Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 27
    Junior Member Master
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default HBO, Cinemax si Telesport la Digi

Eu am fost unul din cei norocosi (asa am crezut pana acum) care au vazut HBO, Cinemax si Telesport fara sa plateasca pentru ele, insa, ieri am fost sa platesc abonamentul si surpriza: casierita de acolo mi-a spus ca am activate aceste programe si ca trebuie sa platesc pentru ele pe lunile ian, feb, si mar. Mi-a spus ca daca nu am trimis pliantele acelea pe care ni le-au trimis ei inseamna ca am fost de acord sa le primesc in continuare, ori eu, din cate imi amintesc, pe ele scria ca daca nu le trimitem inseamna ca nu mai dorim aceste programe. Poate am citit eu gresit, desi sunt convins ca am citit bine, dar oricum acest lucru este o mare magarie din partea lui Digi. Citesc acest forum de mult timp dar nu m-am plans niciodata de digi, insa acum mi se pare ca a sarit calul. Asa ca cei care inca mai beneficiati de aceste programe nu va bucurati prea tare deoarece o sa fiti dezamagiti. Regret ca nu mai am acele pliante, pentru ca as fi sesizat OPC-ul insa in cazul asta n-am ce face pentru ca ei miau aratat niste pliante, care nu erau ca cele care le-am primit eu, si pe care scria asa cum a spus casierita. Va rog spuneti-mi daca a mai inteles cineva asa cum am inteles eu, sau acesta este o mare hotie.

Banned
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

15 Februarie este ziua drepturilor consumatorilor , apropo .

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Nu, ai citit gresit: daca nu le trimiti ti le lasa in continuare, asa scria. Trebuia sa citesti . Era clar acolo.
    Fiecaruia i se pare ca Digi a sarit calul doar atunci cind il afecteaza pe el.
    SHALOM

adriancon
    Guest

Salut,

Vezi ca in pliante scria clar ca daca NU le trimiti inseamna ca ESTI DE ACORD se vezi in continuare programele de mai sus.
    Am primit si eu pliantele dar am fost cu ele la o casierie RCS si in acel
    moment operatorul le-a verificat le-a oprit si mi-a dezactivat optiunile din aplicatia lor de gestiune a clientilor.
    Poti sa mergi la orice casierie si sa renunti ele, asa cred cel putin, nu stiu
    telefonic daca se poate.

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by zmeura
    Pacat ca nu merge functia search.Era un topic unde am prevazut acest lucru inca de acum 2 luni si atunci mi s-a spus ca nu e dracu asa negru.Eu vad ca e.
    NU este. Nu trebuia decit sa citesti o hirtie cu atentie. E greu? Iti lua 1 minut.
    SHALOM

Bagator de seama Expert
    Posts Thanks / Likes

Mie mi se pare normal cum a procedat DIGI.

Orice contract incheiat cu un furnizor (telefonie, cablu, electricitate, etc) se incheie in acest mod: daca doresti sa beneficiezi in continuare de serviciile respective, dupa expirarea contractului, nu trebuie sa faci nimic, contractul se prelungeste automat. In schimb daca vrei sa renunti la serviciile respective, trebuie sa anunti furnizorul cu un anumit timp inainte de expirarea contractulu. Exact asta a facut DIGI, cu pliantele pt HBO&Cinemax&Telesport

Parerea mea

Platinum member Expert
    Posts Thanks / Likes

Default Gigi

Gresiti aici.Nu cred ca atunci cind ati facut contractul ati optat la data respectiva vreunul ptr HBO+Cinemax +Telesport.Ele au fost date promotional de DIGI pina in decembrie 2005. Daca au fost promotional inseamna ca "ni le-au bagat pe git" scuzati expresia si nu a fost optiunea acuiva.
    1. Daca nu ai primit pliantele acasa?
    2.Daca odata trimise ele nu au ajuns la DIGI sau vreun operator a uitat sa le inregistreze.
    Logic era ca ce a fost promotional odata cu incetarea promotiei sa inceteze si accesul la acele programe.
    Nu la toate abonamentele Extra I facute in 2005 si continuate in 2006 s-a procedat la fel.Am exemple concrete cind unii au patit ca si cel de mai sus.Si am si altele unde clientul nu a fost pus sa plateasca HBO si Telesport pe ian-martie.
    De asta ce mai ziceti?Salut.

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Partea morala se poate discuta...
    Pe de alta parte daca faceau invers se gaseau, la fel, destui care voiau in continuare programele alea dar nu citeau hirtiuta si nu o trimiteau crezind ca le vor avea in continuare...
    SHALOM

Burtos Expert
    Posts Thanks / Likes

Piciul a platit si tot nu a vazut unele programe

Mai bine dadeam bani pe bere
    Modified Original Smart Cards N3!Pentru clone,pentru piraterie,orice fara bani

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Oferta la Connex: la activarea unui abonament ai 2 luni gratuit optiunea 100 SMS gratis. Dupa aia trebuie sa dai telefon la ei daca vrei sa o dezactivezi. Daca nu te taxeaza in continuare. Nu zic ca e moral sau nu dar asa fac toti...
    SHALOM

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

La Orange la fel. Am avut 4 luni abomamentul gratis + optiune (la alegere) gratis 4 luni. Dupa aia trebuie sunat, daca nu se taxeaza.
    Mie nu mi se pare corect ce fac !

Bagator de seama Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by isr2002
    Oferta la Connex: la activarea unui abonament ai 2 luni gratuit optiunea 100 SMS gratis. Dupa aia trebuie sa dai telefon la ei daca vrei sa o dezactivezi. Daca nu te taxeaza in continuare. Nu zic ca e moral sau nu dar asa fac toti...
    Asta vroiam sa explic si eu mai sus. Ne place, nu ne place, asa se procedeaza mai nou

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Eu am invatat o chestie. Nimic nu e pe gratis ! Si orice lectie costa.
    offset 1.2Fe ruginit pe alocuri. LNB Sharp 0.5 dB, 2XSS1 + VDR linux standalone( fara monitor etc) cu pozitioner SRT V50 / HSS 1160NA DigiTV / 2xDolce / DM500S

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Default IF

Daca omul nu a primit acel plic cu pliante, sa spunem, de unde avea sa stie ca trebuie sa bifeze nu stiu ce optiune? Digi le-a trimis cu confirmare de primire, cumva? Daca nu este prevazut acest mod de lucru in contract, cred ca poate fi actionat in instanta si ar avea abonatii castig de cauza.
    Digi nu are dovada ca tu ai luat la cunostinta despre aceasta informatie.
    Gigel

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

saltare fratilor.eu am facut un abonament in februarie 2005(prin cineva din patrie)pe perioada aprilie2005-martie-2006 pt pachetul de baza.din ianuarie 2006 am asistat la lucruri bizare.pina prin 10 ianuarie am continuat sa vad hbo,cinemax si telesport,apoi a aparut nota 10(foarte corect si normal)dupa care a fost un dute vino-cind telesport cind cele doua neajunsuri care nu tin de competenta mea .precizez ca am un model 1120(deci nu pot sa fac subtitrare la cinemax-oricum nu este platit dar nici la animal planet,discovery si inca vreo doua posturi).acum prietenul din tara se va duce pt a plati un an de abonament si mi se pare just si legitim sa nici nu discute de prostiile celor de la digi cu maxpack si telesport.spunea cineva mai sus ca este normal sa se prelungeasca un contract de maniera mutuala-de acord dar un abonament de baza platit pe un an in mod logic si corect se prelungeste tot pe pachetul de baza-daca nu-i asa e hotie fratilor.si hotia nu-i domnie.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)