fi primit, casierita aia e degeaba acolo?

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Ai perfecta dreptate; sunt varza la capitolul casierie, relatii cu publicul etc.
    Este inadmisibil ceea ce ti s-a intamplat tie si nu numai. Pacat ca nu fac nimic si pierd din credibilitate...
    Aceeasi situatie si la RCS pe cablu...normal, sunt aceleasi persoane...
    Salut Prieteni!

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

"Si chiar daca le-as fi primit..." - sa intelegem ca le-ai primit si nu le-ai trimis? Trebuia sa faci schimbarea - mergea si la casierie - pina la 31 decembrie si nu la inceputul anului.
    Si nu esti obligat sa astepti sa treaca anul. Gasesti rapid cumparatori...
    Inainte de a arunca cu vorbe trebuie sa vedem si greselile noastre.
    SHALOM

_...._ Expert
    Posts Thanks / Likes

http://www.anpc.ro/anpcro/index.php
    __________________________________________________ _____________________________________________
    The Bible is like a software license, no one actually reads it, they just scroll to the bottom and click I agree!

Very Iritant Person Expert
    Posts Thanks / Likes

bazil are dreptate
    exista cineva acolo sus, care nu-i iubeste pe aia de la rds.....daca te duci si faci sesizare s-ar putea sa ai o surpriza placuta....

Burtos Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by bazil0101
    http://www.anpc.ro/anpcro/index.php
    __________________________________________________ _____________________________________________
    Acelasi lucru il recomand si eu

piciul
    Modified Original Smart Cards N3!Pentru clone,pentru piraterie,orice fara bani

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

@ irs2002
    Singura mea greseala e ca am avut proasta inspiratie sa fac 2 contracte la digi. Oricum, principiul nu e corect . Un contract se agreeaza si se semneaza de ambele parti. Nu se poate " daca n-ai trimis nu stiu ce pliante prin posta, inseamna ca esti de acord sa-ti bag pe gat ceva care nu te intereseaza". Nu exista nicaieri in contractul semnat de mine cu ei vreo fraza din care sa reiasa asa ceva. Optiunea mea a fost preluata de casierita in luna ianuarie , e adevarat, insa ea a inregistrat clar in calculator optiunea mea, incepind cu luna urmatoare si chiar mi-a spus ca totul e ok. E evident ca tii partea rdsului ...insa da-mi voie sa-ti spun ca esti cel putin subiectiv. Nu m-ar mira sa aflu ca lucrezi si tu la vreo casierie RDS...
    Oricum, deja m-am abonat si la Max si la Focus si studiez la care din ei ma voi opri. Macar la ei vezi ce platesti si nu platesti ce vor ei, ca la Digi.

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by dancioch
    @ irs2002
    Singura mea greseala e ca am avut proasta inspiratie sa fac 2 contracte la digi. Oricum, principiul nu e corect . Un contract se agreeaza si se semneaza de ambele parti. Nu se poate " daca n-ai trimis nu stiu ce pliante prin posta, inseamna ca esti de acord sa-ti bag pe gat ceva care nu te intereseaza". Nu exista nicaieri in contractul semnat de mine cu ei vreo fraza din care sa reiasa asa ceva. Optiunea mea a fost preluata de casierita in luna ianuarie , e adevarat, insa ea a inregistrat clar in calculator optiunea mea, incepind cu luna urmatoare si chiar mi-a spus ca totul e ok. E evident ca tii partea rdsului ...insa da-mi voie sa-ti spun ca esti cel putin subiectiv. Nu m-ar mira sa aflu ca lucrezi si tu la vreo casierie RDS...
    Oricum, deja m-am abonat si la Max si la Focus si studiez la care din ei ma voi opri. Macar la ei vezi ce platesti si nu platesti ce vor ei, ca la Digi.
    Nu am nici o legatura cu RCS, nici macar nu lucrez in domeniu. Daca ai spus sa nu iti dezactiveze incepind cu februarie si aia nu ti-a dezactivat... e vina lor, intr-adevar, dar nu ai spus asta de la inceput. Si stai linistit ca nu sint partizan RDS. Am incercat doar sa vad cine poarta vina. Doar de aia ai postat, sa ne dam cu parerea, nu?
    SHALOM

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

Default Re: DIGI TV, ESTI DE C*CAT !!!

Quote Originally Posted by dancioch
    Bineinteles, ca astazi cind am ajuns a platesc imi spune dobitoaca de la casierie ca in facturile emise ulterior au fost trecute si hbo si cinemax si telesport si ca nu s-a trecut optiunea mea nicaieri.
    Facturi Ce sunt alea ? Sunt abonat de un an si trei luni (cu doua abon.)la ei, si nu am vazut asa ceva.

Multi Banned User Expert
    Posts Thanks / Likes

atita timp cit strigati doar aici pe forum tare mi-e teama ca lucrurile vor functiona si pe mai departe in aceeasi nota trista.
    asa cum unii au avut ideea,pe care de altfel au pus-o si-n practica,cu protectia cumparatorului se pare ca este singura alternativa.
    titlul topicului sugereaza mare suparare.era bine sa nu fii suparat si pe noi
    alegind un alt titlu,cel actual fiind de off topic.inteleg supararea dar hai sa raminem si decenti in exprimare.
    p.s.: te superi daca te rog sa editezi titlul topicului?

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)